Turbina

Wszystko o kombajnach Dronningborg

Polecane posty

Maryush    9

Następcą Dronningborga, zapewne w dużej mierze opartym na doświadczeniu i technologii Duńczyków jest Massey Ferguson, co widać chociażby w linku który podałem. Kombajn ma już cechy charakterystyczne MF, ale jeszcze pod marką Dronningborg. Więc jeśli chcesz nowszego Dronningborga to szukaj MFa :) Myślę, że za koniec produkcji D. można przyjąć 96r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

zastanawiam sie nad kupnem d3000 tylki nie wiem czy na hydrostacie czy zwkla skrzynia . i jakie sa róznice pomiedzy podwoziem brązowym a pomarańczowym.oczywiscie poza kolorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Gdzieś czytałem tutaj że są problemy ze zwolnicami- mają jakąś fabryczną wadę i to chyba dotyczy modelu d3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Polecam napęd hydrostatyczny, mam taki w D7000. O wiele wygodniej pracuje się takim kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zastanawiam sie nad kupnem d3000 tylki nie wiem czy na hydrostacie czy zwkla skrzynia . i jakie sa róznice pomiedzy podwoziem brązowym a pomarańczowym.oczywiscie poza kolorem

D3000 z brązowym podwoziem są to młodsze roczniki.Faktem jest że w d3000 głośne są zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

wybralem d 3000S z brazowym podwoziem . dodam fotki jak go przywioze ,silnik SILNIK 4 VALMET. a pózniej zobaczymy co pokarze w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sc0bany    0

Dronningborgi pod tą marką były robione do 92r. Potem (a nawet chyba równolegle) te same kombajny były pod marką Massey Ferguson (xp 29, xp31).

Znalazłem Dronningborga z 1996r, ale to już praktycznie Massey :http://allegro.pl/ko...3699609077.html

 

Pytanie do właścicieli D7000 (silnik perkins) - czy jest w bloku kranik do spuszczania płynu chłodzącego? Czy tylko korkiem w chłodnicy się wypuszcza płyn?

 

Kolego kranika nie ma...przynajmniej w moim nie ma...jest chyba taka miedziana sruba ale dostep do niej nie jest fajny...polecam zalac go plynem i dodac ew. koncentratu do chlodnic tak dla pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Timi01    0

Witam Panowie posiadam D3000 jest tam regulator wysokości koszenia, ale mam zepsuty czujnik elektryczny od początku . Już go znalazłam w katalogu i namierzyłem cenę ale zastanawiam się nad wydaniem 100 na cześć. Czy ktoś go używa w podobnym modelu i czy to się sprawdza.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wysokosc koszenia w d3000 pokazuje wskażnik z linki połączonej z gardzielą hedra.co ma wskazywac ten czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Timi01    0

Witam może źle się wyraziłem do czego służy mikro switch nr. kat. D45076600 znajdujący się faktycznie tak jak mówisz obok wskaźnika poziomu koszenia. Mikro Switch posiada rolkę która chodzi po tulei ok 25 cm. która jest ruchoma podczas koszenia i jest podłączony do zasilania. Szczerze mówiąc posiadamy kombajn od 2 sezonów i bardziej skupialiśmy się na jego ustawieniach i małych poprawkach. Ale przyszedł czas i na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Timi01    0

Wydaje mi się że porusza się on po tej tulei ( która jest regulowana w zależności jak sobie nastawisz wysokość koszenia ) poda sygnał na pompę i sam wyreguluj w zależności od poziomu terenu. Nie sprawdzałem gdzie idą te przewody, ale podjadę do ojca w sobotę spróbuję to zobaczyć. Chyb że kto inny już to rozpracował.

Sławek2209 a czy w twoim jest również ten czujnik ( mikrostyk z stalową rolką ) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę powoli o zakupie Dronningborga D3000. Czytając większość opinii to wynika że są to dobre maszyny. Strasznie interesuje mnie jedna sprawa, czy wie ktoś może jaki ten model ma rozmiar sit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Dolne sito ma chyba 100x105 ale nie jestem na 100% pewny a dolne będzie dłuższe, już nie pamiętam czy tam jest sito końcowe osobno czy razem. Jakbyś kolego chciał sobie porównac powierzchnie sit z innymi kombajnami to na konedata masz w rubryce "Straw shieve dm2"- pow. sita górnego a w rubryce "Bottom shieve dm2 masz pow. sita dolnego, do tego jeszcze są tam podane powierzchnie wytrząsaczy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) kiedyś już widziałem ta stronkę, ale nie mogłem jej jakoś znaleźć, porównałem sobie kilka modeli i mniej więcej orientacyjnie teraz wiem co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Timi01    0

odpisz co potrzebujesz mam do wszystkich dronningborgów tylko od razu mówię że nie występuj instrukcje po Polsku ( czegoś takiego nie ma ) tkuccombkol@op.pl

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

potrzebna mi instrukcja obsługi i schemat instalacji elektrucznej do d3000 lub d4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj