Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafff24    27

wydajniejsze napewno były, z liczbami nie podyskutujesz, a czy awaryjne?? jak dbasz tak masz, są tacy co chwalą i tacy co by najchętniej na żyletki przerobili, różne opinie słyszałem

 

czy by więcej produkowali?? w jakich czasach je robili?? produkcja tego czy tamtego zależała od dezyzji często "partyjnych" a ci to już różnie w łebkach mieli a nie od rynku czy zapotrzebowania,

 

jeszcze w tamtych czasach jak było z zaopatrzeniem w części?? po głupią cześć do 330 trzeba było kilkadziesiąt nieraz kilometrów przejechać a co dopiero do takiego mało spotykanego giganta

 

nie wchodzę już w takie szczegóły jak dbałość kombajnisty o sprzęt, częste mycie to i każdego 056 w mojej okolicy w tamtych czasach przyprawiało corocznie o naprawe łożyska młocarni czy to odrzutnika odkąd wyszło to ze zwyczaju to i łożyska latami śmigają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No nie wiem Ja i tak zostane przy opcji ze Super jest lepszy od Giganta ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigancik    0

gdybym miał zbędną kasę to kupił bym sobie drugiego giganta żeby chodził tylko na usługi bo teraz nie mogę się wyrobić ,a dziennie z przejazdami na małe pola koszę około 14 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigancik    0
Wrzuć fotki swojego giganta do galerii, chętnie go zobacze. :rolleyes:

 

jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia mojego giganta to podaj mi swojego meila lub kup sobie Rolniczy przegląd techniczny numer lipiec/sierpień 2009 i tam są dwa zdjęcia mojego giganta to jest ten orzechowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Macius nie wierzysz?? mając moc przerobową 2xZ056 (Z056 ma 5kg/s masy zbożowej, a Gigant 10kg/s) nietrudno jest zrobić 14 ha, tak jak przy dobrej pogodzie nietrudno jest zrobić Z056 7ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Jak by giganty robiły 14ha/h to by śmigały po polach ale jakoś ich nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Ja mialem Giganta Z083 i moge to potwierdzic, ze gigantem dalo sie zrobic 14ha jezeli sie nie psul i NIE GRZAŁ. Gigant ma przerob jak dwa Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Pięknie to ujełes :rolleyes: jezeli sie nie psul i NIE GRZAŁ. One zawsze sie psuły i grzały ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja w tym roku przy duzych kawałkach pola bizonem ZO56 jednego dnia wymłuciłem 10 h oczywiscie zboza były raczej słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Giganta i jestem z niego bardzo zadowolony, nie rozumiem przedmówców którzy mówią że kombajn się psuł, jeśli o kombajn się dba czyli codziennie się czyści chłodnicę, smaruje, co roku wymienia filtry i olej,odpowiednio się magazynuje to kombajn może być bezawaryjny. Co do wydajności przy do brej pogodzie i polu bez dużego chwastu można było wymłócić 2ha na godzinę dziennie młóciłem ok 16 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGigant    0

Ja mam Giganta i jestem z niego bardzo zadowolony, nie rozumiem przedmówców którzy mówią że kombajn się psuł, jeśli o kombajn się dba czyli codziennie się czyści chłodnicę, smaruje, co roku wymienia filtry i olej,odpowiednio się magazynuje to kombajn może być bezawaryjny. Co do wydajności przy do brej pogodzie i polu bez dużego chwastu można było wymłócić 2ha na godzinę dziennie młóciłem ok 16 ha

 

Dokładnie kolega wyją mi to z ust ! Ciekawe jak będą wyglądać te elektroniczne cacka za 30 lat !!!

 

Tu przykład GIGANTA BIZONA Z060 - Kombajn cały czas na chodzie !

 

bizong01.jpg

 

bizong02.jpg

 

bizong09.jpg

 

bizongigantz060.jpg

 

bizongigant5061.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są w ogóle dostępne...? Kto ma Giganta, ma ich zazwyczaj 2, bo jeden robi, a drugi daje części zamienne.

 

Ale wy mówicie że Gigant jest do bani, ale zastanówcie się. Te maszyny szły głównie na export (najwięcej wysłano do Węgier na zatracenie, bowiem tamtejsi kombajniści nie mieli sumienia... podobnie jak Czesi i nasi PGR-owcy)a te co zostawały w kraju, był w PGR-ach, gdzie jak wiadomo potrafili zajeździć nowy ciągnik w tydzień. Podobnie jest z Suprami. Jeden kolega sobie chwali bo są niezawodne i sprawdzone, ale ktoś powie że są do bani, bo się ciągle psują (w dzień kosi, w nocy naprawia), ale z czego to wynika?? Z tego że o maszynę trzeba dbać i serwisować, a większość Bizonów ma za sobą PGR-y gdzie nie dbano o nie (zwalić sprzęt, to roboty nie będzie- taka PGR-owska zasada z tych najgorszych).

 

Inna sprawa że np. w Czechosłowacji i Węgrzech używano głównie maszyn Fortschritta. Myślę że to chodzi o rynki, bo np.: Ursus nie wywoził swoich maszyn na południe, tylko głównie jako De Luxe na zachód, a Zetor i Fortschritt nigdy nie mieli takiej wersji. A poza tym co to jest te powiedzmy 200 wyexportowanych Gigantów na około 15 000 (trochę mniej, lub więcej, nie pamiętam dokładnie ile) Fortschrittów E 516/517 i setki Claasów, JD i innych...

 

Ale ogólnie to można powiedzieć, że pomysł był dobry, tylko wykonanie takie sobie (słabe silniki hydrauliczne i kilka innych wad) no i niestety tylko te 800... No ale dobrą stroną tego jest to, że KAŻDY gigant różni się czymś od poprzedniego lub następnego. Jeden ma więcej czujników, drugi komputer pokładowy, trzeci system kopiowania terenu...


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Mam bizona giganta i jestem z niego bardzo zadowolony.To wszystko że się psuje to zwykłe bajki a większość osób które się tu wypowiadają nigdy nie widziały takiego kombajnu na oczy. Mój egzemplarz jest z 89 r i spisuje się perfekcyjnie, posiadam go 7 lat i jedyna większa awaria to poszło łożysko na pompie wodnej i wiatrak rozwalił obudowę pompy a następnie chłodnice ale to mogło się stać przy każdym kombajnie. Kilka lat temu, jakieś byli handlarze i dawali mi za niego 50 tyś!! Nie sprzedałem, kombajnik jest naprawdę dobry, objechał new Hollanda z 2006 r z 4,2 m hederem. Z częściami nie ma dużego problemu, pasy, łożyska idt. to można dostac w każdym sklepie, koła pasowe głównie są zbliżone do zwykłych bizonów. 5 lat tam jak robiłem mu kapitalny to pojechałem do fabryki do płocka i bez problemu dostałem nową żmijkę do hederu. Jedyne co mogę się przyznać to mam problem z cepami. Na hydraulikę nie mogę narzekać. Jak mu robiłem kapitalny wymieniłem główne węże dzięki czemu nie ma żadnych przecieków. Napęd jest lepszy niż w Rekordzie czy Suprze, nie mam sprzęgła a żeby ruszać do przodu, do tyłu, lub sie zatrzymac wystarczy jedna dźwignia. Wydajność to około 2 ha na godzinę. Ma duży zbiornik zboża, ok 4-5 ton. Ja mam heder 5 m ale były modele (widziałem taki) z 6 m hederami. Mój ma oryginalny 6 cylindrowy silnik Jelcza o mocy 240 koni. Kto chce wiedziec o nich więcej niech klika

i
tam jest wszystko wyjaśnione. W razie pytań moje gg 2009200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

14 ha dziennie Gigantem w kilku kawałkach???? Nie uwierze w to

Masz niby 17 lat a piszesz jak byś miał 10. Ja E514 10 ha powale dziennie spokojnie. Hektar na godzine to co gigant nei walnie 2 ha w godzine. Śmieszny jesteś ;)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dziędobry mam małe pytanko odnośnie gigusia. Mój sąsiad kupił w tym roku Bizona giganta Z060 niezła fura największy kombajn na okolice bardzo mi się podoba ale chciałem się spytać czy jak on ma 5,20 m heder to czy on nierobi szerszego pokosu jak Z056 słomy i czy normalna polska zwijka to weżnie z podbieraczem 1-1,5m. A wogule to tak się pytam bo ma u mnie kosić i czy niebęde miał problemu ze zbiorem słomy. Z góry dzięki za odpowiedzi. I naprawde gigant to najlepszy kombajn z rodziny BIZONÓW. Pozdro wszystkich rolników.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa12    0

Musisz zobaczyć czy ma z tyłu takie blachy zwężające pokos, jeżeli ma to poproś żeby ustawił bardzo wąsko, a jeżeli nie ma to prasa może mieć mały problem ze zbiorem. U mnie w gigancie mam takie blachy z tyłu, są ustawione "w połowie" czyli nie za wąsko ale i nie za szeroko i wtedy Polska prasa tak na styki zbiera ale daje rade i nie ma problemu :D

 

ten gigant co jest tu na zdjęciach, to nie ma tych blach ;p

 

ten gigant co jest tu na zdjęciach, to nie ma tych blach ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dzięki ide już do niego i zobacze.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam.

U mnie jeszcze w tamtym roku facet miał dwa giganty jeden czerwony drugi taki jaśniejszy orzechowy bodajże. Jednego w tym roku sprzedał i kupił clasa mega. tym co mu się ostał teraz śmiga tylko na zarobek aby nowego spłacić:P pamiętam jak kiedyś do Wujasa na pole wpadły dwa giganty to nie nadążaliśmy zboża zwalaćB) tak zasuwały:) i pamiętam że szerokie pokosy zostawiały, to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1992    1

'Macius' Wiesz to zależy kto co lubi jeden rybki a 2 akwarium :D Giganty to miały z BS-ami najwiekszy przerób z Bizonów ale nie wiem czego ludzie mają tako zło opinie o nich może sie i psują jak każdy ale są wydajniejsze i to się liczy.

 

Mówisz, że się liczy wydajnoci a nie sprawnoć kombajnu??? Wiesz ja bym wolał kosić zwykłym bizonem wolniej ale kosić a nie stać i naprawiać ten złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

ej a myśleliście nad tym żeby wymontować z giganta których jest dużo na części napęd hydrostatyczny i załozyć go do supra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj