wkacperw

Czy mtz 82 jest dobrym wyborem do paszowozu

Polecane posty

wkacperw    0

Mam pytanie czy mtz 82 jest dobrym wyborem do paszowozu? Obecnie mam ursusa c360 i odczuwam lekki brak mocy. Mieszmy około 2000kg.

Edytowano przez wkacperw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetora sobie kup - chodzą legendy że to 60 koni mechanicznych w niczym nie ustępuję 80 konnym traktorom. Do obory pasuje idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
żaden zetor kup ciągnik mtz z oponami 34 i turbina za 30 tys znajdziesz. taśmy zrobisz raz albo w ogóle i będzie chodzić lata. każdy mówi że taśmy się psują a ja robię na ponad 100 ha kosiarką prasa rozsiewacz i w tym roku mulczer na 17 ha łąki i nic się nie dzieje. nie kupuj 60 koni bo to już przezytek. 90 km zrobisz wszystko jak nie paszowoz to z pół przyczepy przytarga obsieje zaora i zrobi wszystko jak się większy zepsuje a takim zetorkiem czy ursusem to można sobie jedynie zdjęcie pamiątkowe zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
kup sobie ursusa 912 albo zetora 7211, mtz to bedzie ciężko palił w duże mrozy chyba że zamontujesz grzałke ale to trzeba czekać chociaż 30 min no i prąd musi być . No chyba że masz ciezki teren przy kiszonkach to lepiej coś z przednim napędem bo po co się ściągać linkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

Uziu92 napisał:

nie jest dobrym wyborem, wom na taśmach w tym paszowozie Ci się będzie psuł.

popieram z tego co wiem to wom będzie padał przy paszowozie szukaj coś bardziej z wom 540/750 womem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Z tego co wiesz? A może własne doświadczenia? Ogólnie nie ma się co bać WOMu na taśmach. Nawet gdyby się coś popsuło to jak zrobisz to porządnie to będzie jedna i jedyna naprawa tego podzespołu. Nie ma się czego bać WOMu w tych sprzętach.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
znajomy naprawia w mtz przynajmniej raz a czasem dwa razy w roku dużo też zależy jaki to będzie paszowóz i ile w nim będzie paszy . Najlepiej jak ciągnik ma wom 540-750-1000 wtedy łatwo wyrzucić resztki bo przy wolnych obrotach (540) może zosyawać w wozie i może psuć się jak nie będzie w wozie czysto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

No MTZ ma WOM 540/1000 obrotów. Ja i tak jestem dalej zdania że naprawiać a naprawić to są dwie różne sprawy.

  • Thanks 2

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Znajomy mechanik ma jednego klienta który ma mtzta przy paszowozie. Miesza dwa razy dziennie, i nawet 4 razy w roku musi wymieniać taśmy. O ich regulacji nawet nie wspominam. Ma już taką wprawę że wymiana czy regulacja trwa u niego kilka minut. Jak sam powiedział na razie nie zmienia bo rusek jest tani w utrzymaniu, a dopóki silnik chodzi to będzie nim robił. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że w ciężkiej robocie wom w mtzcie to porażka...

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

michal1993 napisał:

Z tego co wiesz? A może własne doświadczenia? Ogólnie nie ma się co bać WOMu na taśmach. Nawet gdyby się coś popsuło to jak zrobisz to porządnie to będzie jedna i jedyna naprawa tego podzespołu. Nie ma się czego bać WOMu w tych sprzętach.

A ty masz doświadczenie mtz w paszowozie ? mtz znajomego jak wyłączyć wom podczas mieszania to z pełnym ma problem ruszyć więc po co pakować się w coś z czym możemy mieć kłopoty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Wom w rusku to może nie jest mistrzostwo świata, ale i nie psuje się 4 razy do roku. Jak ktoś nie umie go sobie ustawić to niech bredni nie pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
mało wiesz o pracy paszowozem przd chwilą czytałem uszkodzonym wom w pronarze (mtz) w sieczkarni do qq tak więc po co pchać się w co ma wady konstrukcji 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Co prawda nie w paszowozie ale w innych maszynach z WOMem używam i mogę powiedzieć, że sposobem i umiejętnie można wszystko zrobić ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Dokładnie najlepiej oceniać przez pryzmat swojego podwórka. Sianokiszonka w belach po prasie bez noży, samo jej rozrywanie trwa koło 15 min i przez ten czas paszowóz wyciska z ruska siódme poty. Ogólnie całe mieszanie trwa jak mówił ponad 30min, plus dwa mieszania na dzień powoduje błyskawiczny koniec taśm. Ale na pewno nikt nie potrafi ustawić womu, poza tobą. Gdyby tak było to nie ruszył by tego paszowozu. Z resztą raz widziałem kilka starych taśm z tego ciągnika to jak to się śmiał sąsiad, zderte aż druty wylazły. Pogadajcie z użytkownikiem (nie wiem czy dobrze pamiętam panmino jakoś tak) próbował chyba wszystkiego nawet moletkowanie bębna nie rozwiązało problemu, dopiero wymiana na belarusa na tarczowym womie. 

Edytowano przez Skoczek1994
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850
11 minut temu, michal1993 napisał:

Co prawda nie w paszowozie ale w innych maszynach z WOMem używam i mogę powiedzieć, że sposobem i umiejętnie można wszystko zrobić ;)

w jakich? masz sieczkarnie do QQ albo paszowóz ? albo prase z rotorem ? albo brone aktywna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Bronę aktywną typu Rototiller owszem. Nie ma problemów z tym, tak samo jak z rozrzutnikiem tandem 6t. Do autora tematu - skoro z MTZem są różne opinie to może uderz w ciężką serię URSUS 12/16 - ceny zaczynają się w na podobnym pułapie co MTZa..


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

slawek80 napisał:

Wom w rusku to może nie jest mistrzostwo świata, ale i nie psuje się 4 razy do roku. Jak ktoś nie umie go sobie ustawić to niech bredni nie pisze...

pokaż z czym pracuje ten twój super traktor ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Rozrzutnik to są wakacje przy prasie z rotorem. Brona aktywna myślałem że mocno obciąża wom, ale po tym jak kuzyn kupił 3m maschio trochę zmieniłem zdanie. Miał nią robić ursusem 1224 ale z czasem przeszedł na 912, bo za szybko nie pojedziesz i jak pomierzył to 912 wyszło taniej na paliwie bo czasowo wychodzi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18
23 godziny temu, slawek74 napisał:

 

pokaż z czym pracuje ten twój super traktor ☺

rozrzutnik obornika , agregat aktywny 3 m, paszowóz , przez 29 lat wom wymieniony 3 razy , więc niech ktoś może nauczy się obsługi , a później pisze dyrdymały, że 4 razy do roku trzeba wymieniać

zapomniałem jeszcze o prasie belującej

Edytowano przez slawek80
zapomniałem o prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Pewnie nigdy ruskiem nie pracowałeś , a wypowiadasz się bo ktoś tam powiedział... takie opinie zachowaj dla siebie... cały czas podkreślam , że konstrukcja ruska nie jest mistrzostwem, ale bez przesady ,że psuje się nawet na postoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Starcie dwóch slawków. 

Jak mnie kiedyś nastraszyli na AF , to myślałem, że nie będę miał czym prasować. Na szczęście wałek nie staje. 

Ale do paszowozu sugerowałbym cokolwiek innego, bo jest tyle ciągników z WOMem bezproblemowym.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez kamil84
      Witam planuję zakup paszowozu 8m3 i chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecacie. Chciał bym sprzedać starą c-360 i c-330 i kupić coś w tej cenie. Chodzi mi o taki ciągnik który dodatkowo mógłbym wykożystać do drobnych prac polowych (zgrabiarka owijarka siewnik nawozowy) myślałem o c-385 ale chyba sporo palą brałem też pod uwagę mtz-a  ale za wysoki a może macie jakiś sposób żeby go obniżyć? Za podpowiedzi z góry dzięki.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj