dominikl95

nawozenie jesienne

Polecane posty

dominikl95    36
Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36
gleby mam 4 klasy i teraz jest problem bo wymieszac nie mogę bo rabarbar jest rośliną wieloletnią i mogę dac tylko poglownie i dlatego takie pytanie a nawoz mam w postaci polifoski.wiec o samym dzieleniu potasu moge zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
8 minut temu, dominikl95 napisał:

gleby mam 4 klasy i teraz jest problem bo wymieszac nie mogę bo rabarbar jest rośliną wieloletnią i mogę dac tylko poglownie i dlatego takie pytanie a nawoz mam w postaci polifoski.wiec o samym dzieleniu potasu moge zapomnieć

Wapno to na pewno na jesień. Jak masz dużo tego rabarbaru zrób sobie doświadczenie np pół polifoska na jesień a druga część pola polifoska wiosną. Będziesz miał porównanie na przyszłość. Polifoske stosuje zawsze wiosną na łąkach i efekt jest.

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Ja bym wyrzucil wszystko jesienia. Fosfor i potas bardzo wolno przemieszcza sie w glebie a wapno nie wymieszane z gleba to tylko jesien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreq8111    202
Jak teraz wapno to nie polifoska. Razem nie powinno się stosować bo wapń reaguje z fosforem i przekształca go w formę niedostępną dla roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36
to kolego co myslisz lepiej dac teraz wapno czy polifoska.,W zeszłym roku jesienią dostal polifoske i obornik ,azot w tym roku wiosną no i później do woli.I teraz właśnie nie wiem co zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez AGROFARM85KALI
      Witam mam pytanie w tym roku skupiłem się na zbiorze Siana i mam sporo łąk nowych które nie widziały nawożenie od dawna.Zebrałem z nich około 4 tygodni temu siano i teraz zastanawiam się jakie nawożenie zastosować aby jeszcze raz zebrać pod koniec września  Mam Gnojowicę do bólu na przykład.
      Łąki są na terenie nizinnym przy małej rzece ile tej gnojowicy wlać na ha i czy też posiać jakiś nawóz.Na weekend zapowiadają deszcze dajcie znać co radzicie.Pozdrawiam  Dzieki
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj