Luki1988

Podłączenie dodatkowego rozdzielacza do C330

Polecane posty

Luki1988    5

Panowie wracam do tematu. Wsadziłem powrót z nowego rozdzielacza do korka wlewu oleju do skrzyni. Nic to nie dało, wyje i drży. Odkręciłem zasilanie nowego rozdzielacza i też puściłem do skrzyni oczywiście na zapalonym. Niestety to samo czyli to nie wina nowego rozdzielacza. Dla testu założyłem ta rurkę pętlę oryginalna i na niej jest ok. Wnioskuję że wina leży po stronie przepustowości przewodu bo nie ma innej możliwości. Przewod w środku ma 10 mm ale końcówki zakute niestety tylko koło 6mm. Dodam że na wolnych obrotach nie ma wycia a tylko podgazuje to już wyje i ta rurka która wychodzi że skrzyni do rozdzielacza drży tak jakby właśnie pompa się dusiła. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Pompa jest ok, ma siłę. 

Mówisz że pomylilem? Zasilanie  w starym na wierzchu obok wpiętego tura, powrót z boku.  W nowym według oznaczen, P zasilanie a T powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
To można zrobic jeszcze jedną rzecz podłącz prosto z pompy Nowy rozdzielacz A powrót wepnij w zasilanie starego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

I tym sposobem wykluczenia stary rozdzielacz? Tylko widzisz żeby na starym połączeniu też były takie objawy to można byłoby myśleć że może pompa może rozdzielacz. Ale na starym połączeniu jest cisza, a to połączenie różni się od nowego długością i rodzajem i średnica przepływu bo stare jest na połączeniu oczkowym z dwoma podkładkami mieszanymi i śruba a nowe połączenie to przyłącze wkręcane z uszczelką i na to kolano z przewodem. Ja obstawiam że blokuje się na tym nowym połączeniu przy wyższych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18

Przy taki połączeniu Stary rozdzielacz by działał bez problemu co do końcówek można chyba takie przejściówki kupić ewentualnie przerobić uciąć i dospawac inny kruciec. Ciężko Ci w jakikolwiek pomóc bo nie powinno być żadnych problemów z tym także nie mam pojęcia co możesz jeszcze zrobić. Może to wina starego rozdzielacza naprawdę ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Kup przewody na 1/2 cala, bo wygląda na to że teraz dławią przepływ oleju, z ciekawości spróbuj sprawdzić średnicę w środku tej metalowej rurki która przedtem łączyła wyjścia w rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Stary rozdzielacz buczy i drży i przenosi na przewody do nowego. Naprawdę dziwna sprawa bo kurde odpisałem zasilanie nowego rozdzielacza i włożyłem go do skrzyni czyli szło od starego do skrzyni i też buczy. A jak założę stara rurkę pętlę to jest ok. Średnicy starej rurki nie mierzyłem ale na gołym okiem widać że jest większa od przewodów. Kupiłem takie przewody jakie wyjścia były w starym rozdzielaczu czyli M 18.

Tylko pytanie czy wystarczy wymienić przewód na większy zasilający czy powrót też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Można kupić złączki m18 x m22, dać grubszy przewód 1/2 cala, żeby przelot oleju wszędzie miał średnicę przynajmniej 10-12mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

Luki1988 napisał:

Stary rozdzielacz buczy i drży i przenosi na przewody do nowego. Naprawdę dziwna sprawa bo kurde odpisałem zasilanie nowego rozdzielacza i włożyłem go do skrzyni czyli szło od starego do skrzyni i też buczy.

moze odlaczyles nie zasilanie tylko powrot. sprawdz dobrze jeszcze raz powoli. skad jestes? moze ktos by podjechal i pomogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Najpierw odpisałem powrót czyli szło do nowego i wracało do skrzyni. Buczało. Potem odkręciłem zasilanie od nowego i wsadziłem do skrzyni czyli pompa dawała na stary i do skrzyni. Też buczało. Czyli trzeba szukać winy w nowych elementach oprócz nowego rozdzielacza bo jego wykluczyłem robiąc ten test ze skrzynią. Jestem z mazowieckiego. Podłączenia napewno są dobre, sprawdzałem 100 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

wepnij ten twoj nowy rozdzielacz PRZED starym. zobacz czy buczy. powrotu nie podlaczaj do starego najpierw tylko daj luzno do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
43 minuty temu, Luki1988 napisał:

W tej chwili przewodu mają 10mm ale te zakucia mają zwężki na 6mm nie wiem dlaczego.

Może zapytaj w którymś sklepie w okolicy czy zakuliby przewody na nowo z lepszymi końcówkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Ale tu średnica nie ma nic do tego . W rozdzielacz w C330 są otwory zarówno 6 jak i 8 mm i jakoś to działa fakt faktem ze jak dasz np.36 L pompę to wtedy odstaje po dupie pompa i się olej gotuje bo sam to przerabialm także taką średnica jest wystarczająca. Wychodzi na to ze to problem ze starym rozdzielacze i tyle w temacie. Rozkrec go i przeczysc może coś jest nie tak A jak nie to daj go do sprawdzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

To powiedz czemu na starej rurce jest ok? A tylko przykręcenia przewód do zasilania i wsadze w skrzynie i już wyje, słychać jak ma ciężko pompa. Myślałem że może przyłącze za głęboko wykręcałem w korpus bo stare było płycej.. ale dałem dużo miedzianych uszczelek i nic nie pomogło.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
bo ci blokuje na wejsciu w nowy rozdzielacz. czy on dziala poprawnie? czy ruszajac wajcha olej idzie tam, gdzie powinien? kipruje przyczepe? kreci owijarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
No to też może być przyczyną a jak dużo dałeś dystansu zmierz ile tam powinno wejść i tyle wkrec na długość gwintu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Nie blokuje na nowym rozdzielaczu bo tłumaczę że zasilanie jest odkręcone od nowego i wsadzone do skrzyni, nowy jest całkiem pominięty dla testu i wyje więc nie wina nowego tylko na odcinku stary rozdzielacz a przewód.  Muszę pokombinować z przylaczka i przewodem.

Przyczepę kierowałem z drzewem, normalnie poszło, opryskiwacz podłączałem żeby sprawdzić dwustronny siłownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

odkrec w takim razie jeszcze powrot, a zasilanie podlacz. tego nowego oczywiscie. czy teraz jak masz odkrecone zasilanie i wsadzone do skrzyni to leci stamtad olej? jakis spieniony? goracy? jesli na starej rurce jest ok to moze warto bylo zakuc oczko na zasilaniu i uzyc sruby drazonej, ktora byla oryginalnie zamiast tego krocca - redukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Tak też robiłem na początku i to samo, dlatego potem odpialem zasilanie żeby wykluczyć nowy rozdzielacz. Olej leciał dużym strumieniem, nie był spieniony. Ale po samym tym że na wolnych obrotach nie słychać tego a jak tylko trochę dam gazu od razu czuć takie naprężenie.. bo pompa daje więcej oleju a on gdzieś się dławi. Tak na chłopskii rozum.

Też o tym myślałem i będę się bawil. Zacznne od przyłącza potem przewód jak to nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
a jak dasz wieksze obroty na samym tylko szlauchu to tez dlawi? czy wtedy pluje olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez peresik
      Witam mam pewien problem. Zamontowalem dzisiaj nowe tuleje do cylindra w C330 i okazało się że wystają one 0.35 mm ponad blok A w książce dopuszczalne jest Max 0.16 mm. Tuleje są firmy Mahle.  Pod górną krawędź tulei jest włożona tylko jedna podkładka miedziana z zestawu. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? Czy to są podkładki tylko dystansowe i można zamontować bez niej czy ona też uszczelnia i musi tam być? 
       
    • Przez DANDYS
      gdy dam przewód przerwywacza na lewą strone  działa lewy kierunkowskaz, jak na prawa  to dziala prawy, 
      o co tu chodzi ?  czyżby powinien isc jeszcze jeden kabel od przerywacza ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj