Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

sebeq    0

witam chcialbym zapytać od czego jest pomaraczowa lampka pod kierownicą? miga ona u mnie zawsze po włączenie napędu hedera. czy powinno tak być szy sygnalizuje ona jakąś awarie jesli tak to czego?zalączam zdjęcie:

w dzienb mi nie przeszkadza ale wieczorem rozswietla mi pół kabiny

z gory dziekuje za pomoc

 

post-137221-0-53895700-1435659101_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

Witam,
Tak jak wczesniej pisalem, sprawilem sobie stół do rzepaku i jesem bardzo zadowolony.
Wszystko szczęslie i sprawnie, hektar za hektarem ubywalo... :-)
Niestety zdjeć nie mam bo nie zdązylem zrobić. Zaraz za rzepakiem poszlo pszenżyto.
Ja z 1650 jesem bardzo zadowolony, malo pali i jest ok tylko troche za mały...
Chcialbym wiekszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy400    0

Witam,
Koledzy interesuje mnie dronningborg 8000 nie wiem tylko na czym polega roznica miedzy 8000a 8000s?? Za granica widzialem taka maszyne i wydajnościa mi sie spodobała.
Uzytkuje ktos taka maszyne ? Ja mam 1650 i jestem zadowolony ale szukam czegos wiekszego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

Kupię wał korbowy do silnika valmet 4 cylindrowe ( 411 dsl ) wiadomosc tel. 796 122 353

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem sie zapytać co sadzicie o Dronningborgach 8000 i jak z dostępnością części zamiennych i awaryjnością tego kombajnu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Z dostępnością części nie ma problemu, łożyska, pasy w większości sklepów są do dostania. Jeśli chodzi o inne elementy, bardziej niestandardowe, to z demontażu trzeba szukać. Największy problem z dużymi Dronningborgami (7000-8500) jest taki, że są to często kombajny już dość mocno wyeksploatowane i warto skupić się na zakupie egzemplarza w dobrym stanie technicznym. Ja miałem D7000, następny też kupię 7000 lub większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

jakie macie obroty na bebnie mlocacym d7000

kolegami powiedzal ze 1350 obr/min to nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Do większości zbóż 1350 są dobre, w tych kombajnach musza być większe niż np. w claasach ze względu na mniejszą średnicę bębna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

Witam! Poszukuję instrukcji obsługi do dronningborga d3000s lub pokrewnych.Język nieważny.Chętnie porozmawiam też z kolegą rolnikiem uzytkującym taką maszynę co do ustawień i eksploatacji. Jestem zielony bo to mój pierwszy kombajn.Czy kosicie nim rzepak bez stol?.Na wyposazeniu ma sita do rzepaku.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sstefan93    0

witam, mam na sprzedaz dronningborg D2250 (heder 4,4 , 5 wytrzasaczy) stan bardzo dobry, wiecej na PV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

Posiadam instrukcje i katalog części  do d 3000 S . Kosze  nim rzepak bez problemu  i bardzo ładnie czysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BAD80    2

też poszukuje instrukcji do D-3000, ewentualnie sposobu ustawień dla poszczególnych gatunków zbóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Czesc

 

Od niedawna jestem posiadaczem D7000 i mam problem z klepiskiem, tzn podczas koszenia bardzo często dochodzi do "uderzeń" w maszynę aż obroty spadaj ao kilka tyś.

Co może by powodem tych "uderzeń"???

Może mam źle ustawione klepisko?? Czy ktoś wie jak ustawić klepisko tzn na jakie wymiary?? Proszę o wmiarę szybką odpowiedz gdyż sezon w pełni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Odległość klepiska od bębna ustawia się dźwignią po prawej stronie fotela u dołu. Jak tłucze, to może odsuń klepisko od bębna (dźwignia w dół jeśli dobrze pamiętam). Co do tej pory kosiłeś? Jak wymłacało? Czy nie łamało zbyt wielu ziaren?

 

A może zwyczajnie łapiesz kamienie? Czyściłeś chwytak kamieni?

Albo za szybko jeździsz:) jak złapie więcej masy to też będzie słychać takie jakby uderzenie.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, kolego przy dźwigni ustawionej na normal  ma być szczelina: z przodu 12 a z tyłu 4 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Łapacz kamieni czyszczę codziennie. Kosiłem oziminy narazie i zauważyłem że w czystym zbożu jest mniej tych "udeżeń". Jeżdżę na 3-4-5 na podziałce od hydromatu zależnie od zboża. Co do czystości to miałem ustawione na dźwigni na 2.5.

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie czy wy też macie luz na klepisku?? Tzn przy otwartych klapkach bocznych (tych obok klepiska) gdy szarpniecie ręka do tyłu to macie luz??? U mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Ja nie sprawdzę, bo już tego kombajnu nie mam. Ale z tego co pamiętam, to klepisko na wieszakach trochę się rusza względem bębna.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Powiedzcie mi jeszcze jak ustawić klapy od kierunku wiatrów do poszczególnych zbóż bo kosząc pszenżyto bardzo szybko zabijają się sita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Czesc

 

Od niedawna jestem posiadaczem D7000 i mam problem z klepiskiem, tzn podczas koszenia bardzo często dochodzi do "uderzeń" w maszynę aż obroty spadaj ao kilka tyś.

Co może by powodem tych "uderzeń"???

Może mam źle ustawione klepisko?? Czy ktoś wie jak ustawić klepisko tzn na jakie wymiary?? Proszę o wmiarę szybką odpowiedz gdyż sezon w pełni :P

mialem to samo jak kosilem na zbyt malych obrotach bebna 1000 obr/min

teraz kosze na 1250-1300 i jest ok zreszta tak podaje ksiazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ylwester    0

Witam jestem nowy na tym forum i mam pytanko, co trzeba zrobić aby dostać instrukcje do droningborg D4000s? Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj