Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowak5425    61

Witam. Poszukuję posiadaczy Mf-a 5475, mam kilka pytań, chodzi mi głównie o modele w roczniku 2010 i w górę.

Jakie silniki były w tych ciągnikach, Perkins, Sisu ?

Co z awaryjnością tego modelu ?
Słyszałem już nie od jednej osoby, że jeśli chodzi o silnik z układem zasilającym Common Rail, po ~ 2000 mth zaczynają się kosztowne naprawy (~20 tyś PLN ). Konkretnie wymiana / regeneracja wtryskiwaczy i to samo z pompą wtryskową ? Posiadacze tego modelu w Common Railu, potwierdzacie to ? Co więcej powiecie na temat tego ciągnika ?


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie wierz w to kolego common rail jest prosty ale kosztowny w naprawie. podstawa to pilnowanie filtrów paliwa kolego i dobrej jakości paliwa. sprawdź sobie jaki siedzi silnik, chyba 6 Perkinsa, w necie zobaczysz czy wtryski są regenerowane w sensie składają się z kilku części czy już pizeoelektryczne które kosztują około 2tys, czyli w pesymistycznie to razy 6 wychodzi 12 tys, założenie i kodowanie z 1tys, także wiadomo koszty ale nie 20tys, chyba że klęknie pompa paliwowa to może dobije do tej kwoty. ale kolego 2 tys i wtryski do wymiany w to nie uwierzę chyba że ktoś gówna zalał albo filtrów od nowości nie wymieniał. w common rail raz do roku moim zdaniem filtr paliwa obowiązkowo do wymiany. bardziej bym się na skrzyni skupił jak na silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61
Dziękuję za odpowiedzi. W 5475 siedzi 6 cyl turbo Sisu power 1106D- E66TA

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to patrz jakie wtryski siedzą i szukaj w necie , możesz podjechać do jakiego serwisu Boscha i się spytać co i jak, jak dobrze podpytasz to ci powiedzą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

@Uziu92 zgadza się, źle spojrzałem jeśli chodzi o tego sisu jest to 66CTA EDIT : z tego co znalazłem w internecie w silniku sisu są wtryskiwacze bosh, które można poddać regeneracji.


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62
W perkinsach modelach najbardziej obawialbym się pompy paliwa, w 5435 siedzi pompa Caterpillara której regeneracja to około 10k a nowa 40 bo to tylko jedna firma w Polsce robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to już wiesz na czym siedzisz. podaj nr pompy mam kumpla co ma serwis Boscha to pogadam.z nim i się dowiem co i jak i ile, ale żeby pompa zasilająca 40k kosztowała! przecież to zwykła tłoczkowa pompa jest ! posralo ich z tym. ona jest mniej skomplikowana niż stara sekcyjna w c360, ma tylko wytworzyć duże cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

koledze chodzi nie o pompę od CR a pewnie o rotacyjną, o ile bosche vp 30 i vp 44 dosc popularne o tyle z innymi szczególnie jak pisze kolega ze to pompa cata moze byc problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

OD rocznika 2010 w górę w tym ciągniku montowali Sisu. Do 2010 roku był Perkins. Pytanie o CR jest trochę zabawne tym bardziej gdy dostaje się jakieś kompletnie nie na temat odpowiedzi jak ta o pompie z modelu 5435, która jest zupełnie inna. W 5475 jest cała masa drogich w naprawie podzespołów podobnie jak w innych ciągnikach o podobnym stopniu komplikacji. Trzeba po prostu pilnować wymiany filtrów paliwa, czystości i jakości paliwa i będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pancur    0

Model 5435 z 2005 wyposażony jest w silnik Perkinsa o oznaczeniu 1104C-44. Co do modelu 5475, znajomy posiada taki i po 4500 h pojawiły się problemy z nadmiernym dymieniem na niebiesko, oraz problem z rozruchem po dłuższym postoju. Diagnoza mechanika wskazała uszkodzone wtryskiwacze. Jazda na kiepskim jakościowo paliwie i nie dbałość o wymianę filtrów w dłuższej perspektywie użytkowania da o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

Co ma być to będzie. Zakupiłem 5475 z silnikiem Sisu 66CTA.  Nie dostałem instrukcji obsługi. Pytanie do posiadaczy tego modelu, oczywiście z silnikiem sisu, jaki olej do silnika ? 15W40 ? Co lejecie i co polecacie jeśli chodzi o markę oleju ? 

Edytowano przez Nowak5425

Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj