adeq15

brudne krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JoHnyDD    0

Może warto by było zainwestować w robota czyszczącego ruszta? Ewentualnie samemu się przejść i przeczyścić. Jak ruszta brudne, to i krowy czyste nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

Ja to zawsze motyczką z mat ściągam i krowy są czyste wystarczy raz na dzień się przejść i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja mam tez taki problem tyle ze ja mam oborę na płytkiej ściółce. Nie ja ją budowałem i nie wiem dlaczego stanowiska są tak niewymiarowe, ale niema się co dziwić bo ta obora ma trochę latek. A wiec u mnie są stanowiska przescienne i długość stanowiska wynosi 2,40 i jak krowa za przeproszeniem nasra to się w to połozy, Stanowiska przyścienne powinny chyba wynosić 170cm to prawda?????? Bo chyba będę zmuszony je skrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Jeżeli krowa jest krótsza to narobi na matę i się w to położy, na ściółce jest to samo. Ja mam stanowiska ścielone słomą i jak krótsza krowa to nie robi w kanał tylko pod siebie a jak za długa to też nie dobrze bo korytarz za nią jest cały mokry i uwalony. Mam jedno ciele które stoi zawsze nogami w kanale ale to jest wina stanowisk bo idzie w połowie rurka poprzeczna a łańcuch powinien być uczepiony za górę i za dół a nie tylko za dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ja mam inny problem... :) Zamierzam stawić nowy obiekt, obora bez ściołowa i na ruszcie, a problem taki czy te ruszta mają być równo ze stanowiskiem i korytarzem?? :) Czy je opuścić 8-10cm.? :) Ja chciałem żeby nie było żadnych uskoków np. dla mnie przy dojeniu, czy krowom przy wchodzeniu czy leżeniu... A budowlaniec mi odradza i radzi opuścić 10cm... ale będę musiał całe życie skakać z aparatami przez nie bo mają 90cm szerokości... Koledzy co wy o tym sądzicie?? Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Proponuje wypuszczać krowy na dwór wtedy będą czyste jak nic


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Zamontujcie pastucha nad krowami. Krowa podczas srania wygina grzbiet, a jak ją pastuch lekko popieści to się cofnie i załatwi się na rusztach. Metoda sprawdzona w 15-letniej oborze uwięzionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ja u siebie zamontowałem poręcze karkowe na wysokości 1m i teraz krowy nie pchają się do przodu i wszystko leci do kanału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Proponuje wypuszczać krowy na dwór wtedy będą czyste jak nic

Co do tego to nie jestem pewien, u mnie właśnie krowy od 7.00 do 17.30 są na polu i nadal sa brudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ciekawi mnie co myślicie o maszynkach do strzyżenia bydła? Czy to pomaga w utrzymaniu ich czystości???????? Z tego co się orientowałem to są nawet do takowych maszynek nakładki do "zwierząt brudnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Uskok miedzy rusztem betonowym a matą powinien wynosić 20 cm

ruszt powinien być 2 x dziennie zgarniany dotyczy to również mat

rura nakarcznikowa na legowiskach powinna być umieszczona tak aby od rury do skraju legowiska było około 1,5-1,6 metra w razie potrzeby trzeba ja przesunąć

W oborach uwięzionych polecam poskromy elektryczne + ruszta stalowe (mają większa powierzchnie prześwitu niż betonowe) i nie unikajmy zgarniaczki 2x dziennie to podstawa

Owszem strzyżenie krów zmiesza obklejanie się łajnem ale dalej pozostaje problem higieny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

jak często czyścicie krowy i czy w ogóle czyścicie?ja swoje codziennie muszę czyścić i zastanawiam się czy to normalne:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Z tym pastuchem elektrycznym to bym uważał u krów które są zacielane :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolina009    4

obora uwiązowa, stanowiska krótkie, ale wszystkie krowy mogą się położyć na raz, niestety są sztuki które, mimo że się nieduże i się mieszczą z zapasem, to ciągle kładą się w kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A zamiast pastucha można założyć rurę na wysokości grzbietu więc z cielnymi nie będzie problemu a wiadomo jaką pozę przyjmuje krowa do wiadomo czego :) więc się cofnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj