Ferdek07

Kredyt agroexpres, rzeczówka itp. z bgż

Polecane posty

Ferdek07    75

Korzysta ktoś z tych kredytów jakie oprocentowanie, agroexpres to rodzaj debetu na 5 lat tak? faktycznie w 1 dzień można to wszystko załatwić? jakieś ukryte koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

No właśnie jak to jest ??chociaż mnie interesował by kredyt z linii oRZ (chyba) na założenie gospodarstwa nawet do 95 % finansują.Brał ktoś już taki kredyt?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Korzysta ktoś z tych kredytów jakie oprocentowanie, agroexpres to rodzaj debetu na 5 lat tak? faktycznie w 1 dzień można to wszystko załatwić? jakieś ukryte koszty?

agroexpres to prowizja bodajże 1,5 % oprocentowanie coś koło 7%, z tym, że tak jak piszesz jest to coś w rodzaju debetu i jeśli nie korzystasz, żadnych odsetek nie płacisz. Koszty ukryte to wpisy do ksiąg wieczystych, chyba 150 zł za księgę. Mało ksiąg niskie koszty. Czas uzyskania to jeden dzień, ale... jeśli masz wszystkie dokumenty :lol: Zebranie tego bajzlu, to parę tygodni :lol: Aloe ogólni eto warto, nic lepszego na rynku nie znajdziesz. Zabezpieczeniem są hipoteki na ziemi, dostaniesz 50% wartości ziemi wg cen ANR, po 5 latach możesz znów przedłużyć na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

bodajże na dzień dzisiejszy jest chyba 7.6%, całkiem ładny kredyt jeżeli potrzebujesz szybko "trochę" gotówki i szybko chcesz oddać, formalności to tak jak @b0gdan już pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

agroexpres to prowizja bodajże 1,5 % oprocentowanie coś koło 7%, z tym, że tak jak piszesz jest to coś w rodzaju debetu i jeśli nie korzystasz, żadnych odsetek nie płacisz. Koszty ukryte to wpisy do ksiąg wieczystych, chyba 150 zł za księgę. Mało ksiąg niskie koszty. Czas uzyskania to jeden dzień, ale... jeśli masz wszystkie dokumenty :lol: Zebranie tego bajzlu, to parę tygodni :lol: Aloe ogólni eto warto, nic lepszego na rynku nie znajdziesz. Zabezpieczeniem są hipoteki na ziemi, dostaniesz 50% wartości ziemi wg cen ANR, po 5 latach możesz znów przedłużyć na 5 lat

No te zabezpieczenie to wszystkie działki wpisują czy tylko taką wartość czy tam 2 krotność co chce dostać ten kredyt? to jak np. wziołbym ze 30 tyś i przez 5 lat płaciłbym od tego odsetki i po 5 latach bym tego nie spłacił to na następne 5 lat mogę przedłużyć? Rozumiem że po prostu mam możliwość debetu i biorę na debet spłacam potem przez pewien czas nie mam debetu to nie płacę odsetek, potem robię debet to znowu spłacam i tak do 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wyznaczasz działki pod które chcesz wsiąść kredyt, oni je wycenią wg cen ANR i dają Ci połowę wartości w postaci limitu kredytowego. Wcześniej było tak że co rok zmniejszali limit o 10 % a po 5 roku trzeba spłacić całość lub odnowić kredyt, teraz chyba się zmieniło i nie zmniejszają co rok o 10%. Zasada jest tak jak piszesz: DEBET :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A czy ktoś kożystał z kredytu preferencyjnego branżowy mleczarski na 8 lat 3 lata karencji i na 2%, czy musi być obora pod kontrolą użytkowości? Lub IP inwestycje podstawowe jak teraz płaci się połowę odsetek a limit jest od 2% to ten jest na 2,8% to prawie to samo, w tym roku uprawy muszą być ubezpieczone żeby dostać kredyt preferencyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

z tego co sie orientuje to oprocentowanie jest około 8% (przynajmniej takie mi proponowali) no i wpis do ksiegi wieczystej czyli 200 zł. Możesz tu dostać kwote w wysokosci 65% wartości swojego gospodarstwa ale nie większą niz 1 mln złotych. Robiąc wpis do ksiąg obciążasz całą gospodarkę a jej wykreślenie też kosztuje. Ogólnie bank żąda dużo zabezpieczeń do tego ankiety co roku dotyczące produkcji wydatków przychodów w gospodarstwie. Jak chcesz zapozyczyc się na mała kwotę to lepiej pogadać w swoim banku i napewno wynegocjujesz lepszą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ja mam oprocentowanie 7,85%, zależy jak się negocjowało :lol: Zaletą jest to że możesz korzystać kiedy chcesz, masz kasę spłacasz, potrzebujesz... znów bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no u nas jest 7.61%, więc jak widać oprocentowanie zależy jak się z bankiem rozmawia i ile ma się u nich krechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja w agroexpresie mam 7.39% oprocentowanie zalęży od wiboru i jest zmienne , teraz jest tak że podpisuje się umowę na 5 lat i przez te 5 lat płacisz odsetki a po 5 latach dopiero spłacasz kapitał, zastaw jest na całej księdze wieczystej, ale można każda działkę mieć w innej księdze, ja tak robię przy kupnie nowych działek każdza działka ma swoją księgę. jeśli jest się dłuższy czas klientem BGŻ to wycenę też można negocjować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ja dzwoniłem to na telefon około 9%, hipoteka to jedno a 2gie trzeba mieć zdolność kredytową taką jak chce się zrobić ten agroexpres, to o co chodzi z tą zdolnością kredytową, to ile wpływów rocznie jest na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no mniej więcej, chodzi o to czy stać Cię na ten kredyt, zdolność łatwo sobie podkręcić robiąc obrót na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

teoretycznie też bank zakładajac ci konkt chce aby był na nim jakis obrót pieniędzmi. W tym wypadku bardzo często chcą aby dopłaty były kierowane na to konto bo co roku pewny pieniądz. Mozesz tez dogadac się że sprzedajac bydło (o ile posiadasz )pieniądz bedzie wedrował na konto w bgż.co do oprocentowania jak ktoś zauważył można się dogadać i trochę wynegocjować mniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc pytam tutaj

Czy otrzymam kredyt na założenie gospodarstwa rolnego kupno 30 ha + 100 ha dzierżawy kredyt na kupno maszyn podstawowy ciągnika ,krów i budowę oborynmna 70 sztuk.Te 30 ha to dostanę za free wraz z siostrą.Kwota 2 000 000 zł na 15 lat z mozliwoscia 2 lat karencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a dostaniesz te 100ha dzierżawy na min 15 lat? jeśli tak to dostaniesz taki kredyt, oczywiście jeśli ktoś kumaty zrobi ładny biznesplan

ps. nawet nie myślę skąd weźniesz na samą prowizję od takiego kredytu he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

Powinienem dostać ,a pewnie bd trzeba dostarczyc do banku umowę dzierzawy??a ile by trzeba bylo na prowizję?? i wszystkie oplaty? bo cały inwentarz stary sprzedam.A mam jeszcze prosbę czy ktoś kumaty może mi sprawdzić biznes plan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przy każdym banku są kumaci kolesie co zrobią biznesplan dla każdego nawet na 10ha 5tej klasy zrobią że ze sprzedaży samych zbóż można niewiadomo jaki dochód mieć, ale mniejsza o to w biznesplanie maż mieć przedstawione że masz dochód i obrót a jeśli są wymieniane jakieś dzierżawy to musi to być umowa na cały czas trwania kredytu czyli min 15 lat a jak nie to się nawet nie wspomina o takich dzierżawach, prowizja to 2% a więc w twoim przypadku to 40 tyś zł, do tego co będzie zabezpieczeniem kredytu? maszyny mogą być zabezpieczeniem kredytu a więc ubezpieczenie AC na maszyny i ciągnik a więc 0,3% na maszyny co roku i około 1% na ciągnik, do tego opłata za cesje czy tam przewłaszczenie tych maszyn kilkaset zł, napewno hipoteka na ziemi którą posiadasz kilka tyś, więc koszty na samym starcie ogromne, a to Ty chcesz od zera zacząć? to nie wiem :) musisz coś mieć albo żyrantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

od zera to nie;P ok 50 000 zł bd miał swego ale czy to wystarczy??Ale nie ma co gdybać trzeba iść do banku i popytać.A i jeszcze jedno który bank lepszy BGŻ czy Zachodni WBK??W jakim jest mniej biurokracji formalności itp Dzięki za przybliżenie;)

 

Ps.Prowizja powyżej 1mln wynosi min.1% przynajmniej tak jest w zachodnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

najczęściej wymagany jest wkład własny 10-20%. Swoją drogą inwestycję taką uważam za finansowe samobójstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

hmm czemu akurat samobojstwo?? maszyny na prow 300 tyś to juz mam spokój 2 lata w razie czego w splacie.Druga sprawa vat zwrot a tego też bd sporo.Trzecia sprawa nie wezme tego kredytu jeśli mleczarnia nie zagwarantuje 1.20 za litr mleka a myśle ze bedzie wiecej. Samobójstwo to bedzie kupić krowy pierwiastki;/ lub jałówki nigdy nie wiadomo co to bedzie z nich.A swoją droga nie wie kto moze sprzedaję krowy jałowki lub pierwiastki z papierami za dobrą cenę wiem że Kondrat sprowadza,alimabis itp ale to jest bardzo duza loteria.

 

ps jak ktoś kupuję nowa Valtre T140 za gotówkę to myślę ze zle nie jest...ale to tylko moje zdanie i nie ma gwarancji że dostaniemy ten kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

hmm czemu akurat samobojstwo?? maszyny na prow 300 tyś to juz mam spokój 2 lata w razie czego w splacie.Druga sprawa vat zwrot a tego też bd sporo.Trzecia sprawa nie wezme tego kredytu jeśli mleczarnia nie zagwarantuje 1.20 za litr mleka a myśle ze bedzie wiecej. Samobójstwo to bedzie kupić krowy pierwiastki;/ lub jałówki nigdy nie wiadomo co to bedzie z nich.A swoją droga nie wie kto moze sprzedaję krowy jałowki lub pierwiastki z papierami za dobrą cenę wiem że Kondrat sprowadza,alimabis itp ale to jest bardzo duza loteria.

 

ps jak ktoś kupuję nowa Valtre T140 za gotówkę to myślę ze zle nie jest...ale to tylko moje zdanie i nie ma gwarancji że dostaniemy ten kredyt.

 

Trochę mi się śmiać chcę jak czytam twoje wypowiedzi. Nie wiem kto Ci da gwarancję na cenę mleka ale ok i jak nazywasz samobójstwem zakup jałówek to nie wiem jak chcesz się dochować własnego stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonda    0

Śmiać to mi się chce jak kolega nabija posty to nie tu Bez obrazy ,te samobójstwo miało być w cudzysłowiu,bo kto w sumie sprzedaję dobra krowę /jałówkę ale trzeba bedzie zaryzykować,gwarancji mi nikt nie da na piśmie ale chociaż orientacyjnie się dowiedzieć.A może ktoś wie orientuje sie czy ktoś ma do sprzedania Jałówki/ pierwiastki.Najlepiej od gospodarza

 

 

ps. jestem otwarty na krytykę chcociaż to nie ten dział jak coś na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj