Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrkrk25    79

W D3000 nie ma żadnych czujników, napęd idzie przewodami hydraulicznymi. Najpierw sprawdź czy pokrętło od prędkości motowideł czy nie jest zakręcone, a jak to nic nie da to sprawdź eurozłącza na hederze.

Edytowano przez piotrkrk25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ej pany zrobilibyście mi zdjęcie co z tyłu jest taka blacha z gumą którą się przykręca do sita końcowego żeby można było regulować bo jej odkręceniu sita, kombajn to mf 29xp, odpowiednik dronningborga d7500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Standard w moim przez zimę skurczybyki siedział aż strach go wyciągać z wiaty a niby było wszystko wyczyszczone wydmuchane i tak ciula gdzieś coś zostało. Ten czujnik jest gdzieś przy dźwigni od załączania hederu, poszukaj bo jak go rok temu znalazłem i był przy dźwigni taki najprostszy przycisk chyba i jeśli dźwignie dajesz do góry, to wtedy dźwignia nie naciska czujnika i załącza elektro zawór czy coś takiego :D Coś na ala zasadzie jak odcina Ci heder na jakieś wysokości na dole przez ten czujnik na słupku od wysokości, ale u mnie to za bardzo nie działa nie wiem dlaczego. Czy czujnik czy elektro zawór co odcina hydraulikę na heder. Nie jest mi to potrzebne więc nie naprawiałem tego. 

Jakim cudem by się to załączało kolego, musi być jakiś elektrozawór innej opcji nie ma zaraz mogę pójść zobaczyć jak to wygląda sam rozbierałem rok temu hydraulike bo mi zaczęła głupieć. Ciśnienie schodziło żaden z siłowników nie chciał pracować, zresztą na tym temacie pisałem o tym tylko wyżej trzeba trochę przewinąć sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Ja mam takie podnośniki w d3000. Montowane są co jakiś czas na śrubach od bagnetów z gniazdem na podnośnik tak jak na zdjęciu @KubaMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Ja ostatnio identyczne kupowałem i pasują więc w twoim raczej też będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tym zdjęciu co Zrobiłeś to ten płaskownik jest prosty. Natomiast w tym co ja dodałem to jest dziwnie wygięty pod bagnet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzxc    0

Cześć. Pierwszy raz zamierzam kosić rzepak moim dronningborgiem d4000. Podpowiedziałby ktoś jak ustawić kombajn pod rzepak?  Znajomy dorobił mi kose boczną, Mam sito dolne 5mm i bezotworowe sito do młynka. Wstępnie ustawiłem wiatry na 750, kierunek 1-1, bęben młócący na 1000.

Proszę podzielcie się swoimi ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szef2206    0

Witam wszystkich.

Jestem nowym posiadaczem kombajnu do zboża Dronningborg d8000s. Chciał bym prosić was o rady odnośnie ustawienia wiatru, sit i klepiska do każdego rodzaju zboża A najbardziej żyto pszenżyto owies mieszanka. 

Dziękuję za każdą mądrą i pomocna radę i odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Poszukaj na tym temacie ja pisałem jakie mam w d3000 a to ten sam kombajn. Na tą chwilę nie pamiętam już sam jak go ustawialismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

U mnie koleś bierze 200z/ha claasem tucano. Ja w tamtym roku brałem 300 za ha MF27. 

Przesłone regulujesz wg uznania. Jeśli chcesz aby słoma szybciej schodziła z wytrzasaczy to podnieś ja, a jak wolniej to opuść. Wszystko zależy jak wymlaca ci mlocarnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy w modelu D3000 na podajniku za wialnią ( pionowy podajnik)  o góry na kole pasowym jest jakieś sprzęgło czy coś w tym rodzaju?  Bo tak patrzyłem i widzę tam sprężyne i nie wiem co tam jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Witam, kupiłem nie dawno droningborga D1200 za nie duże pieniądze od praktycznie sąsiada, a raczej jego dzieci ponieważ zmarł w tamtym roku :( nie potrafię go ustawić, sita gorne się zapychają, kłoski idą do zbiornika gdzie nie ładnie to wygląda. Sąsiad jak kosił mi w tamtym roku żyto tym kombajnem było mega czyste. Niestety dzieci nie mają pojęcia jak go ustawić ponieważ zawsze robił to ich ojciec. Może ktoś ma taki kombajn i potrafiłby mi wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
1 godzinę temu, TraktortoZetor napisał:

Szybkie pytanie. Czy w modelu D3000 na podajniku za wialnią ( pionowy podajnik)  o góry na kole pasowym jest jakieś sprzęgło czy coś w tym rodzaju?  Bo tak patrzyłem i widzę tam sprężyne i nie wiem co tam jest 

To sprzęgło przeciążeniowe bardzo proste w budowie czyli sprężyna ta ściska ze sobą koło pasowe i pierścień, a po między nimi są kulki metalowe osadzone w wyżłobieniach, powinien być tam też czujnik który uruchamia kontrolkę awarii na pulpicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Wszystko powinno być w porządku. Coś ci zablokowało podajnik zbożowy? Pytam bo mi jedynie kłosowy raz stanął jak zapięcie sit się wypięło  i zablokowało ślimak od kłosownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
7 minut temu, mich89 napisał:

Nikt nic nie pomoże?

Sita muszą być zamknięte do oporu, jeżeli masz żaluzjowe no i wiatry na odpowiednim poziomie, nie wiem jakie są w tym modelu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj