Claus

IHC 531 vs. Claas Consul vs. Clayson 1540

Polecane posty

Claus    1

Konieczne jest określenie, który kombajn kupić. Dlatego chcę zapytać tych, którzy pracowali przy takich kombajnach. Jakie są ich zalety i wady? Jaka jest wydajność?Czy IHC531 ma drugi bęben (podobny do zdjęcia)?

Screenshot_2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352
mam consula maszyna prosta wiadomo to ma swoje lata i może cos sie psuć . jeżeli masz do 20ha do koszenia consul bez problemu da rade

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ihc miałem, nawet jakoś chodził ale gniją podsiewacze. Wada to brak dobrych niewysłużonych części a jak się znajdą to za 1/10 ceny kombajnu. Drugi raz bym nie kupił grata... wybrał bym NH z tych 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1
47 minut temu, gustaww napisał:

ihc miałem, nawet jakoś chodził ale gniją podsiewacze. Wada to brak dobrych niewysłużonych części a jak się znajdą to za 1/10 ceny kombajnu. Drugi raz bym nie kupił grata... wybrał bym NH z tych 3

Czy masz modelowy kombajn dokładnie IHC531? Czy ma ten drugi bęben, jak na zdjęciu w pierwszym poście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już go nie mam, miał ten odbijak słomy. A co Ci tak na nim zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11
Lepiej wybierz coś z nh lub claasa. Miałem ihc tylko że 431, tak jak kolega napisał gniją podsiewacze, słabo rozwiązany targaniec, trzeba często zwracać uwagę. Swojego sprzedałem na części i zrobiłem najlepszy interes, części bardzo drogie i raczej ciężko dostepne (trzeba było jeździć po szrotach) także ja nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Ten drugi bęben to nie odbijak tylko odrzutnik słomy, każdy kombajn to ma z 1 bębnem młucącym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację fachowa nazwa w tym momencie wyleciała mi z głowy, Dzięki za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1
2 godziny temu, gustaww napisał:

Już go nie mam, miał ten odbijak słomy. A co Ci tak na nim zależy?

Interesuje mnie ten odrzutnik słomy w kombajnie IHC 531 dla prawidłowego porównania tych kombajnów. Wiedziałem, że Claas Consul i Clayson mają ten mechanizm.

Ale jeśli porównasz parametry bębna, wytrząsaczy i sita, to model IHC 531 ma najlepsze cechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Coś mi się zdaje że już się napaliłeś na ten kombajn i udajesz, że nie widzisz jego wad. A odrzutnik jest nawet w bizonie. U mnie w dominatorze są widły i też działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1
18 minut temu, TomaszStach napisał:

Coś mi się zdaje że już się napaliłeś na ten kombajn i udajesz, że nie widzisz jego wad. A odrzutnik jest nawet w bizonie. U mnie w dominatorze są widły i też działa

Nie, jeszcze nie zdecydowałem się na kombajn, więc czekam na więcej odpowiedzi. Teraz zacząłem również rozważać kombajny: Clayson M135 i M140. Kto pracuje z takimi kombajnami, jak one się porównują do wyżej wymienionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

TomaszStach napisał:

Coś mi się zdaje że już się napaliłeś na ten kombajn i udajesz, że nie widzisz jego wad. A odrzutnik jest nawet w bizonie. U mnie w dominatorze są widły i też działa

każdy kombajn z 1 bębnem młucącym ma odrzutnik słomy znajduje się on między młocarnią a wytrząsaczami, bez niego słowa owijała by się wokół bębna, dodatkowo kombajn może poniadać dodatkowy przetrząsacz słomy np. widłowy w claasach w połowie długości wytrząsaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się. Zakręciłem się. Przepraszam za zamieszanie. Właśnie chciałam to edytować, ale już było za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tak szczerze to za te pieniądze co chcesz przeznaczyć na kombajn to nie pchał bym się w zachód a w poczciwego bizona. Bo nie ukrywajmy ale remont bizona to połowa ceny kombajnu a remont zachodniego to często spore sumy. Nie namawiam Cię ale sam przemyślałem sprawę i przesiadłem się z IHC na bizona bo po prostu taniej jest go utrzymać, łożyska calowe, pasy... itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
@gustaww jak ktos chce maly kombajn bo moze nie ma przejazdu albo waskie przejazdy a ty wyskakujesz z bizonem do autora tematu ja bym postwil na claasa z tym ihc sa problemy z dostepnoscia czesci a claas jak nie uzywke to zastepnik ale zawsze dostaniesz

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1

A kto pracował z kombajnami Clayson M133, M135, M140? Jak są one porównywane do tych wymienionych wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1

Jakie są różnice w kombajnach serii Clayson M122-M140 i Clayson 1520-1550?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claus    1

Po zapoznaniu się z charakterystyką kombajnów zbożowych (Case IHC 431/531, Clayson 1540, Claas Consul) zwrócił uwagę na parametry bębna młócącego. W IHC, gdy ma średnicę: 56 cm; Clayson - 60 cm; Claas ma 45 cm dla wszystkich tradycyjnych młocarni. W związku z tym baty na bębnie Claas mają 6 sztuk, a wśród innych producentów (gdzie bębny mają 56, 60 cm) jest 8 sztuk. Można to porównać z różnymi prędkościami bębna.
Ale jest drugi przeciw-bicz na sklepisko. Claas ma 10 sztuk, a pozostałe - 14 sztuk. Okazuje się, że omłot powinien być lepszy w przypadku Clayson i IHC, ponieważ przepływ niezwiniętej masy przechodzi przez większą liczbę przeciw-plag. Ale w praktyce ludzie często doradzają Claas jako przykład starannego i czystego omłotu zboża. Chociaż, myślę, że to zależy bardziej od sumatora (poprawne ustawienia parametrów pracy młocarni, itp.).
Wiedzcie, poprawcie tok myślenia, jeśli się mylę. Ponieważ chcę zrozumieć ten problem. Z jakiegoś powodu Claas nie przestawia się na bębny o dużych średnicach, a nawet w Avero ma również 45 cm ... ale według mnie Case (IHC), NH Clayson, John Deere mają tutaj przewagę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Gość
      Przez Gość
      Witam który z powyższych ciągników wybrać 1025.2 lub 1025.3 tamten jest 10 tyś tańszy co byście zrobili jest jakaś różnica po za wyglądem i spalinami ? czy da się trafić na te ciagniki na wyprzedaży żeby było taniej np. paru letnie z wystawy lub jaki ciągnik polecacie do 150 tyś?
    • Przez jacor73
      Witam, poszukuję MF 6120,6130, 6140 , 4245 sprawny technicznie, napęd 4x4 , cena do 65 tys PLN, woj. świętokrzyskie lub sąsiednie info na prv.
    • Przez kacper616
      Ogólnie prasa trzymała słabe ciśnienie na manometrze  500-700 pasy były dobrze naciągnnięte na tym ciśnieniu podczas prasowanie podchodziło do 1500 lecz to trochę za mało ,  ostatnio dobijaliśmy ciśnienia manometr wskazał 2000 i tak zostawiliśmy podczas włączenia prasy stoją i są luźne dodam że siłownik od zgniotu nie jest schowany do końca czy to kwestia odpowietrzenia ? Gdzie się to odpowietrza zaraz przy wężu popuścić czy przy zaworze jest taka rurka i potem na klucz 18 się to odkręca tam spróbować ? Dodam że dobijane na wykręconym zaworze.
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj