CiapekTV

Co na Dzika

Polecane posty

CiapekTV    9

Witam! :)

Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.

W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.

Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 

Siatka leśnicza 1m

Czy 3 rzędy drutu kolczastego

Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.

Proszę o wasze decyzje co by było lepsze ;)

z góry dzięki! :D

 

Edytowano przez CiapekTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Strzelba i myśliwy 24 h na dobę, ale wtedy mozesz zbankrutować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

hehe takie zagrody to w bajkach działają ;)

Siej pszenicę ościstą, a po siewie petardy / pilnuj / zgłoś myśliwym i niech pilnują kilka dni...

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Jakaś siatka stosowana do ogradzania np. szkółek leśnych albo coś podobne , szukaj coś taniego , do tego słupy dębowe , wiertnica i będzie OK  , tylko walcz o to aby koło łowieckie dołożyło się do tej operacji 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CiapekTV    9

Zgłaszałem szkody ale śmieszne odszkodowanie.... Za pół pola pszenicy dostałem na 2 worki.... 

Trzeba było zgłaszać chodzić i pokazywać które pola nr działki zdjęcia więcej zachodu :/

Co do tego dołożenia to raczej nie w moich stronach bo jak to mówią "nie mają funduszy"

Siatka Leśna powinna załatwić sprawę tylko mam pytanko czy ona się z biegiem czasu nie " rozciągnie" i osłabi się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325
u nas na wsi grodzilismy pola wspolnie okolo 7 km ogrodzenia jako slupki poszly podklady kolejowe betonowe 3zl sztuka taki slupek to jest na wieki. a siatka byla kratka z mocnego drutu 0.5m do ziemi i 2 m nad ziemią i takie ogrodzenie w miare zdaje egzamin chociaz i tak zdarzają sie dziury zeobione przez dziki ale kazdy nad swoimi polami dba o to by. naprawiac na bieżąco. siatki leśne lub jakies inne to szkoda roboty .poszukaj podkladow kolejowych napewno gdzies dostaniesz to jest tanie i na wieki ale trzeba to turem robic bo recznie nic sie nie zrobi jeden wazy 250kg. jak juz robic to porzadnie bo inaczej niema sesu. u nas siatka mocna a i tak czasem trzeba poprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
18 minut temu, CiapekTV napisał:

Zgłaszałem szkody ale śmieszne odszkodowanie.... Za pół pola pszenicy dostałem na 2 worki.... 

Trzeba było zgłaszać chodzić i pokazywać które pola nr działki zdjęcia więcej zachodu :/

Co do tego dołożenia to raczej nie w moich stronach bo jak to mówią "nie mają funduszy"

Siatka Leśna powinna załatwić sprawę tylko mam pytanko czy ona się z biegiem czasu nie " rozciągnie" i osłabi się 

niema czegoś takiego jak brak funduszy, za***nym obowiązkiem koła łowieckiego jest zabezpieczenie upraw żeby nie było szkód.Jak nie chcą dołożyć do ogrodzenia to niech dadzą to na piśmie i wtedy po szkodzie droga otwarta do sądu.....znajomi tak złupili koło łowieckie na bardzo duże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
siatka leśna ani drut kolczasty to nic nie da na dziki najlepiej właśnie siatka z drutu i słupki betonowe to wtedy będzie ok ale wiadomo to też nie jest pancerne będziesz musiał poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CiapekTV    9
5 minut temu, soltys48 napisał:

niema czegoś takiego jak brak funduszy, za***nym obowiązkiem koła łowieckiego jest zabezpieczenie upraw żeby nie było szkód.Jak nie chcą dołożyć do ogrodzenia to niech dadzą to na piśmie i wtedy po szkodzie droga otwarta do sądu.....znajomi tak złupili koło łowieckie na bardzo duże pieniądze

Wiesz ale zawsze biadolą że im sie nie przelewa ,a jak jest faktycznie to sami wiedzą...

Dadzą przykładowo te 200zł i powiedza:  inni też czekają my więcej nie możemy taki interes :/

 

6 minut temu, cheecko napisał:

siatka leśna ani drut kolczasty to nic nie da na dziki najlepiej właśnie siatka z drutu i słupki betonowe to wtedy będzie ok ale wiadomo to też nie jest pancerne będziesz musiał poprawiać

Wiem wiem, siatka by załatwiła sprawę ale trochę by to ogrodzenie kosztowało, a potem obawa że ktoś zwinie rolki i szukaj tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a powiedz co ty chcesz Grodzic? kukurydzę? jeśli tak to dzik jest w stanie rozerwać ja u nas jeden ogrodził i dziki wiedziały mu tam cały czas juz nie uchodziły bo wodę miały w rowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

siatka leśna nic nie daje, chyba, że pomiędzy słupkami do ziemi ją co pół metra upalujesz, ale i to nie jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Siatkę leśną trzeba być dać medium i ze 30cm w glebę... do tego jeszcze ze dwa druty na usztywnienie... ale i tak z czasem gdzieś dziurę zrobią.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CiapekTV    9
30 minut temu, przemekuliski napisał:

a powiedz co ty chcesz Grodzic? kukurydzę? jeśli tak to dzik jest w stanie rozerwać ja u nas jeden ogrodził i dziki wiedziały mu tam cały czas juz nie uchodziły bo wodę miały w rowie

Zboża pszenicę głównie owies i mieszanki w wszystko wchodzą powoli...

 

29 minut temu, samtech84 napisał:

siatka leśna nic nie daje, chyba, że pomiędzy słupkami do ziemi ją co pół metra upalujesz, ale i to nie jest pewne.

Myślisz że podkop zrobią pod nią?

 

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

to poproś żeby dali to na piśmie i zobaczysz ich reakcję

Hmmm tego nie probowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Podkopu nie zrobią ;) ale jak tłuką to podrywają do góry, no i trochę ryją no to jakby mini podkop hehe


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Taka siaka to dla dzika jest jak z papieru wujek miał ogrodzone 30arów kukurydzy to w jedna noc rozerwały taka siatkę i oporządziły kukurydze. Najlepiej było by podłączyć takie ogrodzenie pod 230V jak w Oświęcimiu. U mnie dzików jest sporo ale saren jeszcze więcej ale jak zgłaszamy że tyle tego jest to oni jak podjadą to wolą strzelać do bażanta na rosół. Mówią że z sarną jest dużo roboty a nabój kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jest na YT taki filmik akurat od nas z Kętrzyna jak dzik leci i takie ogrodzenie panelowe rozwala... dość sztywne. Siatka niby trochę się napnie i nie odleci ale mimo to bez problemu podniesie ją do góry jak nie jest solidnie wkopana. No chyba że dasz słupy co metr ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CiapekTV    9
1 godzinę temu, ASZv3 napisał:

Jest na YT taki filmik akurat od nas z Kętrzyna jak dzik leci i takie ogrodzenie panelowe rozwala... dość sztywne. Siatka niby trochę się napnie i nie odleci ale mimo to bez problemu podniesie ją do góry jak nie jest solidnie wkopana. No chyba że dasz słupy co metr ;)

Paliki myślałem tak koło 3m ale właśnie chyba było by za rzadko

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik2012    5

Na dziki to tylko granulowany OŁÓW

Dla tych co nie wierzą w dziki w kukurydzy to na YouTube jest fajny film: http://bit.ly/2PRgA7d

Niewiarygodne ale prawdziwe.

Edytowano przez krecik2012
link do Youtube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Ja na kupowałem lampek słonecznych które świecą nocą rostawiłem  na kijach narazie drugi rok w kartoflach mam spokuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6
cześć. czy ktoś z wam używał preparatu "dzik stop"? działa jak w opisie czy nie ma sensu siee tym bawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś może przypadkiem się orientuje, czy można gdzieś dostać sadzonki lub zrzezy, dzikiej formy czarnej porzeczki? Oraz pytanie dla potencjalnych znawców. Ewentualnie jaka odmiana uprawiana by ją najbardziej przypominała? 
    • Przez CiapekTV
      Witam!
      Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.
      W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.
      Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 
      Siatka leśnicza 1m
      Czy 3 rzędy drutu kolczastego
      Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.
      Proszę o wasze decyzje co by było lepsze
      z góry dzięki!
       
    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi jak wygląda sprawa ze zwierzyną leśna głównie sarny i dziki w uprawie grochu. Mam zamiar wziąć około 5ha ziemi ale tam dużo jest właśnie zwierzyny.  Siać ten groch czy lepiej łubin gorzki?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy ma ktoś jakiś dobry pomysł żeby odstraszyć sarny z pola?
    • Przez damiandg
      Kiedyś posiałem na jednym kawałku obok lasu pszenżyto i nic z tego nie wyprowadziłem bo sarny i dziki wszystko zniszczyły. Teraz tam posiałem łubin ale już planuję posiać na tym kawałku jęczmień jary. Powie ktoś czy sarny i dziku tak samo interesują się jęczmieniem jak tym pszenżytem czy może im mniej smakuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj