Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

krzysiek1979    328

Ja tez to bralem z kamionki i dospawywlem takie wasy bo nowa zaluzja ma mniejszy profil.Jak dzwonilem o te lancuchy pytalem sie tez o podajniki jeden 250 a drugi 280zl lopatki po 4i5zl bo takze mam juz po skrocane (wycinalem ogniwa) i sa szczerze juz powycierane .W Kamionce chyba ma 3 szt na czesci wiec zapytaj o te podkladki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

tuż obok mnie jest firma która sie specjalizuje w cięciu wodą każdego materiału do 2 cm grubości, wycinali mi juz uchwyt w hederze ten który trzyma wałek po którym sie obracają palce, a znajomy też kupił arkusz gumy zbrojonej i mu powycinali łopatki, tylko przeholował z wielkoscią i odrobinę każdą musiał potem docinac, Musze sie go zapytać ile go to kosztowało i co lepiej czy gotowe zamówić czy wycinać z gumy, no i tam powinni mi spokojnie na wzór wyciąć taki półksieżyc

Edytowano przez BAD80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

W tych d3000s to już wygoda bo nie musisz się z tymi blaszkami bawić. Mam pytanie jedno tylko jak macie te sita 10 mm to kosicie po górkach czy tylko pod równinach bo u mnie na tych sitach 6 mm jak koszę po górkach jak jadę w dół to zanieczyszczenia lecą a nie powinny przez takie sita, a na logikę na założę 10 mm to wtedy będzie już masakra coś przeczuwam ... Mam takie pytanie jeszcze pytanko jedno mieliście jakieś problemy z linką od gazu ? U nas ta linka już chyba jest na wyjechaniu bo pod koniec żniw silnik nie chciał wejść na najwyższe obroty i chyba będziemy zmuszeni ją wymienić żeby nie było cyrków w żniwa. Używacie może tego czujnika od wysokości hedera że jak opuścisz do pewnego momentu to on powinien ci odciąć rozdzielacz i wtedy bardziej nie opuścisz chyba od tego to jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Jaki model Drona mógłby zastąpić Supra, szerokość robocza 3,2-3,6 m, raczej z kabiną, o podobnej wydajności tak do 30 tysięcy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Najlepszym odpowiednikiem rekorda będzie pewnie d4500 lub już d7000,7200 tylko że do 30 tyś to raczej kupisz już jakiegoś wyjechanego konkretnie musisz tak co najmniej te 40 dać. Jest na olx d4500 za 46 tyś z hederem 3,2m w kosie. Myślę że jak na taki kombajn i silnik to taki heder to jest za mały. Są też wersje z hederem bodajże 3,7m to taki by ci pewnie spasował :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Węższy heder mnie interesuje, 3,6 metra roboczej to max absolutne bo chce odczuć przy przejazdach spokój jazdy a nie kombinacje jakieś żeby o coś nie zawadzic. D4000 i podobne jest poza moim zasięgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

To ja mam jeszcze gorzej bo przejazdy strasznie wąskie i heder 2,7m w kosie czasami ledwie co się mieści ... Czyli że poszukujesz d3000 jakiegoś ?  Tak z ciekawości na jakim areale miałby pracować ? 

Edytowano przez KubaMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Areal nieznany bo kosze trochę też po ludziach, razem około 60-70 godzin. Nie poszukuje konkretnie tylko chce się dowiedzieć jaki model najbardziej będzie odpowiedni. Może 1900 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

D19000 to już trudno trafić, myślę że dobrym wyborem byłby model d7000 z tych starszych one chodzą tak do 30 tyś lub trochę powyżej ale już coś kupisz :) Jak patrzę po olx to jakieś stoją nawet takie w miarę ;)  A myślę ze d7000 spokojnie by supra zastąpił a pewnie nawet był bardziej wydajniejszy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daree    0

witam, mam kombajn dronningborg D3000 hederem 3,20, chciałbym zapytać jakie sita posiadacie w swoich dronningborgach D3000. Jakiej średnicy są otwory w sitach ? Ja u siebie mam bardzo duże otwory i prawdopodobnie będę musiał zamówić nowe o mniejszej średnicy otworów.

Kolejna sprawa to czy jest tutaj ktoś z Lubelskiego kto posiada D3000 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

posiadam d3000 z hederem 2.8 m.Sita do zboża 10 mm a na rzepak 4mm.Zakładałem 8 mm na zboże ale za dużo ziarna wracało z powrotem na górne sito i w efekcie większe straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Witam

 

Po ostatnich żniwach zginęła mi blaszka i sprężynka klapki sita bukownika. Mógł by ktoś podesłać wymiary i fotkę jak to dorobić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daree    0

Ja jeszcze raz z tymi sitami.

Napiszcie jakie macie sita (górne i dolne) w D3000 ? Na jakich kosicie rzepak a na jakich pszenice ?

 

Kupiłem D3000 i obecnie mam zainstalowane:

 

Wymiary: 105 szerokie i 100 długie (górne i dolne).

 

Górne (wymiary): otwory 35mm x 20 mm

Dolne (wymiary): oczka 12 mm

 

Są zdecydowanie za duże i przypuszczam, że będę musiał zakupić nowe lub używane mniejsze.

 

Zastanawiam się nad zamówieniem żaluzjowego regulowanego, jest jedna firma która zajmuje się produkcją ale za jedno chcą 1200 PLN.

 

Ewentualnie może wiecie gdzie takie używane oryginalne sita można zakupić.

Czy wie ktoś czy z kombajnem w komplecie powinien być zestaw sit ? Może sprzedający "zapomniał" mi przekazać pozostałe sita ;) 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

Ja mam w D-3000 górne żaluzjowe, a dolne otworowe 10mm tez mam go dopiero od niedawna i kosiłem nim owies, pszenice, jęczmień, wyke, peluszke i groch na tych sitach i wniski takie że na pszenice, owies, wyke i peluszke było ok całkiem, po zniwach nic nie rosło na polu, natomiast jęczmień była szczoteczka delikatna, ale to pewnie z tego względu że rozleciała mnie sie końcówka ta żaluzjowa sita i może za duży wiatr był, natomiast groch to wyszła przysłowiowa "osypka" bo dużo wracało ponownie na młocarnie, W tym roku trzeba coś pomyślec z sitami już. Mam tez zagwozdkę bo jesli rzepak szczęśliwie p[rzezimuje to czy wynająć kogoś ze stołem czy próbowac tak jak koledzy bez stołu, co jakos niezbyt mnie sie uśmiecha, nalezało by dorobic chociaz boczną kose, bo ceny nowych czy nawet używanych niskie nie sa...swoją droga ciekawe czy by zdało egzamin by od napedu hedera wstawic trójnik jakiś, skołowac silniczek hudrauliczny i wtedy coś kombinowac, nie wiem może coś modzić ze starek kosiarki konnej, jak uwazacie? czy lepiej przysłowiowej d...sobie nie zawracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

Dorob sobie kosę elektryczną i ładnie się kosi. U siebie koszę tak 5 sezonow

Sławek i tez bez stołu? Pytałem sie z ciekawości w jedenj firmie pod Zamościem bo sie chwala że dorabiają stoły do kazdego kombajny to sobie zażądali 5500zł za stół do Drona z 2,8 m hederem, podczas gdy do bizona chca 4tys niby, dziwne troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kosze bez stołu. Heder jest dosyć gleboki i wątpię aby straty były jakieś wielkie.Znajomi mają clasy że stołami i też rośnie za kombajnem. Może jedynie szybciej kosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

My tak samo kosimy bez stołu i w porównaniu do hederu z bizon czy classa consula to heder jest o wiele bardziej przemyślany do zbioru rzepaku oczywiście. Przez to że jest tak jak kolega piszę głęboki rzepak tak nie ucieka z niego wystarczy motowidła na maxa do góry obroty motowideł na najmniejsze żeby nie obijały o rzepak bo wtedy go wytrzepie. My kosimy zazwyczaj tak że heder nie ścina bez potrzeby łodygi rzepaku tylko idzie tak żeby zaraz za najniżej położonymi stronkami ciął i wtedy straty są bardzo małe, wiadomo jakieś są bo muszą. Po zbiorze rzepaku i uprawie pożniwnej pojezdziłem po polach i pole po Nh cx5080 nie wyglądało wcale gorzej jak po dronningu, nawet jak kombajn przejechał i zacząłem po ziemi szukać to jakoś dużego tego rzepaku nie było. Jedynie wkurzająca rzecz to może by przytuli, która lubi bardzo rzepak i do tego przydała by się właśnie boczna kosa, bo na normalnym rozdzielaczu łanu to się to wszystko ciągnie a to to utnie i po problemie. Tylko jedynie co boli to koszt tej kosy kiedyś na przyszłość trzeba będzie pomyśleć i to zrobić bo bardzo przydatna rzecz :) A prędkość znów też nie może być za mała przynajmniej jak tak sądzę bo jak jedziesz poniżej 5 km/h to nie bierze równo masy ślimak i trzeba się zatrzymywać żeby przełknął to co nagromadzić i nie może wziąć, a po wyżej 5 km/h elegancko wszystko płynnie znika z hedera nawet silnik się nie zająknie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

No bo własnie mam dylemat co zrobic jak rzepak szczesliwie przezimuje, czy samemu próbowac kosić, tylko sita dorobic, czy własnie kogoś ze stołem brac. Kuba, no nawet lubie nieraz Twoje filmiki podejrzec na YT z koszenia rzepaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Najlepiej obczaić ile biorą za takową usługę wtedy będziemy mogli to bardziej porównać i zobaczyć czy się opłaca :) My bierzemy za godzinę koszenia tak 190-210zł ;) Z koszenia rzepaku to tylko chyba 2 filmy są, w tym roku nawet czasu nie było bo walczyliśmy z deszczami gdzie doschnięty był to tam kosiliśmy 2 na kombajny, a ja Ferdkiem z przyczepami jezdziłem i nawet nie miałem kiedy zdjęcia zrobić bo to jeden trzeba było obsłużyć to zaraz drugi. Może w tym roku uda się coś bardziej ambitniejszego zrobić :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam

Panowie, zastanawiam sie nad zakupem Dronningborga D7000. Możecie powiedzieć jaka ma wydajność na 1h? Na co zwrócić szczególna uwagę przy oględzinach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Robiłem hektar średnio w około 50-55minut.

Sprawdzać należy wszystko jak w innych kombajnach plus szczególnie stan wariatora od obrotów bębna, czy nie ma luzu i czy nie jest jakoś lepiony rzemieślniczo. Do tego dobrze byłoby trochę pojeździć żeby sprawdzić hydrostat na ciepłym oleju.
Do tego luzy na wszystkich elementach trzymających i napędzający podsiewacz i kosz sitowy.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj