Piotrek2510

Silnik Kubota v1505 po rozgrzaniu sam wchodzi na wysokie obroty

Polecane posty

Piotrek2510    0

Witam mam problem z silnikiem Kubota v1505 gdy jest zimny to chodzi dobrze a gdy się rozgrzeje to wchodzi na wysokie obroty. Pompa wtryskowa wymieniona, przewody paliwowe sprawdzone, filtr paliwa zmieniony. Co może być tego przyczyną?

Edytowano przez Piotrek2510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Sprawdź szczelność układu dolotowego powietrza czyli obudowę filtra powietrza, przewody i opaski zaciskowe na nich oraz uszczelkę pod kolektorem. Objawy jakie podałeś mogą choć nie muszą być efektem podawania "lewego" powietrza do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

To jest prosty silnik na rzędowej pompie wtryskowej. Pytanie do autora tematu...pompa nowa czy "nowa" czyli po regeneracji ? Masz ten silnik w jakimś małym ciągniczku czy w innej maszynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948
No to wychodzi ze ktoś te regenerację zawalił, w dieslu za takie coś to tylko układ wtryskowy może odpowiadać albo pedał gazu jak jest elektroniczny i coś potencjometr odwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dokładnie...jeśli pompa po regeneracji to już znamy winowajcę. Prawda jest taka,że ciężko o dobry i uczciwy warsztat naprawiający pompy wtryskowe. Wyjmuj pompę i dawaj do reklamacji a jak nie dają rady to niech oddają kasę a Ty szukaj takich co dadzą. To są proste pompy i dobry pompiarz powinien sobie z tym poradzić. Podejrzewam,że problem w tym, że albo nie wiedział gdzie części szukać albo chciał przyoszczędzić i szkoda mu było podnosić ogólny koszt naprawy ceną drogich części. Co się działo przed regeneracją,że dałeś do naprawy i ile wzięli za to kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948
jak do C360 regenerowalem w cenionym warsztacie to tylko pompke wstępną wymienili i uszczelki no i wymyli :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Znamy takich...miałem bardzo fajnego MF 290 i przez takich "fachowców" musiałem sprzedać bo po "regeneracji" było dużo gorzej niż przed...a MF teraz w Iraku piaski przewala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948
jak chodzi to lepiej nie ruszać, albo nowa pompę kupić, np vp30 nowa za 3,5-4tys idzie kupić, a regeneracja 2,5-3 tys.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2510    0

Wczoraj byłem w innym zakładzie regeneracyjnym aby sprawdzić ta pompę i oni twierdzą że jest sprawna także nie wiem co jest z tym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Zajechałeś, dałeś pompę, oni ją na stół rach, ciach i mówią "panie pompa dobra"...tylko, ona u Ciebie na maszynie zaczyna odpierdalać maniany jak się silnik rozgrzeje i sama pompa jest gorąca...a u nich na stole nie osiągnęła tej temperatury więc nie są w stanie wykryć tej usterki. Jak już się rozgrzeje i zaczyna sama kręcić wysoko i zgasisz silnik to odpalisz go ponownie od razu na dotyk czy musisz kręcić dłużej rozrusznikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Tych pseudo pompiarzy to zlać po pysku i tyle.Człowiek zanosi z nadzieja że mu zrobią i pyta jaki koszt regeneracjj na dobrych częściach,podaje koszt niski i upiera się że dobre części wsadził.Co do czego przychodzi po zamontowaniu pompy do ciągnika jest  gorzej niż przed oddaniem.Nie dość że spieprzył pompe uczciwości nie ma to jeszcze kase wziął.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7948

właśnie cały pic ze jak pompa się nagrzewa to zaczyna się cyrk, ono wsadzili zimną na maszyne, zakręcił chwile i pompa ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dokładnie tak jest i też jestem za tym żeby ich lać po pysku :D Dobry traktor mi zmarnowali i teraz jakiś biedny chłop w Iraku musi się z nim męczyć a gość co pompy "naprawia" dalej ludzi kosi z kasy i pakuje na miny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divvad2    0

Piotrek2510, mam pytanko czy rozwiązałes ten problem z rosnącymi obrotami. Bo mam praktycznie identyczny przypadek przy podobnej kubocie. I nie mogę znaleźć przyczyny 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, wydaje mi się że w moim Ursusie 1614 są za niskie max obr. Gaz w podłodze a jest tak mniej więcej 2000 obr. (obrotomierz nie działa) czy jest tam jakiś ogranicznik? Dodam że nie może zgasnąć po puszczeniu gazu dopiero po podniesieniu pedału od spodu. 
      Na filmach na YT mają większe obroty z tego co mi się wydaje 
    • Przez dudek102
      witam 
      Ojciec zaczął remont ciągnika był coraz słabszy wcinał olej wiadrami i zaczął stukać . 
      głowice pojada  do regeneracji . ale tuleje wyglądają prawie idealnie żadnych rys . 
      pojedzie nowy zestaw naprawczy ursusa i teraz pytanie odnośnie wału 
      na panewkach mam oznaczenia 50.50394.0  w jednym katalogu pisze ze był robiony jeden szlif w drugim ze wał jest nominalny ?
      czy za każda wymiana zestawu naprawczego trzeba dawać wal do szlifu wał nie ma rys.
      na panewka są ale płytkie .
      czy trzeba wymieniać pompę oleju stara trzymała ciśnienie

       

       
       

    • Przez Rafalinio
      Witam forumowiczów,
      Jestem posiadaczem kubota l5040 który posiada jak dla mnie trochę mało wyjść hydrauliczych. Chciałbym dołożyć kilka wyjść na innym rozdzielaczu i moje pytanie brzmi czy ktoś na forum posiada taki ciągnik z dodatkowymi wyjsciami lub taki ciągnik z przednim turem żeby mógł mi podpowiedzieć  jak to jest podłączone żeby działało. Chciałbym żeby dodatkowa hydraulika działała niezależnie od oryginalnych wyjść hydrauliznych i chciałbym żeby to było bez dokladania drugiej pompy.
      Proszę o jakieś podpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez luukisool
      Witam mam maly problem. Ciezko wchodza biegi w moim masseyu .. 4 nawet zdazy sie ze zgrzytnie, na zimnym oleju lepiej biegi wchodza, wymieniona pompa olej i filtry tydzien temu. Zauwazylem ze tam gdzie schodzi do skrzyni wajcha od biegow ten jakby wybierak ma straszne luzy na tym walku co wchodzi do skrzyni, rusza sie w kazda strone .. jak w waszych masseyach wchodza biegi? Tak jak w aucie powiedzmy 20 letnim? Chodzi mi o przykladowe luzy na ciegnach/ linkach. Pozdrawiam
    • Przez ag23
      Witam.
      Od 2011 czy 2012 r. posiadamy w gospodarstwie Kubotę m9540.
      Ogólnie - fajna maszyna ale, do tej pory specjalnie nam to nie przeszkadzało, jednak zgodnie ze specyfikacją powinna osiągać maksymalną prędkość minimalnie poniżej 40 km/h natomiast faktycznie osiągana jest o 10 km/h niższa. Czy ktoś może orientuje się czemu tak może być i jakie są ewentualne możliwości żeby to zmienić?
      Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i z góry dziękuję za podpowiedzi.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj