Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

reno9034    1

dzieki za podpowiedz ale w draganach nie maja nic co mnie interesuje

szukam kombajnu do rozbiorki d 7000 na czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

panowie moze wiecie czy przy wymianie cepow trzeba wywazac wal czy jakos inaczej to robicie kombajn d 7000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Jeśli ktoś posiada d 1900 to poprosil bym opinie o nim ,bo mam do kupna z hedrem 360 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Do kolegi reno9034 cepy kupuje się parami, one są wyważone i sparowane po dwa i jak się je montuje to trzeba przykręcać daną parę naprzeciwko siebie, to załatwia problem wyważania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

do kolegi waldi76 kupilem cepy ktore owszem sa poparowane ale nie wywazone

i tak mysle czy jak ich sam na wadze wywaze to bedzie dobrze

 

benio1967 kombajn 1900 jest ojcem dla d7000 naped tez jest hydrostatyczny i wiele rzeczy pasuje z jednego do drugiego tylko a czesciami to nie zabardzo trzeba szukac używanych  w dani jest bardzo drogo jesli chodzi o czesci    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

A skąd wiesz że nie są wyważone to po co w takim razie te cepy są poparowane. Na jakiej wadze o czym ty mówisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellodz    0

witam serdecznie 

mam prośbę czy ma ktoś instrukcję do dronningborg  D 1650 i jak ustawić sita do poszczególnych gatunków zbóż pozdrawiam Paweł mój adres to pawelglebowa@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

cepy sa poparowane jak juz pisalem czyli lewy -prawy lez nie wywazone tak jest napisane na etykiecie przyklejonej do nich

a myslalem o takiej elektronicznej wadze do wazenia i zwazyc oba a potem tego ciezszego troszeczke podszlifowac 

nie wiem jakie sa sita w d1650 bo u mni jedno jest z otworami 12 mm stale a gorne ustawiam tak zeby zboze czyste sie mlocilo i tak kosze wszyskie zboza

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Chyba że tak, ale ważenie nic nie da, musiałbyś jeszcze wiedzieć w którym miejscu  podszlifować, jak kiedyś wymieniałem cepy w claasie to na nowych były podospawywane ciężarki w odpowiednich miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Czy ktoś się orientuje który silnik jest 70konny, a który 84km?

Mowa o czwórce Perkinsa.

Jeden ma oba kolektory po jednej stornie, a drugi ma ssący po jednej i wydechowy po drugiej.

 

Już wiem o co chodzi.

Perkins ma 70km i oba kolektory po jednej stronie

Valmet ma 84km kolektory po stronach przeciwnych.

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odświeżam z pytaniem...

Kiedyś już widziałem ale doczytać się nie mogę :D Jak to jest z hydrostatem w D 4xxx? Na co zwrócić uwagę przy nim aby dobrze sprawdzić i w razie problemów nie ma kłopotu z częściami i ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislawk1    1

Poszukuję rozdrabniacza słomy do D3000, może ktoś słyszał, że jest gdzieś taki na sprzedaż, albo może ktoś by podpowiedział gdzie mogę spróbować popytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ile chcesz na nią przeznaczyć kasy-czy szukasz złoma czy gotowej do cięcia ,bo to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzislawk1    1

stan w zasadzie jest obojętny, chyba że kompletny złom, którego nie da rady odszykować to wiadomo odpada. Cena nie gra roli, dodam jeszcze, że potrzebna też jest przystawka z kołami do tej sieczkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danken123    0

Witam ma na sprzedanie  Rozdrabniacz do d 3000.   Szuka  czesci  do tego kombajnu gdzie moge  znalesc ?? w szczegolnosci szukam walka  jest poprzeczny kolo targanca ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro 

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernest180    0

Witam 

Mój Dronnongborg D4000 gubi zboże. Mógłby ktoś podpowiedzieć coś na temat regulacji sit i wiatru? Dolne sito oczkowe mam ok 14mm. Nie wiem czy nie jest za duże? Może posiada ktoś jakąś instrukcję na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

Części do dronningborgów pasują od kombajnów MF , Fend, Case .po prostu trzeba poszukać w internecie . Z  polączenia tych firm powstała AGCO. Czesci najlepiej szukać po nr katalogowym wpisując go do w google  . Ale  na to trzeba trochę cierpliwości i wiedzy i oczywiscie historia firmy ( połączenia ,przejęcia )  , tak jak zresztą do pozostałych maszyn . 

ernest180 

jak gubi zboże ? przez wytrząsacze,sita ,czy z przodu . Dolne sito odpowiada za czystość  zboża i jak dożo powraca przez podajnik kłosowy na bęben młucący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ernest180    0

Gubił zboże ze względu na duże obroty wentylatora. Wywiewał je po prostu. Z kolei zmniejszając obroty słabo czyścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

w katalogu jest sito 10mm do zboża i 12mm owies . Ja koszę wszystko na 12mm tylko owsa nie puszczam przez bukownik bo trzeba wtedy wolno jeździć . Dodam ze ten kombajn zapyla ( kosze 7km/godz)  Kosa do dronninborga pasuje od mf  nowego typu . oczywiscie długosć trzeba dorobic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeq    0

witam.nie wiecie moze gdzie mozna dostac zegar obrotów wialni ten umieszczony z tylu nad wlewem paliwa w D7000bo mój sie zepsół

jeśli macie jakies pomysly prsze o odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj