Polecane posty

Maniek    6

Niewiecie ile jest modeli bizona giganta i jekie są?


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No chyba tylko jeden plus wersja exportowa ale tych było kilka sztuk


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Mi wiadomo o Z-060,61,83 a chyba było ich więcej.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

A te eksportowe to jakie i czym się różniły.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Hmm..., niczym szczególnym sie nie różniły. Oznaczenie było tylko inne, zamiast "Z" to "5" np. 5083.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Eksportowe miały wszędzie czujniki na podajnikach, hydrostatyczny napęd i coś ala automatyczne ustawianie prędkości koszenia. Polegało to na tym że jak przedni wałek podajnika pochyłego się podnosił jak szło więcej masy to tam był czujnik który zwalniał prędkość koszenia. Wiem że była seria chyba 13 sztuk tak wypasionych które poszły do USA i Brazyli a jeden stoi w AR w Poznaniu.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Giganty nie słyszałem, żeby były specjalnie wyposażone na export i o ich exporcie do Ameryki też mi nic nie wiadomo. Hydrostat był normalnie. Ten do USA wypasiony to słyszałem o Bizonie Amierica, który był na bazie Z050, ale miał wiele udogodnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Dzięki za info. Pozdrawiam.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

A co Maniek przymierzasz się do kupna Giganta, czy tak tylko z ciekawości pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Z ciekawości bo nigdy ich nie widziałem na żywo i niewiem jak się prezentują. I wogóle niewiem o nich zbyt dużo. ;)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Witam Panowie

Jestem tu nowy ale mam kilka zdjęc Bizona Giganta jesśli ktoś chce napiszcie posta to postaram sie umieścic je gdzies

Pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Siema jeśli nie sprawi Ci to problemu to wstaw na af albo na e-mail mariuszwol@tlen.pl ['.'] Dzięki. {a jaki model?}


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

dobra juz wysyłam ci dostepne mi fotki. sa to fotki z allegro i innych akucji o bopdajze jest to ZO60 i ZO61 jakbys mógł umieść na stornce by reszta mogła poogladac

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6
dobra juz wysyłam ci dostepne mi fotki. sa to fotki z allegro i innych akucji o bopdajze jest to ZO60 i ZO61 jakbys mógł umieść na stornce by reszta mogła poogladac

pozdrawiam

Wcale nie mam tych fotek w skrzynce, masz gg?


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jej giganta tez bym chciał pooglądac kiedys dziadek muwil ze chciał kupic giganta i juz prawie kupił ale zo56 mu sie trafił w leprzym stanie i nie kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Moim zdaniem Bizon Gigant to kompletny niewypał.Niedaleko mnie było kółko rolnicze i mieli akurat bizona giganta i ciągle i się psuł dlatego że chyba miał szerszy heder od bizona i reszta części nie wytrzymywała obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem czemu gdy usłysze słowo gigant to odrazu wyobrażam sobie jakiś rozwalony kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

kamil14 ---ha ha dobre :( rozwalony kombajn ... dobre.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój sąsiad ma 2 Bizony Gigant Z-083.

Zamontowane ma szarpacze od Fortschritt'a i działają mu bezawaryjnie.

W jednym kombajnie przesunął kolumnę kierowniczą bliżej przedniej szyby aby można było bez problemu młócić na siędząco- w drugim trzeba jednak stać bo dokońca nie widać.

 

I jak narazie chodziły mu dobrze, póki ich zbytnio nie poprzerabiał.

W zeszłym roku pozakładał chłodniczki oleju przy silniku i oba mu się pozacierały :( .

 

A tak wogule to w mojej okolicy są 3 Bizony Z-083 Gigant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

Bizony giganty są dobrze pomyślane ale z wykonaniem kiepsko - poprostu było ich troche za mało i nie dało rady wykryć wszystkich niedociągnieć i nie można było wprowadzić poprawek - popatrzcie na Z-056 czy Z-058 było ich sporo i ostatnie roczniki wychodziły już całkiem dopracowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

nie powiedziałbym tego. Z opowiadań słyszałem że ostatnie były robione "na sztuke", niekiedy rolnicy odbierali je jeszcze mokre wprost z lakierni, a najlepsze moim zdaniem to były te które skladano recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    91

Ja mam Bizona z 1988. Jak Ojciec go prowdzil z Plocka i przejechal po jakims blocie to do dzisiaj jest slad bo farba byla nie zaszchnieta. Kombajny wydawali rolnikom zaraz przed fajrantem, zeby nikt nic nie gadal na ich jakość wykonania. Inemmu gosciowi jeszcze naplacu chlodnica ciekla to powiedzieli mu ze serwis gwarancyjny to wymieni... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Za komuny to tak było jak tata odbierał naszego superka w 81 roku to cały czerwony wrócił do domu farba jeszcze nie wyschła. Muszę się spytać na którą mieli ten odbiór ,wiem że wstali o 4 rano a do Płocka mam 140 km czyli gdzieś koło 12 odbierali. Gorzej było z kombajnami już po 90 roku te były robione byle jak i z byle czego jak odbietraliśmy naszego w 92 roku to jeden wtryskiwacz był nieszczelny tata zgłosił to im a oni twierdzili że to woda bo przed chwilą myli silnik wodą (dobry tekst). Tata nie dał się wykołować i odbiór mieli na 12 w wyjechał w tedy z placu po 14 ale wymienili mu go. Gdy odbieraliśmy w 81 roku to razem z naszyn kombajnikiem było jeszcze 20 sztuk odebranych tego dnia , gdy zaś rekorda w 92 to tylko 3 sztuki. Z dzieciństwa pamiętam jak już fabrykę opuszczały 3 sztuki dzieńnie ale i tak potrafiły nieźle zablokować miasto. Odnośnie giganta ma go mój sąsiad i to ostatnie wydanie (chyba rok 88), i jakoś nim tam młoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj