Zaloguj się, aby obserwować  
johndeere975

John Deere 1085

Polecane posty

Mam możliwość kupna JD 1085 82 rok od znajomego, Jelonek w bardzo dobrym stanie dwa lata temu widziałem go w pracy i mówiłem mu że gdyby nie moja przygoda z 975 (pękł blok) to też bym takiego kupił. W tym 1085 przenośnik kłosowy jest do wymiany, a poza tym wszystko pięknie chodziło. Ja już mam 2 kombajny i zastanawiam się czy nie wziąć go zrobić i sprzedać. Pytałem się dlaczego nie zrobi i sam nie sprzeda to powiedział, że uszkodzonego do ludzi nie puści za grosze a szkoda by stał przez żniwa, bo kupił drugiego nowego JD. Z tego co zauważyłem na agrofoto chwalicie 1075, a co powiecie na temat 1085. Czy nie będę miał problemów ze sprzedażą? Ile za niego bym dostał po naprawie a ile za uszkodzonego.

post-8535-127359600059_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Znajomy miał 1085 i był bardzo zadowolony. Sprzedał swojemu bratu i kupil 1450 ale czesto wspomina tego 1085. Przy hederze 5.5m w słabszym zbozu 5-6t/ha był wydajniejszy od nowego 1450 wiec zły nie jest :lol: . Mth mial ponad 4 tys jak go sprzedawał, wymienił w nim tylko połosie napedowe i kilka pasów przez kilka lat użytkowania. Co do ceny to za w pełni sprawnego mozna jakies 50-55 tys wziąść,za to uszkodzone sa sporo tansze.Wybór nalezy do Ciebie ale jak mozesz tanio kupic to bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście allegro odwiedziłem i ceny znam, choć te na allegro wydają mi sie wygórowane - nie uważasz? Tylko najbardziej zastanawiam się czy nie będzie problemu ze sprzedażą tego modelu kombajnu, nie chciałbym zamrozić gotówki. Jak by to był 1075 to wiedziałbym troche więcej, po zapoznaniu się z opiniami na forach, a o 1085 ludzie milczą. Dlatego proszę użytkowników o opinie na temat tej maszyny. Jutro jade go dokładnie obejrzeć. Może zastane kumpla w domu to mi powie co i jak, ale jakby go nie było to napiszcie na co zwrócić uwagę. Może skończy się tak że sprzedam bizona a zostawie JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Gdybym mial taki wybór to Bizola bym pogonił a JD wyremontowac i zostawic w domu. 1075 a 1085 roznia sie glownie silnikiem,szerokoscia mlocarni i liczba wytrzasaczy co prowadzi do zwiekszonej wydajnosci i tyle. Co do cen to sa wygórowane i ludzie czasami wariują z cenami. Za taki stary kombajn realna cena jest 45-50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bizonem w tamte żniwa skosiłem ponad 100 ha praktycznie bez awarii. Silnik oryginalny, jeszcze nikt do niego łap nie pchał, leje do niego shela rimule 15W-40. Kabinke założyłem od forszaja z taką dmuchawą że czapke z głowy potrafi zwalić :lol: klima nie potrzebna :lol: i szkoda by mi go było sprzedać, zwłaszcza że mam w garażu trochę części do niego. Ale jak wezmę i naprawie JD to zobaczę może zmienię zdanie ( choć w pamięci mam 975 na którym zawiodłem się, sprzedałem go z pękniętym blokiem za 15 tys. dołożyłem 15 i kupiłem wtedy forszaja E 514 ).

Jutro go obejrzę i jak go wezmę to któryś będzie na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

To tanio sprzedałes. Blok to koszt jakies 1500 euro plus nowe czesci to jakies 10 tys zl za prawie nowy silnik po remoncie.

A tak wogole to skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John16    0

Panowie chcem kupić JD 1085 na 150 ha. Mam pytanie takie czy on zasypie tira w polu?

Z góry dziekuje za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Oczywiście, że tak. Rura wysypowa otwiera się dość wysoko.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John16    0

Chcial bym sie dowiedzec jak on sie zachowuje w pracy i jak z czesciami do niego??.

Jaka ma wydajnosc i jaki ma duzy zbiornik zarna. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z czesciami zaden problem, przynajmniej u nas ;), teraz wszedzie dostaniesz, takie rzeczy jak lozyska, lancuchy czy filtry dostaniez w wiekszosci sklepow


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

wydajność zależy od plonu. W godzinie, jeżeli już masz wprawe zrobisz spokojnie 12-14 ton na godzine, wszystko też zależy od odbioru, czy sypie się w biegu, itp. W JD serii 9xx, 10xx, 11xx itp. występowały różne pojemności zbiorników, pojemność zwiększała się przez zastosowanie nadstawek. Wiele cześci jest znormatyzowanych, z niczym nie ma problemu, aby tylko była kasa, bo niektóre części mają ceny zaporowe. Trzeba uważać przy zakupie, jeżeli kupi się trupa to kieszeń może później nie wytrzymać.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj