Polecane posty

akmaly    703

Wał posiewny musi być ruchomy, tzn. części wału powinny pracować niezależnie do siebie aby samoczynnie się oczyszczały - pojedziesz w wilgotną ziemię i masz wał ale z ziemi. To poza tym co napisał kolega @Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak by ta tura była z blachy 10mm to może i ok , miał byś i na łąki od razu wał jak by nie przeszedł testów w polu. Ale z tworzyła i zalejesz betonem to rozdupcy ci się na pierwszym kamieniu większym i żeby nie był za ciężki przy okazji, bo powciska zboże i kicha odsiew. No za wał posiewny 3m używkę co ma trzy części ruchome trzeba dać te 4-5tys. jak zadbany bardzo. Ale kupisz i wiesz co masz. To lepiej szukaj ciąganego na złomach lub w ogłoszeniach taniej i przerób na podnoszony jak kasa gra dużą rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zrobienie wałów to koszt ok,2000zł

rura fi 500/10 3mb to 800zł

blacha na wypełnienie5mm  300

łozyska 6szt dobrej jakosci 200

wałek jako os 3mb 70-100

do tego kątownik lub profil na ramki

robota we własnym zakresie ,satysfakcja gwarantowana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daro189
      Witam, chętnie kupię wał cambella, może być z wałem crosskill, o szerokości od 1 do 2 metrów, z przeznaczeniem do uprawy po orce. Najlepiej z województwa lubelskiego (ograniczona możliwość transportu😡)
      Cena do 1500, do negocjacji.
    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

    • Przez michal_19
      Mam problem z brzęczącym wałem napędowym na łącznikach po przesmarowaniu na kalamitkach nie brzeczy przez jakąś 1h jazdy potem znowu zaczyna, czy wymiana łączników na nowe pomoże? Ciągnik zetor proxima 7441
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj