Dominik_1211

Jaki ciągnik do truskawek

Polecane posty

Witam

Zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika do gospodarstwa ma on głównie pracować w truskawkach ale i czasami pociągnąć pług 3 skibowy.

Bardzo poważnie myślałem nad massyem 4707 jest on i bez DPF i bez Adblue, jedyną rzeczą która mnie w nim przeraża to jego zwrotność, która nie poraża promień zawracania po zewnętrznej to 7.7 m :/ tym bardziej że po zwężeniu go tak aby pasował za c360 regulacja kątu skrętu została niewielka z racji tego że ciągnik posiada duże koła bo przód na R28.

Polecicie coś innego? Najlepiej mało palącego i żeby nie było problemów z DPF-em bo lekka robota mu nie służy.

Dowiadywałem się o zetora proxime maja nawet jakiś zamiennik oryginalny do DPF żeby gwarancji nie stracić, ale jest problem z rozstawem kół.

Budżet 160 tys netto. Ciągnik o mocy od 75-90 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3445
Nie wiem czy jakikolwiek 80konny ciągnik nada się do truskawek, bądź co bądź to już nie małe gabaryty. Może lepiej zostać przy starej 60tce. Dużo hektarów masz tych truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Kolego wyżej, obecnie typowe sadowniki mają nawet po 100 kucy a są węższe od ciapka. A że są ku...sko drogie to inna sprawa.

Sam szukam czegoś jak najbardziej uniwersalnego pod rozstawe w burakach, truskawkach, malinach, do oprysku zbóż, rozsiewacz. Wczoraj oglądałem NH T4S, szerokość na kołach 380 to ok 180 cm. Dla mnie za szeroki. Posiada 3 cylinder z katem DOC. Jeżeli Ci pasuje za szescdziesiate to możesz się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Ze swojej praktyki nie wiem ale czytałem ostatnio trochę opinii użytkowników i do zaorania rocznie 3-5 ha polskimi trzema skibami da radę.  widziałem takiego pierda z przyczepionym czteroskibowym plugiem i widać było, że nie dawno pracował. 

Pytanie czy zamierza sprzedać C360 czy zostawic, ilea tej orki, czy to będzie jedyny ciągnik, co z szerokością itd. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Może coś z Kuboty poszukać. Oni kiedyś specjalizowane się w mniejszych i zwrotnych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35
Posiadam NH T4.75N ( sadowniczy ) . sprzęt jak najbardziej mocny wszechstronny, z osią zwiększonym skręcie, żadna praca nie jest mu straszna 4 cylindry, długi plus kilka kilo na przednim tuzie robią z niego małego woła do pracy. jest w nim jedna rzecz która przeszkadza w truskawce na zagonach, jest zbyt niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ladnie mam c360 i 4512 i chodzi mi o to ze sprzedqm ktoregos z nich tylko tak massey nie ma dpf i spokojnie nada sie do sadzenia truskawek zastanawiam sie nad kubota ale znajomy ma i mowi ze dpf to jakas pomylka ciagnik nie nadaje sie do lekkiej pracy bo co kilkanascie godzin zachidzi koniecznosc wypalenia dpf i do tego sporo pali. Za to massey to ciagnik malo zwrotny jak zmierzylem koleczko ktore nim zrobilem to wyszlo 6.8 m to duzo ale z drugiej strony ta kubota ktora zawraca w miejscu. A orientujecie sie moze jak to jest z wycieciem dpf w kubocie?

Jakos nh nie potrafie sie przekonac do tej marki od razu kojarzy mi sie z laniem duzej ilosci paliwa a jednak chcialbym zachowac jakis kompromis miedzy tyk wszystkim. Wracajac do masseya to rozmawialem z gosciem i mowi ze w rozrzutniku 10tonowym z noga w podlodze spalil 8 litrow wiec chyna mie jest zle a w kosiarce 3m 5litrow.

A kubota no wlasnie 7 litrow to minimum w lekkiej robocie. Aczkolwiek nie wiem jakby to wygladalo po wycieciu filtra. Z pewnoscia silnik odetchnalby z ulga co wplyneloby pewnie na delikatny wzrost mocy ale i takze na spadek spalania. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35
jesli nie bierzesz jakiejś marki pod uwagę, bo Ci się z czymś kojarzy to ja czegoś nie rozumiem. wołaj na testy i sprawdź sam, gdyby te NH tak palily jak mówisz to nie miałyby tyłu zwolenników, ale bierz pod uwagę że każdy traktor z dużym kołem z przodu ustawiony na 135 cm to jest czołg który potrzebuje placu manewrowego do nawracania. widzę różnice pomiędzy zeszłym rokiem ( td5.65 rozstawiony na 137 cm ) a tym rokiem gdy rozstaw wynosi 155, niebo a ziemia, a w zimę przestawiam się na 180, to dopiero będzie fajnie :) z tym spalaniem też jest różnie, jak sam nie sprawdzisz. mam case puma 125 6cyl, przy tej samej pracy co NH t5060 4cyl pali mniej w przeliczeniu na ha, ale w przeliczeniu na godz pali więcej. sam nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział. Nasza grupa zawodowa, przy cenach maszyn jakie są, mamy prawo domagać się przetestowania maszyny przed kupnem i tego się trzymaj. wg Twoich wstępnych wyliczeń ile mniej więcej godz rocznie będzie pracował ten traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Godzinowo to sa smieszne ilosc bo to bedzie jakies no w maxie 300h bo ziemii nie mam duzo ale zachodzi taka koniecznosc zakupu. W przelicxeniu na ha moze i spalanie male ale w truskawkach i tak szybko nie na robie. W moim rejonie t4 jest mnostwo i kazdy mi odradza. Dlatego moze jestem uorzedzony ale jutro sie przejade do dealera nh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciagnik musi byc na fakture o co czasami ciezko a kupic cos w dobrym stanie to tez czasaki graniczy z cudem a nie chcialbym na wejsciu dokladac do tego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostały tylko 2 albo mf4707 albo kubota m4072 cenowo z ładowaczami i z ogumieniem jakie mnie interesuje wychodzi ze kubota jest ok 3-4 tys tansza od mf ale pytanie do was czy warto oszczedzic czy lepiej nie i brac mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Wyszukaj na oto Moto  lub olx handlaża z miejscowości Zaklików.  

Ma mówię goldoni 80 za 89 tyś. Mały sadownik ale rozszerzysz i do truskatej jak znalazł. Bardziej ekonomicznego nie znajdziesz. Uprzedzam ciągnik mechaniczny więc nie dla zwolenników komputerów i elektroniki.

W polskim salonie kosztuje około 140000

Ma też całą flotę nowych fotonów sadowniczych z salonów zachodnich oraz valtrę też nową 75km ale bez kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Agrest, co Ty wiesz o tych Goldoni ?? 

troche dziwne ma ceny, nie wiem czy te ciagniki przejda na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Proste bardzo wytrzymałe ciągniki mechaniczne bez elektroniki. Kolega od niego kupił. Bardzo zadowolony, bardzo cichy zwrotny i ekonomiczny w spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No to spoko, kiedy opijamy ?? 

10 godzin temu, Agrest napisał:

Proste bardzo wytrzymałe ciągniki mechaniczne bez elektroniki. Kolega od niego kupił. Bardzo zadowolony, bardzo cichy zwrotny i ekonomiczny w spalaniu.

Dzięki, ale taki smyk do opryskiwacza 600l i rozsiewacza z bagiem nawozu to raczej nie bardzo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Wybor padl na masseya czekamy na dostawe :D

też się zastanawiam między Kubota a Masseyem. Tylko u mnie jest duża różnica w cenie. Dużo zaplaciles za mf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj