dzikv

jaki olej firmowy czy krajowy

Polecane posty

dzikv    0

WIAM WSZYSTKICH MAM MALY DYLEMAT I PROSZW WAS O POMOC. OTOZ CHCE ZMIENIC OLEJ W SKRZYNI Z ORGINALNERO ,KRORY BYL OD NOWOSCI NA JAKIS INNY ,KTORY BEDE MOGL KOPIC W NORMALNEM SKLEPIE, BO DO SERWISU MAM SPORY KAWALEK A I CENY MAJA TAM Z KOSMOSU . MESLALEM ZE W TAKIM CIAGNIKU TO JEST JAKIS SPECJALNY OLEL, ATU SE OKAZUJE ZA PARAMETRAMI ODPOWIADA HIPOLOWI .NIE WIEM TERAZ CZY DO ZACHODNIEGO CIAGNIKA MOZNA WLAC POLSKI OLEJ NO OCZYWISCIE O ODDOWIEDNICH PARAMETRACH .CZY LEPIEJ TRZYMAC SIE BARDZIEJ ZNANYCH FIRM TAKICZ JAK SHELL CZY BP ? W SKLEPACH MI MOWIA ZE POLSKIE OLEJE NICZYM NIE ODBIEGAJA OD ZACZODNICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Gdybyś napisał jaki to ciągnik i ile ma lat na pewno byłoby łatwiej coś Ci doradzić.Ja uważam że polskie oleje są dobrej jakości i o ile nie ma wyraźnych zaleceń co do marki oleju to spokojnie stosuje nasze krajowe aby tylko spełnić wymagania co do jakości i klasy lepkości.Na olejach nie należy oszczędzać ale też nie powinno się przesadzać w wywalaniu kasy na markowe produkty które od polskich różnią się tylko ceną (czasami kosmicznie) a jakościowo wcale nie są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

a mi sie wydaje ze kazdy olej jest firmowy;)bo wkońcu jakaś firma go produkuje;) a jaki ciągnik?sprecyzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

Mam valtre N111h OLEJ MA SYMBOL 80 W 90 GL4 .POLSKI ODPOWIEDNIK TO HIPOL Z ORLENU ALBO PARUS Z LOTOSA. PEKL MI WAZ I OK. 30 LITROW OLEJU POSZLO W GLEBE DOLALEM STAREGO BO NIEDAWNO ZMIENIALEM NA NOWY . I ZEBY ZABEZPIECZYC SIE NA PRZYSZLOSC CHCE ZMIENIC NA BARDZIEJ DOSTEPNY , NO I MOZE TROCHE TANSZY I PRZY OKAZI ZALAL BYM INNE CIAGNIKI TYM SAMYM OLEJEM ,BO TO CZASAMI JEST UCIAZLIWE DBANIE ZEBY SIE NIE ZNIESZALY . MOWIAC FIRMOWY MIALEM NA MYSLI ORGINALNY KUPIONY W SERWISIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

ps. czy do układów hydraulicznych do skrzyń np. do agrofarma i podobnych to lepszy olej 10w30 czy 15w40, bo wszędzie są te 10w30 a nawet w instrukcji nic nie ma na ten temat :lol:

Zakładając że oba oleje mają poza lepkością takie same parametry to wolałbym 10w30, a najlepiej 10w40.

 

Mam valtre N111h OLEJ MA SYMBOL 80 W 90 GL4 .POLSKI ODPOWIEDNIK TO HIPOL Z ORLENU ALBO PARUS Z LOTOSA. PEKL MI WAZ I OK. 30 LITROW OLEJU POSZLO W GLEBE DOLALEM STAREGO BO NIEDAWNO ZMIENIALEM NA NOWY . I ZEBY ZABEZPIECZYC SIE NA PRZYSZLOSC CHCE ZMIENIC NA BARDZIEJ DOSTEPNY , NO I MOZE TROCHE TANSZY I PRZY OKAZI ZALAL BYM INNE CIAGNIKI TYM SAMYM OLEJEM ,BO TO CZASAMI JEST UCIAZLIWE DBANIE ZEBY SIE NIE ZNIESZALY . MOWIAC FIRMOWY MIALEM NA MYSLI ORGINALNY KUPIONY W SERWISIE .

Do skrzyni Valtry N idzie zwykła przekładniówka 80w90 GL4?

 

ps: Nie pisz z włączonym CAPS LOCK'iem, my jeszcze dobrze widzimy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

No tez wlasni mnie to dziwi ze taki prosty olej tam jest na bance niby pisze ze to jest przekladniowo hydrauliczny a hipol jest tylko przekladniowy dla pewnosci sprawdze jeszcze w instrukcji obslugi

PS.przepraszam za bledy ortograficzne .

Sprawdzilem i wedlog instrukcji powinien byc HT 60 -30 +30

albo HT 100 -10 +40

Zaraz sie zupelnie pogobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Szczerze to nie ogarniam tych oznaczeń, nic mi nie mówią. Przydała by się klasa lepkości (np. 10w30, 80w90, itp.), klasa jakości, rodzaj oleju (np. STUO, UTTO, itp.), cokolwiek, wtedy można szukać zamienników. Szukałeś na podforum Valtry? Może rozgryźli już temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

Patrzylem i najprawdopodobniej to bedzie 10W30 UTTO A nie 80W90 ale na oleju ktory kupilem w valtrze pisze jak byk 80 w 90 moze maja jakies swoje oznaczenia .

 

[połączono]

 

A czum sie rozni olej STUO od UTTO ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jak nie wiem co mam w skrzyni instrukcja podaje tylko UTTO, na przeglądzie serwisant dolewał jak mi się zdawało olej 15w40 uniwersal, to jak bym musiał uzupełnić olej to mogę dolać tego UTTO 10w30, czy coś innego i jeśli np. AGROL U nie pdaje żadnych specyfikacji to jest to olej 10w30 czy 15w40 czy jeszcze inny bo niby ten agrol u to jest UTTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Patrząc na lepkość kinematyczną to Agrol-U łapie się do xxW30, raczej 15W30 czy nawet 20W30, coś w ten deseń, z tym że jest kilka wytycznych aby sklasyfikować olej do jakiejś klasy lepkościowej i być może dlatego jej nie podają bo olej się do końca nie łapie B)

 

Na dolewki najlepiej stosować taki sam olej jaki masz w skrzyni ale jakieś mixy innego (ale nadal właściwego) nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

Kiedys sie zastanawialem co znaczy to U w agrolu a to znaczy wlasnie UTTO Moim drugim ciagnikiem jest URSUS 4514 i wnim mam agrol U . Jak uwazasz , czy mozna by go zastosowac w valtrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja mam zamiar wlać AGROL U do New Hollanda

AGROL wydaje sie byc najtanszym olejem w swojej klasie

najbardziej dostempnym i rozpowszechnionym

 

oczywiscie zamiezam go wlac do skrzyni biegow, przedniego mostu i przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj