MichalP

Odszkodowanie za zniszczoną uprawę od Zakładu Energetycznego

Polecane posty

MichalP    60
Koledzy mam problem z PGE Dystrybucja i potrzebuje porady. 27/07/2018 doszlo do awari ich urządzeń i spowodowalo to spalenie okolo 0,5ha zboża na pniu. Byla straz, był przedstawiciel PGE ktory sporządzil protokół. ...minely ponad 2 miesiace po duzej ilosci telefonów .. dostalem informacje ze sprawa zostala przekazana do firmy ubezpieczeniowej.. Ale ja niedawalem za wygraną i chcialem informację na pismie jaki jest status szkody. okolo 10/10/18 dostalem pismo z Pge ze przyznaja sie do szkody , ale to ja mam im udowodnic ze poniosłem szkodę!! Miał ktos podobnz e problemy z odszkodowaniem?? Dodam tylko ze w protokole zawarta byla informacja jakie zboze sie spalilo i orientacyjny koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
pewnie strażacy mają protokół ze zdarzenia. ja bym poszedł po rade do specjalisty (radcy) 100-150 zł, ewentualnie gdzieś powinna być u was darmowa pomoc prawna.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz    112
Nie wiem,czy nie będziesz musiał wziąć adwokata.Wtedy zobaczysz oni też szybciej ruszą z załatwieniem sprawy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Tylko nie wiem czy wiele zostanie z tego odszkodowania dla Ciebie po opłaceniu adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
idź prawnika aby ci pismo napisał tylko bo pełnomocnictwo to już droga sprawa .a tak na przyszłość wyślij im pismo z zakazem wstępu na twoje grunty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

druty przechodza nad polem.. i niestety jeden nie wytrzymal. zakaz nic nie da, ale widze ze bez radcy sie nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Aktis napisał:

Tylko nie wiem czy wiele zostanie z tego odszkodowania dla Ciebie po opłaceniu adwokata.

Koszty prawnika ponosi strona przegrywająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
Tu jest problem roszczenia. PGE powinno podać nr polisy a Ty masz wystąpić z roszczeniem. Domagasz się za wszystko, nawet za dniówkę dzierżawy gruntu czy degradację pożarem. Ubezpieczyciel bierze wszelkie protokoły z PGE (powinieneś mieć kopie) i szacuje szkodę po swojemu. Jak dojdziecie do porozumienia to ok jak nie to sąd powszechny. Sędzia zachęci do ugody i upuszczasz trochę oraz oni upuszczają. Przy ugodzie połowa kosztów jest wracana. Tak po krótce. W każdym razie to Ty musisz wystąpić z roszczeniem na początku. Do PGE a jak odeślą do Ubezpieczyciela to następnie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

napisz pismo przewodnie i wytaw fakturę dla pge, oni to do ubezpieczenia odeślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?
    • Przez Junior01
      Hej, wszystkim,
       
      Jestem w takiej sytuacji - budynek mojego ojca uległ spaleniu, dosyć poważnemu. Był to obiekt mieszkalno-gospodarczy. Wiekszą część zajmowała ta część gospodarcza. Było tam siano (piętro) i maszyny (parter). Również na parterze było mieszkanie, gdzie mieszkała kuzynka. Niby wynajmowała, ale płaciła tylko za media własne. Pozar powstał prawdopodobnie na skuter uszkodzenia instalacji kominowej, sąsiedztwo siana i nieszczęście. Straty są dość poważne, z budynkiem jest kiepsko. Maszyny udało się uratować, drobne uszkodzenia są. Mieszkanie kuzynki zostało zalane. Nic im sie nie stało. Do mieszkania nie da się z tym momencie wrócić, i nie wiadomo czy kiedykolwiek się da. Mienie kuzynki (meble etc) było ubezpieczone. Ale - teraz chodzi o ojca. Poniósł ogromne straty. Nie wiem jakie są szanse na ubezpiecznie. Fakt, instalacja nie była nowa. Ale większy problem - brak zaświadczenia od kominiarza na bieżący rok o czyszczeniu kominu.Leżało to w gestii kuzynki. Nie zrobiła tego. Jak oceniacie szanse na otrzymanie ubezpieczenia ?
       
      Sorki że tak może nie po kolei i nieskładnie napisałem, ale troche mną wstrząsneły te wydarzenia.
    • Przez Kamillo0
      Witam.
      Próbowałem znaleźć taki temat lub podobny, nie udało mi się. Może źle szukam, może przeoczyłem. Problem mam związany z tematem i czas nagli więc też zależy mi na waszej pomocy. Nie jestem też pewny działu wiec jeśli jest zły to proszę moderatorów o przeniesienie.
      Pewnie nie tylko ja i nie tylko moje działki zostały uwzględnione w planie budowy linii wysokiego napięcia. W związku z tym obecna linie energetyczne muszą być przebudowane w miejscu krzyżowań się sieci. U mnie przebudowa ta dotyczy 5 działek. 2 z nich zostały już przebudowane czyli linie puszczone ziemią co w związku z tym pola zostały przekopane a zboże zjeżdżone.
      Miałem już raz taki problem z budową sieci internetowej, wtedy nie otrzymałem żadnego odszkodowania więc upomniałem się po jakimś czasie i otrzymałem marne pieniądze aby się odwalić.
      Tym razem nie chcę za to co należy się mi karmić robotników bo to mi się należy za zniszczone uprawy a nie im. Pan od odszkodowań powiedział, że się dogadamy, pieniądze do ręki bez kwitków. Z tego rozumiem, że ja dostanę znów marny grosz na otarcie łez a on resztę i wszyscy będą happy jeśli oczywiście trafią na ciemnego rolnika.
      W związku z tym domyślam się, że zapewne nie tylko ja mam taki problem i chciałbym zapytać tych którzy ubiegali się o takie odszkodowania a może nawet są w takim samym punkcie jak ja. Ile należy mi się odszkodowania, co mam robić i gdzie się o to zgłosić abym nie został znów oszukany.
      Proszę o szybkie odpowiedzi, dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez Modusgd
      Oferujemy profesjonalną pomoc w dochodzeniu odszkodowań za słupy energetyczne.
       
      kancelaria@modusodszkodowania.pl
       
    • Przez Bartek2997
      Witam.
      Mam pytanie,może nie powinno być ono na tym forum ale może ktoś się z tym już spotkał.
      Mianowicie na mojej działce został wykonany odwiert gazu,który miał na celu dostanie się do drugiego pokładu tego surowca.Dogadałem się z przedstawicielami że zostawię im kawałek nieprzeoranej działki (ok. 20a z 1.20ha) aby im było łatwiej tam pracować.
      Jak wysokiego odzszkodowania mogę się spodziewać za takie coś?
      Dodam że na reszcie działki mam zasiany łubin.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj