seba07101

Opryskiwacz TOlMET

Polecane posty

seba07101    3

Witam co sądzicie o opryskiwaczu TOLMET jest to nowość na rynku 2018.Zaciekawił mnie dlatego ze jest rama ocynkowana i nie jest az tak drogi jak inne. Moze ktoś napisać kilka słów na jego temat jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
mnie też zainteresował ten opryskiwacz tylko nie wiem jak spisuje się ta pompa tolveri czy jakoś tak bo reszta to chyba to samo co biardzki może jest ktoś kto użytkuje ten sprzęt i doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

Tolmet robił główne podzespoły do Biardzkiego, swoja drogą Biardzki to garażowy producent, ładne kolory, reklama, i montaż po ich stronie. Części raczej nie produkują, przynajmniej nie wygląda po firmie aby cokolwiek byli w stanie produkować. 

Pytanie mam o Tolmet Klara 600/12, cena dość atrakcyjna, może bym się na niego skusił, ewentualnie podoba mi się jeszcze Promar 612 ( tzn w tej cenie jest :))

Konik jaki by to ciągał to MF255, przód z balastem. Z rozsiewaczem 600l daje radę to i opryskiwacz 600 powinien pociągnąć.

Zastanawiam się tylko, jak będzie wyglądał ten ocynk po 2 latach z RSM, ciekawe z jakiego materiału to robią, skoro Biardzki koroduje ( malowany proszkowo, ciekawe czy w Tolmecie czy u nich ), to może i ten ocynk to szału nie zrobi? Ewentualnie chodzi mi po głowie aby go od razu rozebrać ( chyba, że sprzedali by w podzespołach do złożenia:)) i pomalować ( najlepiej proszkowo ), może wtedy by to zdało egzamin ( choć patrząc na te przegięcia profilu to jak słaba stal to korozja międzykrystaliczna i nic nie da powłoka z zewnątrz. ).

Jak myślicie, jest sens kupić taki sprzęt? Pompa to raczej szału nie może być, to samo rozdzielacz - za taką kasę to bez jaj.

Ma ktoś taki sprzęt?

Tolmet - mapy google z 2012 roku - elementy ram do opryskiwaczy Biardzki składowane pod chmurką i całe czerwone.

Powinni zmienić reklamę - Rudą mamy z natury:)

( reklamują, że śrutują ramy, no coś trzeba z tą korozją zrobić ).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Kolega Majjdann  miał opryskiwacz tolmeta 

A co do rdzewienia to jak coś robię to wyspawam i daje na deszcz zęby zardzewiało i dopiero piaskuje a do ocynku to oni i tak to wszystko wytrawiają w kwasach przed ocynkowaniem 

Mam opryskiwacz biardzkiego 4 lat i u mnie nie ma rdzy a znajomego ma też 5 lat i nie mył nigdy i też nie ma rdzy 
 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tylko co ta korozją Ci daje? Starzenie to jeden z rodzajów obróbki cieplnej, ale to nie ma nic wspólnego z tym co robisz, no może trochę ale to musiałbyś rozciągnąć w czasie na kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dziwna teoria, nigdy nie stosowałam i nie miałem problemu z korozją przy spawach, gorzej jak ruda wejdzie i nie doczyscisz. Ale każdy orze jak może, więc co mi tam. A ktoś coś w temacie Tolmet Klara napisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oglądałem nowego tolmeta. Klara 600l15m rama solidna ocynk ok. Fajnie zrobione ramie do podnoszenia belki. Zbiornik wyższy niż przy biardzkim lecz łatwiejszy do unoszenia gdyż jest bliżej ciągnika. Pompa tolmeta jak i rozdzielacz - wszystko to się sprawdziło już dawno w biardzkim z tym że teraz jest trochę zmodernizowana i 140l a ni nie jak w biardzkim 120l. Ogólnie za te pieniądze sprzęt ok. Wcześniej przez 5 lat miałem Biardzkiego 600 i też  się sprawdzał lecz postanowiłem zmienić na ciągany i powiem tak że jeśli chodzi o ciąganego tolmeta 1500l to na razie poczekam aż go dopracują lakierniczo. Te pierwsze sztuki są strasznie nie domalowane. Konstrukcyjnie wszystko ok. w standardzie  podnoszenie hydrauliczne belki oraz rozdzielacz na elektrozaworach ze sterownikiem do sterowania zaworem głównym oraz regulacją ciśnienia oraz filtry sekcyjne z tyłu na ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dzięki za odpowiedź. Mam dokładnie takie same spostrzeżenia po oględzinach tego sprzętu jak Ty. 

W moim przypadku będzie to 12m wersja, więc pompa 120 ( niby włoska ale na moje to jest na wzór włoskiej robiona przez Tolmet ale może to tylko moja teoria :))

Pompa to raczej zwykły badziew jak w Biardzkim ( wglądają na bardzo podobne) ale może trochę lat popryska i cena nie odstrasza ( pompa za cenę membran do hardiego:))

Podoba mi się ten zbiornik ( Orion 600 ) bo jest bliżej ciągnika co ma bardzo duże znaczenie przy tak dużym koniu jak MF255:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pompy montowane w biardzkim pod jego logo to pompa tolmetu - telvori tylko ciągane miały oryginalne włoskie. Tolmet dostarcza ramę  rozdzielacze pompy i oprawy dysz do biardzkiego. Ja miałem biardzkiego przez 5 lat i żadnych problemów z pompą i lakierniczo też super. Wszystko zależy faktycznie od intensywności użytkowania i dbania o sprzęt. 

Edytowano przez Farmer79wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Zastanawiam sie miedzy tolmetem a biardzkim, tolmet mi sie spodobal bo ma rame w ocynku, ale diler handlujacy biardzkim ze ten ocynk to sredni i lepiej wziac biardzkiego malowanmego proszkowo, ciekawa czy to prawda czy tylko tak mowi bo handluje biardzkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

No to faktycznie sprzedawca chciał Ci sprzedać to co miał. Ja wybrałem sprzedawce co handluje tym i tym.  Wybór padł na Tolmeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam, posiada ktoś opryskiwacz tolmet xsara 1200 potrzebuje opinie jak z wytrzymałością hydraulika belka sterownikiem warto się w to pchać bo myślę nad polskim producentem a cenowo wygląda dość konkurencyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez zet9540
      Witam , w najbliższym czasie muszę się zdecydować na nowy opryskiwacz o pojemności od 2400 do 2700 , 21m lanca i komputer GPS. Proszę o propozycję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj