krzysiek1988

Wymiana tulei napędu pompy c360.

Polecane posty

Witam.

Mam problem z wymianą tulei napędu pompy hydraulicznej w moim c360. W starej tulei wyłamane są 3 zęby, więc czas na wymianę. Po wyciągnięciu 2 wałka wom (os strony tyłu ciągnika), a następnie odkręceniu pokrywy i wypchnięciu wałka 1 (długi w skrzyni) do przodu udało się wyjąć starą tuleje. Jednak nowa jest ok 2-3 milimetrów dłuższa i nie chce mi za cholerę wejść. Szlifowania raczej nie wchodzi w grę bo to rzeźba zbyt duża. Mam taki pomysł: zdejmę łożyska z wałka 1 wom, następnie zdejmę tryb w skrzynie i przesunę wałek o kilka cm w stronę silnika.  To zrobi mi brakujące miejsce żeby włożyć tuleje. Następnie założę tryb w skrzyni, wysunę wałek 1 do przodu i założę łożysko i zabezpieczenie. Tuleja będzie na swoim miejsce. Zostaje założenie wałka 2 wom i poskręcanie. Dobrze kombinuję ?? Mogę napotkać jakieś trudności ? tryb wałka wom 1 ma jakieś widełki czy coś w tym stylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Najlepiej zrób zdjęcie.Jeżeli chodzi o rurę napędową z przyspawanym trybem to ta rura ma kołnierz osadczy,jest suwana przez widełko w moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Koło zejdzie jak rozpołowisz przód,koło jest na wałku wałek jest w obudowie pokrywy ósemki w której jest łożysko i tam po odkręceniu małej głuszki jest zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Alamo napisał:

Koło zejdzie jak rozpołowisz przód,koło jest na wałku wałek jest w obudowie pokrywy ósemki w której jest łożysko i tam po odkręceniu małej głuszki jest zabezpieczenie

Nie mylisz się przypadkiem ?

Koło jest na wałku, który od strony sprzęgła ma łożysko i zabezpieczenie. Pokrywę, zabezpieczenie i łożysko można zdemontować przez otwór rewizyjny. Sam Wałek wychodzi do tyłu ciągnika. Kwestia czy koło obrotów niezależnych ma jakiś wodzić. Po zdjęciach i rysunkach wydaje mi się, że ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Wątpię że uda ci się zdjąć na początek samo zabezpieczenie przez to okienko,dalej wałek nabity w łożysko,chyba że z wyeksploatowania powstał luz.

Tej rury nie możesz włożyć?

1836621700_1488394728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat uważam za zakończony, wczoraj ciągnik został naprawiony ;)

Stara oryginalna tuleja wyjdzie i da się ją włożyć bez wyciągania wałka 1 z skrzyni. Nowa tuleja jest dłuższa, o ok 3 mm , przez to nie da się jej włożyć. W związku z powyższym trzeba wyjąć wałek z skrzyni i złożyć wszystko od tyłu ciągnika. Dziękuje wszystkim za pomoc i porady.

Edytowano przez krzysiek1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michroz
      Dzień dobry,
      Proszę o podpowiedź czy skomplikowana jest wymiana uszczelniacza/pierścienia uszczelniającego w przystawce przedniego napędu w Aresie 550 RX.
      Czy trzeba odkręcać przystawkę od skrzyni czy może istnieje możliwość dobrania się do tego w jakiś prosty sposób ?
      Z góry dziękuję za podpowiedźi.
    • Przez rolnik_profil
      Witam. Na forum roznie piszą więc założyłem nowy temat. Massey ferguson 590 posiada dwie pompy hydrauliczne ? Tłoczkowa, zębatkowa 
      czy konieczne jest rozjechanie ciągnika do wyjęcia obu pomp?
      ile filtrów oleju hydraulicznego posiada ? Jedni piszą, że jeden (pod spodem) a inni, że są dwa. 
      Gdzie oddać do regeneracji ?mechanik stwierdził, że jedna jest zatarta a druga ma uszkodzoną obudowę aluminiową Podobno w tucholi jest kilka zakładów i trzeba uważać  który wybrać 
      prosze o pomoc i pozdrawiam
       
    • Przez Vroobel
      Witam 
      Wymieniam piasty przelaczajace biegi wymieniłem już 3 ale 4 nie mogę, wybilem pręt w stronę mostu ale brakuje 3 cm żeby zdjąć wodzik, jak to wymienić? 

    • Przez maret98
      Muszę wymienić pompę hydrauliczną w Valmet 8400 z 96r. bo tylni TUZ wolno podnosi. Szukam i nie wiem którą wybrać - tyle ich jest np te dwie:
      -http://www.rol-parts.pl/pompa-hydr-valtra-valmet-32863100-33561800-0510766313,id7140.html
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valmet-bosch-32863100-33561800-0510766313,id7246.html
      Różnica prawie 1000 zł. Warto dopłacić do boscha - czy to na pewno oryginalny bosch?
      Ktoś coś poradzi, a może kupić w innym sklepie, albo w stacjonarnym. Jak będzie z gwarancją? Jest w ogóle gwarancja na pompy hydrauliczne?
      Czy może tą pośrednią?
      http://www.rol-parts.pl/pompa-hydrauliczna-valtr-valmet-31852310-34306100,id14801.html
    • Przez wojtekw
      Czy przy wymianie poduszek pod kabiną, a konkretnie lewej poduszki muszę wyciągać zbiornik paliwa w Vario 818? Ktoś może to robił w innym modelu z tej serii. Proszę o podpowiedz jak prawidłowo zamontować poduszki i jak się dostać do lewej strony(z prawej jest dobry dostęp). Wiem, że był podobny temat, ale nikt nie odpowiada... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj