Michał123

Kategoria T a kategoria B+E

Polecane posty

Michał123    0

Dzień dobry, czy ktoś wie czym różnią się te kategorie względem prowadzenia ciągnika? Czy kat B+E uprawnia do jazdy ciągnikiem i dwoma przyczepami o dowolnej ładowności, czy są jakieś ograniczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
kategoria B+E daje T tylko z ta różnica ze upoważnia w Polsce a po za polska np chcieć iść do pracy do Niemiec to nie obowiązuje i T można robić mając 16 lat a B od 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175
34 minuty temu, przemekuliski napisał:

kategoria B+E daje T tylko z ta różnica ze upoważnia w Polsce a po za polska np chcieć iść do pracy do Niemiec to nie obowiązuje i T można robić mając 16 lat a B od 18

Czyli nawet jak ktoś ma w plastik wbite t i b+e, to u niemca kat T nie mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak masz wbite w prawo jazdy b+e a nie masz t to idziesz do lekarza, on wydaje zaświadczenie, idziesz do urzędu komunikacji i mówisz że chcesz mieć wbite t i wyrabiają Ci nowy dokument. Wbite t to wbite t i wszędzie jest respektowane. Koledzy zaś mówią o tym że w PL mając b+e masz uprawnienia na t, zaś w Niemczech tego nie respektują.

Z mojego punktu widzenia (sam robiłem b+e ze względu na szybsze ogarnięcie tematu i brak egzaminu teoretycznego czyli tańsza wersja) to T ma sens jeśli po pierwsze nie masz kat b. i jesteś krótko po 16 urodzinach bądź nie masz zdolności w prowadzeniu ciągnika z przyczepą (i liczysz na to że na kursie się nauczysz) to wtedy widzę sens. Inaczej rób b+e bo po pierwsze masz wszystkie uprawnienia które masz przy zdaniu kat. t jak i możliwość jazdy zestawem do 7t, kurs jest krótszy i nie musisz zdawać egzaminu teoretycznego.

Zaraz będzie gadanie że jak robisz kurs na T to wszystko ci wytłumaczą, a prawda jest taka ze płacisz za coś co jest samemu za darmo ogarnąć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał123    0

Chyba źle wywnioskowałem dlatego się dopytam. Kat b+e daje mi możliwość jazdy zestawem do 7t, tyczy się to ciągnika z przyczepami, czy zestawu samochodowego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
36 minut temu, Michał123 napisał:

Chyba źle wywnioskowałem dlatego się dopytam. Kat b+e daje mi możliwość jazdy zestawem do 7t, tyczy się to ciągnika z przyczepami, czy zestawu samochodowego?

Zestawu samochodowego dotyczy 7t ,a ciągnik może ciągnąć dwie przyczepy i może ciągnąć ciężar jaki jest wbity w dowodzie rejestracyjnym ciągnika.Sam też zrobiłem b+e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Do tego sprawdź ile masz w dowodzie wbite DMC zestawu np proxima ma 38 000kg

Do tego zaczep ma tabliczkę.


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
3 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Jak masz wbite w prawo jazdy b+e a nie masz t to idziesz do lekarza, on wydaje zaświadczenie, idziesz do urzędu komunikacji i mówisz że chcesz mieć wbite t i wyrabiają Ci nowy dokument. Wbite t to wbite t i wszędzie jest respektowane. Koledzy zaś mówią o tym że w PL mając b+e masz uprawnienia na t, zaś w Niemczech tego nie respektują.

Z mojego punktu widzenia (sam robiłem b+e ze względu na szybsze ogarnięcie tematu i brak egzaminu teoretycznego czyli tańsza wersja) to T ma sens jeśli po pierwsze nie masz kat b. i jesteś krótko po 16 urodzinach bądź nie masz zdolności w prowadzeniu ciągnika z przyczepą (i liczysz na to że na kursie się nauczysz) to wtedy widzę sens. Inaczej rób b+e bo po pierwsze masz wszystkie uprawnienia które masz przy zdaniu kat. t jak i możliwość jazdy zestawem do 7t, kurs jest krótszy i nie musisz zdawać egzaminu teoretycznego.

Zaraz będzie gadanie że jak robisz kurs na T to wszystko ci wytłumaczą, a prawda jest taka ze płacisz za coś co jest samemu za darmo ogarnąć.

Jakie zaświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No a jakie lekarz zaświadczenie może wydać? Oczywiście że lekarskie o zdolności do prowadzenia pojazdów w danej kategorii.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
no chyba na b+e nie można jeździć z dwoma przyczepami, taka była interpretacja jak robiłem prawko, tj ponad 10 lat temu

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
mnie w wk po zrobieniu b+e wbili t

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dokładnie na BE można jeździć tym samym co na T ale nie odwrotnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48
ludzie kochani widzę że wy tepi strasznie.robisz b+e to maaz odrazu t i jeździsz ciagnikiem z przyczepami i laweta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak ale jak w szkole robi sie za frajer T to nie wyzywaj takich od tepaków


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

jesli masz b+e to idz do urzedu powiedz że chcesz wymienić prawko. złam je albo coś, wczesniej możesz zapytać czy to przejdzie. Wyrobią ci nowe i jęsli miałes b+e to T też odrazu wbić powinni bo to od niedługiego czasu wbijają obie kategorie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78
Ja w tym roku zrobiłem B+E właśnie ze względu na szybszy i tańszy kurs oraz więcej możliwości prowadzenia pojazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez rzezuch
      Witam.
      Co wy na to, żebyśmy zrobili swoją małą bazę nowych pytań? Wielu pewnie próbowało zdać, i może pamiętacie pytania specjalistyczne? Są one całkiem inne niż te stare, więc może wpisywalibyśmy tu te, które mieliśmy?
      Ja miałem np.
      1.Jakiego koloru jest przewód zasilający w dwuobwodowej inst. pneumatycznej?
      a.czerwony b.żółty c.czarny
      2.Co należy zrobić, podczas jazdy z przyczepą na śliskiej nawierzchni?
      a.włączyć przedni napęd, jeśli jest, b.włączyć biegi pełzające c.przełożyć ładunek na przyczepie, by odciążyć oś
      3.czy znak (zakaz wjazdu ciągników) obowiązuje ciągnik rolniczy z przyczepą?
      a.tak b.nie c.nie, jeśli wykonuję prace remontowe na tej drodze
      Myślę, że jak każdy dorzuci coś od siebie, to na pewno wielu pomoże ten temat Enjoy ;P
    • Przez Pawel89pl
      Witam mam kategorie prawa jazdy b i potrzebuje kategorii żebym legalnie mógł jeździć z dwoma przyczepami i tu pytanie Czy kategoria b+e daje mi taką możlwość czy musze robić kategorie t . W jednym ośrodku dowiedziałem się że moge w drugim że nie policjant też mi nie mógł dokładnie na to odpowiedzieć ,w internecie jest dużo sprzecznym informacji
    • Przez PiotrSzczukocki
      Cześć
       
      Mam pytanie czy ktoś z was wie gdzie w łodzi można zdać prawojazdy na ciągnik
    • Przez Konrad156
      witam ja mam takie pyatnie czy jak dwa miesiące temu zrobiłem teorie na kat b i jakies dwa tygodnie temu odebrałem prawo jazdy to moge na podstawie tej teorii zdać kat t czy nie bo chciałbym sie zapisać ale nwm jak to dokładnie wygląda
      jaka cena prawa jazdy jest na kat t?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj