Ferdek07

Kredyt agroexpres, rzeczówka itp. z bgż

Polecane posty

tomek73    576

A czemu dobrych krów nie kupisz, są rolnicy którzy rezygnują z hodowli bo się im nie opłaca albo są starzy albo zbankrutowali.

U mnie tak sąsiad parę lat temu zrobił kupił z 25 krów i za parę lat wszystko sprzedał bo tak chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety    0

witam

czy ktos w tym roku korzystal z kredytu tzw debetu w koncie w bannku BGZ ??

JESLI TAK TO NA JAKIM OPORECNTOWANIU UDALO SIE WAM WYNEGOCJOWAC NIE BEDAC WCZESNIEJ ICH KLIENTEM.

dzownilem i mowili ze oprcoetnowanie to 9.9 procent a tutajh ludzie co rpawda wiecej niz rok temu widac meili oorpectownaie na poziomie 7.5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

W tej chwili oprcentowanie w linii Agro Ekspres to około 9%, taką mam propozycję.

Czy ktoś aktualnie z tego korzysta ? Proszę o opinię.

 

Zabezpieczeniem jest hipoteka na gruntach rolnych, umowa jest podpisywana na 5 lat z możliwością zarówno przedłużenia jak i zamknięcia linii w dowolnym momencie, jeśli zapewni się na koncie środki pokrywające udzielony kredyt.

Wydaje się byc to korzystne, nia ma żadnego harmonogramu spłat, więc daje to pewien "komfort".

W linii Agro Unia, oprocentowanie jest niecały procent mniejsze,ale jest ustalany harmonogram spłaty i karencja za wcześniejszą spłatę.

 

Czekam na opinię.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smieszek    0

Ja sobie chwale ale trzeba umiec siebie pilnowac zeby nie przeinwestowac.

Edytowano przez lukaczmarek
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam, wlasnie mialem zalozyc temat o bgz, ale widze ze jest, mam tez propoyzcje agro expres, 9-9,5%, zabezpieczenie hipoteka na wartosc 150% wartosci kredyty, czyli w moim przypadku 80tys kredytu, zab. 120 tys. jutro jade dowiedziec sie wiecej, biore te 80 tys zeby miae wklad wlasny na kredyt mlodego rolnika na ciagnik (mlodego wydalem na inne cele), z vatu planuje splacic polowe kredyty bgz po 2 miesiach, jesli bede w stanie i jesli jest taka mozliwosc, ma ktos jeszcze jakies wlasne doswiadczenia odnosnie tej lini kredytowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Ja bede bral ten kredyt na VAT kiedy bede kupowal ciagnik z MR oraz z lini raczej CSK. Ten kredyt mi proponowali bodajze na 9,1-9,3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

tylko slyszalem ze jak sie w agro ekspresie nie wykorzysta srodkow z konta to placi sie odsetki karne za zalegnie gotowki na koncie, tam caly czas ma byc debet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Mi w banku powiedzieli, że płaci się tylko odsetki za wykorzystany limit i żadnych dodatkowych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

ten bgz u mnie jest na 9,5 % wiec cos ukrytego musi w tym byc, inwestycyjny w spoldzielczym jest na 12,5 % wiec jest to za duza roznica, najgorzsze ze oba musze wziasc w jednym bo zaden nie chce sie dopisac na innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Nie masz zdolnosci kredytowej zeby zaciagnac w jednym czy jak bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety    0

nie ma kosztow ukrtych..jest tylko oprocentowanie zmienne w zaleznosci od WIBoRU.wiec oproecntownaie moze byc torche wyzsze jak i torche nizsze od ustalonego. Innych niespodizanek nie ma oprocz teog ze trzeba kwartalNie wykorzystac przynajmniej 20 procent LIMITU inaczje kara lub zmiejszenie limitu...oprocz tego do nich musza wplywac doplaty i naleznosci za sprzedaz zboza itp . Jezeli zarzadaja to musisz im co roku kserowac ze zaplaciles podatek rolny,ze zpalicles krus itp i zdac relacje odnosnie tego co posiales ale nie zawsze to wolaja jednak w umowie taki zapis jest ze moga zarzadac. JESZCZE TRZEBA miec OC rolnika oraz 50 procent upraw tych co dajesz pod hipoteke ubezpieczonych od np. samego GRADU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

niestety: dzieki za rzeczowa odpowiedz, wiesko: chodzi o to ze mam wlasnie zaje**sta zdolnosc i oba banki walcza o hipoteke, mam niespelna 16ha czystej ziemi z jednym kredytem, 10tys. na 2% platne do wrzesnia. W KBS zaproponowali mi indywidualny kredyt: 9,5% kredyt na 5 lat z mozliwoscia splaty w kazdym momencie, w latach 1-4 splata roczna obowiazkowa 10% wartosci kapitalu, w piatym roku splata 60% wartosci kapitalu obowiazkowa. Kredyt w formie rachunku bierzacego, odsetki od wykorzystanej kwoty, wplaty i wyplaty w dowolnym momencie, wchodza na hipoteke, doplaty wplywaja do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety    0

zapomnailem dodac ...biora od 1.5 do 2 procent prowziji od kwoty kredytu i za wpis do hipoteteki trzbea zaplacic...ja mialem 3 ksiegi ale zorbili mi laczna i zaplacilem w sadzie tylko 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

A czy ubezpieczenie kredytobiorcy jest obowiązkowe? Ja po podpisaniu umowy zostałem poinformowany, że muszę wykupić polisę za 900 lub 600zł. To jest naciąganie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

bgż prowizia 1,5% odsetki niecałe 9% ubezpieczenie 300zł no i wpis do chipoteki 200zł Agro Ekspres tak na dziś , ale iak mówią ,,Jak wisieć to i dyndać'' pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ja korzystam z agro expres od 2006 roku i ok jak dla mnie,w BS jest cos podobnego dopiero od tego roku.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentus    0

Mnie powiedzieli, że 10% i prowizja 2%. W BS mają kredyt nawozowy, też na 10%, ale to jest na rok, no i z tego co wiem, potrzebni są poręczyciele a w BGŻ ten problem odpada.

No i kwestia założenia RORu, każdy z nich tego wymaga, nie wiem w którym wygląda to ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj