DeYsY

Silos Lejowy. Jakiej Firmy?

Polecane posty

DeYsY    0

Witam.
Zamierzamy zainwestować w silosy z lejem zewnętrznym +/- 60 ton ładowności. 
Jaką firmę doradzacie, a którą nie.
Jaką macie opinie.

Z góry dzięki :D
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131

DeYsY napisał:

Witam.
Zamierzamy zainwestować w silosy z lejem zewnętrznym +/- 60 ton ładowności. 
Jaką firmę doradzacie, a którą nie.
Jaką macie opinie.

Z góry dzięki :D
 

Stawiałem Michała przed żniwami . 73t jak narazie jest okej! tylko to niestety tanio nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeYsY    0

Własnie na temat MICHAŁA albo WINKLER myślimy.
Wypowiesz się więcej na temat twojego silosu? 
Chcemy zastosować podajnik kubełkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131

DeYsY napisał:

Własnie na temat MICHAŁA albo WINKLER myślimy.
Wypowiesz się więcej na temat twojego silosu? 
Chcemy zastosować podajnik kubełkowy

Podajnik kubełkowy to rewelacyjna sprawa (wydajniejsza) ale tu dochodzi dodatkowy koszt ... Ja mam ZLZ 12 z systemem załadunkowym i rozładunkowym (żmijki), wentylacją oraz czujnikami temperatury .zobacz sobie u mnie w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131

DeYsY napisał:

Wykonanie jakie jest? 
jakie koszta twojego? jesli mozna spytac?

Myślę że Michał jest liderem w wykonaniu silosów. Sam silos kosztuje z 22 tys netto (cena z tegorocznych targów w bednarach ) . System załadunkowy i rozładunkowy oraz kanały wentylacyjne z dmuchawą powietrza, transpkrt i montaż podniosły cene do około 65tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Znajomy ma też silosy Michał , 100 i 150 ton, przenośnik kubełkowy, system przedmuchu .Mankamentem są przecierające się rury zsypowe na kolankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131

DeYsY napisał:

Dzieki wielkie za porade. Na wiosne chcemy wlasnie 2 postawic moze jeszcze na Kielcach uda sie jakos potargowac z cena 

Ja robiłem płyte od razu pod dwa bo w następnym roku będę drugi stawiał . Pamiętaj że płyta jest z betonu b25 i jest tam podwójne zbrojenie . płyta wyniosła mnie pod dwa 15 tyś z firmą która mi to robiła. Drugie 15 tys weźmie biuro projektowe wraz z elektrykami, strażakami, kierownikami budowy geodetami i innymi dziadami którzy będą tylko po pieniądze przyjeżdżać.... Od zamówienia do montażu u mnie Michał potrzebował 6 miesiecy ( warto wziąć to pod uwage ) Proponuje w lustopadzie zamówić żeby się wyrobili . Ja w tym roku drugi też zamówię w listopadzie. Pisze o wszystkich kosztach żebyś się nie przejechał finansowo... bo w pewnym momencie myślałem że z kasą nie wyrobie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
I po zamówieniu poproś od razu Michała o wysłanie 4 oryginalnych projektów na budowe tych silosów i od razu leć do biura projektowego które zajmują się na codzień załatwianiem pozwoleń na budowę . Oni załatwią to duzo szybciej niż ty bo mają wszędzie znajomości. na początku próbowałem sam załatwiać. Raz mnie w starostwie zbyli, drugi i dałem sobie spokój. zapłaciłem 4 tyś dla biura i zrobili wszystko za mnie a ja mogłem zająć się swoją robotą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131

DeYsY napisał:

Dzieki za wskazowki :D

 

Nie ma problemu. Mam nadzieję że pomogłem. Takich rzeczy nie robi się na codzień i wielu rzeczy się nie wie. tak było w moim przypadku. Dlatego myślę, że to co napisałem jest cenną informacją 😃 powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Jestem użytkownikiem silosu lejowego 32t winkler od trzech lat i nie mogę złego słowa powiedzieć o tym wyrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

koledzy a mógłby się ktoś wypowiedzieć o silosie lejowym z firmy agro part interesuje mnie z tej firmy silosy o poj. ok 25 t. Ma z was ktoś taki co możecie o nich powiedzieć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian6830
      Jestem tu z pytaniem jak przykrywa się kiszonkę w silosie???
      rozwija sie po prostu folie i rozkłada ?
      Bo ja słyszałem że najpierw jeszcze jak nie nie kukurydzy ma to folie daje sie na sciany i na koniec zagina do środka 
      Wiecie jak to się robi ?????
    • Przez sobek112
      Mam problem w ustawieniu silosów, chce wybrać jak najkorzystniejszy układ;
      więc tak mają być 4 silosy lejowe, czyszczalnia i zsyp- wszystko ma współgrać i być w jednym miejscu. Posiada ktoś zdjęcia, albo sam robił coś podobnego? 
      Przeglądając forum, galerię widzę same silosy z zsypem bez czyszczalni czy suszarni a to jest dla mnie najważniejsze.  
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czym różnią się silosy zbożowe od silosów paszowych (chodzi mi o pasze w formie granulatu nie kiszonki)?
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez elpolacco
      Sprzedam silos na zboże.Pojemność ok. 10T. Wymiary widoczne na zdjęciach.
      Średnica zbiornika: 2.4m
      Wykonane z blach o grubości: 3mm.
      Zbiorniki czyste, magazynowane były w nim tylko pasze. 
       
      Miejscowość: Wolbrom (małopolskie)
      Możliwość transportu w dowolne miejsce w okazyjnej cenie.
      Cena: 3000zł.
       
      Zdjęcia w ogłoszeniu:
      https://allegro.pl/silos-paszowy-zbiornik-na-zboze-10t-i7453786433.html
       
      Więcej informacji udzielę telefonicznie
      Tel. 5O2 O21 846
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj