adeq15

brudne krowy

Polecane posty

adeq15    6

Witam ma problem z krowami a mianowice zimowa pora sa strasznie poobsrywane na udach :angry: Czy macie jakies sposoby na to?? za odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam adeq15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja ma 80 sztuk bydła i nie mam takiego problemu. Grunt to dobrze podesłać, i gnój wywalić 2 razy dziennie, albo masz za długie stanowiska.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

możliwe ze mam za długie stanowiska bo na przeciwko sa krótsze i ciaśniej jest chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jest tak w jednej oborze, gdzie przechowujemy opasy. Zawszę są brudne, zakupiliśmy kiedyś takie czesadło, bardzo dobrze się tym robi..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mozliwe ze mam zadłogie stanowiska bo na przeciwko sa krutsze i ciasniej jest chodzic

krowa to żywy organizm a nie maszynka do produkcji mleka i ma swój charakter jedna będzie czysta a inna taka złośliwa że kładzie się we własne placki bo tak lubi, a jeszcze inna będzie stała w poprzek stanowiska i przestawianie nic nie pomaga, poprostu są takie sztuki które lubią we własnym placku leżeć i tyle, a myś wymie trzeba, ja bym raczej pomyślał o jakimś pistolecie z ciepłą wodą do mycia wymion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

ja kiedys słyszałem ze krowy lubi sie parzyc w swoicj odchodzach umnie tak własnie było krowa walneła plac nie zdazyłem jego sprzatna a on juz w nim lezał ale to momentalnie załatwiłasie i juzw nim lezała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

U mnie w okolicy robi się tak że nad krową montuje się jakąś rurkę i jak się jej zechce co nieco to musi się cofnąć bo jak wydala to si garbi a pod rurką się nie mieści i potem podchodzi do przodu.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
U mnie w okolicy robi się tak że nad krową montuje się jakąś rurkę i jak się jej zechce co nieco to musi się cofnąć bo jak wydala to si garbi a pod rurką się nie mieści i potem podchodzi do przodu.

To chyba drut z elektryką pastucha 6V tylko jak były przypadki że przebicie poszło i cała obora trupów tak to aniechali, ale ze zwykłą rurką to mi się podoba tylko co jak jedna wyższa a inna niższa sztuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Pod poszczególny egzemplarz podpasować ;]


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

jak dużo ścielesz i wyrzucasz obornik 2x dziennie i masz tresera (pastuch) to są czyściutkie


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

panowie nie dziwcie się sposobowi z rurką

- jest jedyna i skuteczną metodą w wolnostanowiskowych oborach, jak krówka wchodzi na stanowisko to rurka-a raczej rura zapiera w kark i bydle nie wejdzie za daleko i nie narobi na legowisko tylko poza, a wmomencie gdy chce położyć się to wsuwa się pod rurę i kładzie się na legowisku bez problemu.

krowa to mądre zwierzę tylko trzeba jej zapewnić warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tylko na jaki ?? Co robicie kiedy krowy się ubrudzą??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ciekawa propozycja... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
1 posp. zafajdać, posp. ufajdać, wulg. obsrać

 

Hehe ciekawa odmiana. To najbardziej będzie pasować ,,Co robicie gdy macie zafajdane(ufajdane) krowy " :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nazwa niech zostanie tak jak była pierwotnie. Tak było najlepiej...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mie jedna sztuka tak robi to staram się jej dobrze podścielić a jak już się upaskudzi to szczoteczka w dłoń i szorujemy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedna sztuka to mało do szorowania, u nas jak takich 26 jest do czyszczenia to jest co do roboty... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

O to życzę przyjemnej pracy, widze, że w myjnię sie bawisz... :P A tak na poważnie to niezła fucha tyle sztuk czyścić... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można kupić myjke ciśnieniową. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

Ja tam nie mam czasu na zabawę z myjka jak narazie to moje krowy się powoli lenia i wyhodze te odchody z sierścią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nieźle nieźle... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj