waza

rabarbar

Polecane posty

pmisiek80    0

 

My z tatą ob myśleliśmy konstrukcję kombajnu do rabarbaru i wcale nie jest taka trudna , lecz na razie nie będę ujawniał jak ma to wyglądać gdyż jak dopracuje to do końca i go stworzę to pomyśli się o zarobkowaniu i o budowaniu większej ilości tego typu kombajnów

witam. jak tam budowa maszyny? ja też mam juz wstępny projekt. teraz tylko brać się do budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Dzisiaj wycinałem kwiatostany z rabarbaru i tak się zastanawiam, od czego zależy czy w ogóle wybije w kwiatostan i ilość tych kwiatów? W tym roku malinowy to z 70% kwiat a przodownik 99%:/

Kiedy robicie oprysk na perz i taką pełną dawką pryskacie czy minimalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z ciekawości przeczytałem cały temat i nadal nawet nie wiem jak plonuje rabarbar. Ile średnio zbieracie z ha? Oczywiście wiem że to zależy od gleby i nawożenia. To można napisać jaka gleba, jakie nawożenie i jaki plon :rolleyes:

Co do herbicydów to zapytam a herbicydy doglebowe które nie ruszają chwastów wieloletnich głęboko korzeniących się? Tu przychodzi mi do głowy afolon, stomp...

 

 

ps. mam 3karpy rabarbaru więc kompocik będzie. Ale słyszałem że z maku lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar1210    0

Witam. Jako nowy forumowicz chciałbym zapytać czy znacie jakieś skupy w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego? Może ktoś z tych okolic jest na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

To już pryskać na jednoliścienne nie zdążę, rabarbar za duży. Poczekam do przyszłego roku.

 

Afalon i stomp przypalą rośliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebusianek    0

Joł witam. Jak w tym roku cena za ten badyl. W zeszłym roku w sierpniu 50 groszy toż to spektakularna porażka. Jak coś sie ruszy dajcie cynk. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Dziś w nocy na hurcie po 2 zł za kilogram i taka cena jest od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

No to żyła złota. Zaraz wszyscy zaczną sadzić

a na skupach po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Skupy podobno będą miały ceny takie jak w ubiegłym roku.

W tym roku opóźniacie zbiór o jakiś tydzień w związku z dłuższą zimą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebusianek    0

Może buć lepiej podobno w zagłębu "rabarbarowym" koło przytyka przeszedł niezły grad. Obczaiłem pare kontaktów potęcjalnych odbiorców, i wszyscy chcą brać badyl ale nikt nie chce zdradzić ceny. Będzie dobrze złocisz to raczej max.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zdradzi ktoś jakie plony osiąga i przy jakim nawożeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MNIO    0

witam jak u was z ceną rabarbaru ja jestem z Lubeskiego ok Zamościa to powiem że słabo proponują 55-60gr/kg kiedy zaczynają skupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebusianek    0

Lapa Panowie Lipa.... . Byłe radomskie 50-55 gr. I na dodatek mokro w polu, także i zbiór sie przesunie. Rokosan będzie najtanszym rozwiązaniem tego problemu. Proponuje założyć grupe producentów lub zrzeszenie i solidarnie kosić albo najlepiej zaorać.No cóż wytrwałości życze i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markos239    108

No mi dzis goscio z przetworni zaproponował 0,40 hehehhe wysmialem go z mety. Ludziom zapłacici tzreba 0,25 za kg transpoet do pzretworni to nic nie zostaje!!!!!! Niech gnije na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

widze, że to wszystko kuźwa tak samo, we wszystkim takie same jaja, nigdzie nie dadzą zarobić, byłem dzisiaj z cebulą ze szczypiorem na Katowicach, 90gr za szt (pęczek 3cebul) max było... taka średnia wielkość, a za małą "sąsiad" brał 60, dłużej stał niż ja z towarem, bo ja już w domu jestem...

 

ale lipa jest, bo leje i nie ma ruchu. :/

 

a z tymi cenami to jak sie nie zrzeszymy to będzie ciągle d*piato, ze wszystkim


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebusianek    0

Zielony po 60 gr/kg a kolorowy po 50gr/kg. Katastrofa. Po ten badyl nie jedzie sie jak do lasu po drzewo. Tylko nie moge pojąć tego, że do niemiec opłaći sie jechac na zbiór i pewnie zapłacą 5 euro/ godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj