DanielFarmer

Akpil KM 180 Hydro 3+1

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanielFarmer    1377

Witam Kolegów

Potrzebuję opinii o pługu akpil km180 hydro.Aktualnie orzę kverneladem zagonowym a rozglądam się za czymś w obrocie,nie mam dużo orania więc na zachodnie pługi patrzę z pokusą ale rozum mówi że 30tys to za dużo na te areały.Potrzebuje czegoś na non stop hydraulicznym lub resorze.Wpadl mi w oko właśnie taki model akpila na hydraulice 4skibowy.Pytanie czy długość pługa o waga ok 1900kg to nie za dużo na mojego John Deere 6330 (4cyl) ,mam ładowacz na ciągniku a jakby co to i na tuza przedniego coś można powiesić.Mocy ponad 140KM jest.Ziemie lekkie ale kamieniste więc zabezpieczenie musi być.Warty jest uwagi taki akpil? Bo namierzyłem ładnego w używce 6letniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Kolego orałem akpilem k180 na zabezpieczeniu hydraulicznym ciągnikiem mf6465 dawał radę, ale podczas jazdy trzeba ostrożnie bo czuć jego masę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Zależy jak ustawisz w nim szerokość orki ja miałem na maxa 4x48, oralem w suszę ciągnik dawał radę, akpile lżej idą niż unia.  Szukaj żeby miał siłownik liniowania bo bez tego go nie obrucisz 

Dodam jeszcze że pięknie kryje resztki i wschody pozniwne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    368
U mnie Akpil 180KM HP na tabliczce bodajże 1450kg. Pytanie, jaki wymiar ramy? U mnie bodajże 120x120x8. Na temat pługa jeszcze nie mogę się wypowiadać, zaorał niespełna 15ha. Po zakupie zauważyliśmy pęknięte mocowanie od siłownika obrotu. Co prawda, nigdy nie miałem styczności z pługiem podobnej klasy, jednak według mnie resztki przykrywa bardzo dobrze, hydraulika działa jak najbardziej pozytywnie. Jeżeli chcesz coś wiedzieć, to pytaj. Jak będę potrafił do odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12246

Koledzy macie rację ten pług waży coś około 1500kg. Ja miałem 4+ na testach od znajomego nie ma m nic mu do zarzucenia. Ale znam gościa któremu urwała się ta wierza od podpinania w 3skibowym na gwarancji już pół roku czeka na nową i nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

weź pod uwagę, że to "tylko" 4 gary a kolegi Massey to szóstka co wg mnie robi kolosalną różnice 

osobiście przed zakupem KM 80 3+1 na kołku (wg tabliczki 1160 kg) podpinałem do Jaśka 6400 100 KM i 750 kg balastu z przodu w obciążnikach taki pług żeby sprawdzić czy klamot nie rządzi ciągnikiem

ja uważam, że to za duży sprzęt do tego ciągnika, zresztą jak masz mozliwość to podepnij i zobaczysz jak to sie bedzie zachowywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Mam jd6610 pług o wadze ok.1800kg, z przodu obciążenie fabryczne 700kg plus dołożone jeszcze bardziej z przodu 340kg i jest "w miarę stabilnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
czyli raczej szukać pługa w rozstawie korpusów 80 a nie 100...będzie krótszy, lżejszy.Co polecacie na resorze,hydraulice że Skibą 18-20" w okolicach 20tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

najlepiej podjedź do jakiegoś ziomka, który ma jak najbardziej podobny pług do tego Akpila 

wskazany jakiś balast na TUZ minimum 500 kg, WOM no i sam podnośnik też coś waży do tego ładowacz i wtedy będzie jasne

nie wiem jaki pług Ci doradzić, ze swojej instrukcji widzę tyle, że taki model jak mój tylko non stop i w rozstawie korpusów 85 cm waży 1300 kg

 

znalazłem to

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/34582-akpil-km180-opinie/?page=4

 

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Tomson402
      Witam ostatnio kupiłem we Francji Lamborghini 180 . Ciągnik kupiłem z wyciekiem między skrzynią a silnikiem . Ciągnik wjechał o własnych siłach . Ciągnik w Polsce juz nie zjechał sam bo olej sie wylał cały . Teraz moje pytanie gdzie sie wlewa olej do przekładni . Bo jeden jest wlew w zwolnicy z tyłu po lewej stronie na imbus z miarką . Ale w instrukcji pisze ze są dwa wlewy oleju i teraz moje pytanie gdzie jest drugi wlew oleju ? Jeszcze świeci mi błąd silnika 240 i skrzyni błąd 254 . I potrzebuje elektryka który by mi to zrobił kto mi polecicie ? I proszę o waszą opinie o tym sprzęcie . 
    • Przez ursus56
      Witam w najbliższym czasie planuje zakup polskiego pługa  zagonowego  moja uwagę zwrócił pług agromasz z 2008 roku na zabezpieczeniu  posiadam już pług zachodni  overeum sweden 4 na zabezpieczeniu sprężynowym ale z roku na rok pola troszkę dobywa zastanawiam się nad kupnem drugiego pługa pomocniczego  tym razem  polskiego który pracował by z ciągnikiem 85 km lub 110 km jaki pług wybrać i  jakie są wady i na co zwrócić uwagę kupują używkę =D
    • Przez szczurek05w
      Kupię pług akpil mix 40 woj lubelskie ? 
    • Przez szczurek05w
      Finansowanie fabryczne  Akpil  może ktoś korzystał ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj