Odell

Opłacalność chowu kaczki Pekin

Polecane posty

Odell    0

Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20    1

a czym to odzie ze raz 2 zl a raz 4 zl bo mowisz ze po między to kiedy mozna liczyc na 4 zl a kiedy na 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

4 zł wychodzi przy korzystnej pogodzie (sucho, ciepło na wystawieniu i odchowie + chłodno na tuczu), odbiorze żywca w miarę wczesnie (40-42 doba lub nawet wcześniej) no i oczywiście nie mogą chorować :) 3 złote wychodzi sredniorocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24
Zapotrzebowanie jest teraz ogromne, szczególnie na gęsi. Co do ceny to wiem że są ludzie którzy odchodzą od hodowli bo sie niby nie opłaca ale oni robili gęsi kiedy piskle kosztowało 6 zł, kilogram żywca 12 a pasza po 700zl/t. Te czasy już raczej nie wrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20    1

tak to prawda te czasy nie wroca i jak im zostaje troche mniej juz to mówią nieoplacalne ale mysle ze jak na dzien dzisiejszy nie jest az tak zle z ta oplacalnodcia tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafik202    2

Żeby nie zakładać nowego tematu, mam w planie przeznaczyć stodołe z klepiskiem 12x16m na chów kaczek (Nie wiem jeszcze czy Pekin czy Piżmowa) Chciałbym się dowiedzieć jaką obsadę mogę zastosować na tym budynku i coś więcej na temat hodowli i oczywiście o pieniądzach które zostają przy kontrakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2019 o 06:17, agrofoto1 napisał:

4 zł wychodzi przy korzystnej pogodzie (sucho, ciepło na wystawieniu i odchowie + chłodno na tuczu), odbiorze żywca w miarę wczesnie (40-42 doba lub nawet wcześniej) no i oczywiście nie mogą chorować :) 3 złote wychodzi sredniorocznie

Witam, zajmujesz się dalej hodowlą? Mam budynek koło 300 m2 (pusta chlewnie) i się zainteresowałem tematem kaczek na tucz, bo niestety do świń za nic nie wrócę, byki to zbyt slizgi interes a krowy to wiadomo duży wkład a mam tylko 30 hektarów i nie chce się zadłużać. Jak teraz wygląda sytuacja na rynku po wybuchu wojny i pocovidowym czasie? Jestem z północnej wielkopolski i nie byłoby problemu w znalezienie firmy chętnej do współpracy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob22    0

Witam, jak na dzień dzisiejszy wygląda opłacalność kaczek? Ile kosztują pisklęta i jaka jest cena paszy? 

Edytowano przez Rob22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez happygreenpl
      Witam wszystkich. Chciałbym usłyszeć waszą opinie na temat opłacalności mojego gospodarstwa rolnego. Posiadam nieco ponad 10ha gruntów w tym łąki i pola uprawne, 2 ciągniki marki ursus,  to jest: C-330 i C-360, podstawowe maszyny oraz kombajn. Hodujemy głównie świnie (oddajemy około 12 do roku) oraz krowy mięsne (2-3 do roku). Czy według was gdybym zwiększył areał do 20ha i ukierunkował sie na produkcje bydła mięsnego byłbym w stanie czerpać z tego jakiekolwiek zyski bez konieczności dopłacania z innego niż rolnictwo źródła?
    • Przez Pasja
      Witam! Mam problem z kaczką piżmową. Otóż tydzień temu wyniosła się i podłożyłem pod nią 15 jajek. Pierwszy dzień siedziała twardo a drugi siedziała całą noc i pół dnia... Później zeszła bez przykrycia jajek. Następny dzień siedziała tylko godzine ale noc już całą.A dziś pół dnia i całą noc. Schdzi kiedy się jej podoba a nieprzykrywa jajek.Miał już ktoś z was taką sytułację? Można coś zrobić?
      A wczoraj niesiedziała w cale. 
    • Przez Piszczu
      Opłaca sie jeszcze gospodarzyc na 30 ha?
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj