Kuba284

Opinie na temat pługów resorowych Kverneland

Polecane posty

Kuba284    0

Witam czy warto jest kupić pług kverneland na resorach?

Czy na glinie nie będzie wychodzić?

Jak często się psują resory i jaki tego koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Pewnie, że warto, nic nie wychodzi z ziemi, a resory psują się co 2ha..

A na powaznie

Czy warto? Chyba w głównej mierze zależy od ceny. Na resorze i okrągłej ramię, na kwadratowej ramie i okrągłej belce zaczepowej, na kwadratowej ramie i płaskiej belce zaczepowej, nowsze ab czy jakie tam jeszcze modele tych młodszych sa, zagonowy, obrotowy? 6kola za kwadratowa belkę warto, 8kola za okrągłą nie warto. Takie to gdybanie. 

Resor na twardej glinie i przy suszy słabo sobie radzi. Poprzeczniaki, czy górki to na orke siewna w tym roku, to albo podrapane, albo wyskakiwal. Ale w tym roku to skrajnie sucho było.  Teraz orka zimowa po ok 3tyg bez deszczu szło elegancko, czy to górka z glina, czy dołek. 

Nie słyszałem, żeby komuś zepsuł się resor. Nie wiem jak miało by się to stać.  Chyba musiałbyś zapiac  taki ciągnik,  że po natrafieniu na kamien resor by pękl. Ewentualny koszt podejrzewam, że w cholere duzy.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Do kiwit szkoda jechac za plugiem. Szukalem z poltorej roku temu, to ceny mieli zaporowe - na kwadratowej ramie i okraglej belce zaczepowej, z wymienionymi elementami(nie wiem jakie, nie bylo na widoku znaczkow), odmalowane, wolali po 11-12tys. Ponizej dychy nie bylo zadnej 4ki. Jak masz niedaleko, to podjechac mozesz. Nic perfidnie lepionego, spawanego nie bylo wtedy(z tych co mnie interesowaly). W samych kiwitach jest dwoch handlarzy i w wiosce obok jeszcze jeden. U tego ostatniego kupowalem opryskiwacz, to ceny wzgledne. O plug nie pytalem.

Bylem jeszcze w ostrodzie, to tam juz porazka calkowita - spawane nieudolnie, pokrzywione, generalnie szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kolego ty chyba nie wiesz po co jest zabezpieczenie resorowe -_- ono ma za zadanie zabezpieczyć korpus pługa przed urwaniem się lub zgięciem ramy gdy natrafi lemiesz na kamień lub coś podobnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jak masz wiecej jak 50km, to moim zdaniem nie warto.

A zes sie uparl na oranie laki. A niby czemi mialoby sie nie dac zaorac laki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
Nie wiem jak ma się sprawa z zagonówkami, bo w nich resor pracuje w innej płaszczyźnie niż w obrotówce.My mamy obrotówke na resorze i na ciężkich ziemiach się nie sprawdza. Jeżeli masz bardzo ciężkie gliny, a nie masz zbyt dużo kamieni na polu to daruj sobie resor, w suchy rok zaoranie ścieżek technologicznych i poprzeczy graniczy z cudem, znów w mokrej, ciężkiej gliny też potrafi wyskakiwać. Resory się nie zużywają, jednak sporadycznie potrafi pęknąć, cena całego to jakoś 1-1,5tys,

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dacjan123    28
Ja posiadalem pług kverneland eg 85 5 skib na resorze ponad 10 lat i nigdy mi sie nic nie stalo z resorem a kamieni U mnie nie brakuje i glina tez jest i bylem bardzo zadowolony z tego pluga tak ze 5 skib zastąpił kverneland pg 100 7 skib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
59 minut temu, PRIMO napisał:

Kolego ty chyba nie wiesz po co jest zabezpieczenie resorowe -_- ono ma za zadanie zabezpieczyć korpus pługa przed urwaniem się lub zgięciem ramy gdy natrafi lemiesz na kamień lub coś podobnego. 

chodziło mi o to czy wyskakiwać nie będzie

czyli jednak warto zainwestować w plug resorowy

 

dobra chłopaki dzieki!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
12 godzin temu, Kuba284 napisał:

chodziło mi o to czy wyskakiwać nie będzie

czyli jednak warto zainwestować w plug resorowy

 

dobra chłopaki dzieki!

 

Sam szukałem KV na resorze ale w pobliżu nie było nic ciekawego i trafił mi się Krone na zabezpieczeniu kołkowym w lux stanie więc się nie zastanawiałem długo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumix    0

Podepnę się pod temat.

Ten rok jest jaki jest i mam pług agro masz 4 skibowy zagonowy lecz na cięższej glebie (chrap, kamienie) wogóle nie chce wchodzić w ziemie na tym samym ustawieniu idzie i miejscami wchodzi cały miejscami to rysa po wierzchu. Słomy nie zbierałem w tym roku tylko sieczkarnią i teraz na polu to mam wiecej słomy jak ziemi.

Więc postanowiłem zmienić pług tylko teraz pytanie mam bo znajomy ma do sprzedania tylko ze nie ma tabliczki znamionowej i nie wiem jaki to model ani nic tylko wiem ze kverneland i chciałem się zapytać was czy coś byście mogli powiedzieć o tym pługu. Jakie części albo coś bo troche jest do wymiany jak coś. 

Niżej kilka zdjęć wstawię.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
23 godziny temu, lukasz0920 napisał:

Wystarczy dołożyć resorow i po problemie

A ty tak robiłeś?

8 godzin temu, kumix napisał:

Podepnę się pod temat.

Ten rok jest jaki jest i mam pług agro masz 4 skibowy zagonowy lecz na cięższej glebie (chrap, kamienie) wogóle nie chce wchodzić w ziemie na tym samym ustawieniu idzie i miejscami wchodzi cały miejscami to rysa po wierzchu. Słomy nie zbierałem w tym roku tylko sieczkarnią i teraz na polu to mam wiecej słomy jak ziemi.

Więc postanowiłem zmienić pług tylko teraz pytanie mam bo znajomy ma do sprzedania tylko ze nie ma tabliczki znamionowej i nie wiem jaki to model ani nic tylko wiem ze kverneland i chciałem się zapytać was czy coś byście mogli powiedzieć o tym pługu. Jakie części albo coś bo troche jest do wymiany jak coś. 

Niżej kilka zdjęć wstawię.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

A wcześniej też na resorach miałeś?

Edytowano przez Kuba284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumix    0

nie, teraz mam zwykły zagonowy agro-masz 4 skibowy i chciałem sie dowiedzieć na jakieś opinie tego pługu czy sie opłaca kupić gdzie cześci dostać i jaki to model  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumix    0

firme pługu znam bo pisze ale model bo niema tabliczki znamionowej i czy ktoś widział jak taki pług się sprawuje czy ktos go może miał opinie jakieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0
1 minutę temu, kumix napisał:

firme pługu znam bo pisze ale model bo niema tabliczki znamionowej i czy ktoś widział jak taki pług się sprawuje czy ktos go może miał opinie jakieś 

ale za firmą po kverneland co jest napisane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba284    0

A można wkręcić śrube w otwór na tej ramię od skiby żeby nie resory nie działaly(żeby nie działalo resorowanie)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Po co? Resor się ugnie dopiero po trafieniu w kamień, a jak masz mega glinę dokładasz pióro do resora, ale u mnie glina konkretna, a resory standardowe i dają radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Może po prostu kup sobie plug bez zabezpieczeń, albo ze zrywalnym i po problemie. 

Co w ogóle za pomysł kupować plug z zabezpieczeniem nonstop i jeszcze przed zakupem kombinować jak unieszkodliwiania to zabezpieczenie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Baldek
      Witam,chciałbym zakupić pług marki Agro Tom z Pogorzeli model DSH 5 obrotowa na zabezpieczeniu hydraulicznym ,ma ktoś, polecacie???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj