wojtek161

witam planuje kupić ładowacz czołowy do c 360 3p proszę o pomoc

Polecane posty

wojtek161    3

witam planuje kupić ładowacz czołowy  do c 360 3p proszę o pomoc interesuje mnie marka wol met tylko niewiem ile  sekcji wybrać 2 czy 3 i czy cągnik da rade z takim ładowaczem  jego główne zadania ładowanie obornika z pryzmy  i ładowanie słomy i sianokiszonki? proszę o porady urzytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Bierz 3 sekcje ja żałuję teraz że kupiłem na linkę ale już się go pozbyłem, jak będziesz owijał siano kiszonke to 3 sekcje to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Ta w 3p szczegolnie. Jak dobrze zbita belka to jej nie podniesie nawet. Wiem bo kuzyn ma 60 i słoma to jest maks a obornik ładuje cyklopem mimo ze ma krokodyla do 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Z turem z wolmetu to u mnie 30 stka hula , słoma , obornik to nawet się nie zająknie , problem jest z mocno zbitą sianokiszonką , nie mam chwytaka bo to chyba by było już za dużo ale samego balota na widłach do owijarki podwożę .Tur 3 sekcje , póki co korzystam tylko z dwóch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

To ja nie wiem, muszę kupić tura do 60 bo ten na johnie bez sensu mam. Jak rwę obornik z głębokiej ściółki to musowo przedni napęd i tona z tylu i ciagnik ma co robic. Chętnie zobaczyłbym jak 60 to rwie. Poprostu ja pisze o swoich warunkach, moze z pryzmy albo mniej zbity da rade widłami tylko ze rozrzutnik ładuje sie długo.

11 godzin temu, Piotrek1975 napisał:

W takim razie kuzyn miał rozdupconą pompę.

Kolego dobra belka z nożami po pasowce i ciagnik 160 koni to mój ciagnik przód przysiada a ile taka 60 ma udźwigu? 600-700? To tyle belka wazy a gdzie krokodyl, przód długo nie pochodzi albo wcześniej sie przewróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
16 godzin temu, wojtek161 napisał:

witam planuje kupić ładowacz czołowy  do c 360 3p proszę o pomoc interesuje mnie marka wol met tylko niewiem ile  sekcji wybrać 2 czy 3 i czy cągnik da rade z takim ładowaczem  jego główne zadania ładowanie obornika z pryzmy  i ładowanie słomy i sianokiszonki? proszę o porady urzytkowników

tak jak wyżej kolega radzi bierz 3 sekcje , sam mam na 330 z wolmeta na 330 tylko trochę przydługi bo na baloty to dobrze bo słomę da rady balota na druga stronę przyczepy załadować to przy sianokiszonce nie ma szans tzn ledwo ledwo podniesie 130 balota krokodylem , a 120 to już dużo lepiej ,  a przy oborniku to samo z głębokiej ściółki opony siadają , A z tyłu obowiązkowo 400 kg . Może te 3 b czy jak tam zwał lepsze są bo krótsze . W każdym razie 3 sek to bierz zawsze to krokodyla założysz, samymi widłami to nie widzę sensu roboty chyba bo mało weźmie i to nie wyrwiesz bo będzie wypadać .

 

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Kolego dobra belka z nożami po pasowce i ciagnik 160 koni to mój ciagnik przód przysiada a ile taka 60 ma udźwigu? 600-700? To tyle belka wazy a gdzie krokodyl, przód długo nie pochodzi albo wcześniej sie przewróci.

no tak kolego ale jak ma zwykłą prasę 120 to i bela lżejsza , zawsze to lepiej niż tył czy ręcznie , to samo z obornikiem lżej 360 niż ręcznie będzie , a że cyklopem lepiej niż turem na 360 to wiadomo , 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

No wiem, ale pytałem czy ma inny ciagnik na którym mógłby założyć tura, powiem szczerze ze do tura to przedni napęd obowiązkowo No i wspomaganie przydałoby sie bo ręce idzie wyrwać. Mam 60 jako pomocnika to coś wiem o niej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

jak nie chcesz go prostować to wybierz coś innego. tolmet nadaje się do belek słomy i siana, inne cięższe rzeczy go wykanczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

C360 z turen nadaję się tylko do bel,bigbagów i lekkich prac. Więcej nie ma co wymagać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    926

Gościu chce kupić tura na 3p a Ty mu wyjeżdżasz, z ciągnikiem 160km i pasówką z nożami, no sorry ale logicznie myśleć to nie potrafisz... Jakby miał taki sprzęt jak ty to nie szukałby tura na 3p tylko na jakiś dużo większy ciągnik, to tak samo jakbyś powiedział, po co mu 3p na np. 10 ha jak tym nic się nie zrobi, bo pługa 5 skibowego nie pociągnie, bo u Ciebie dużo większy ciągnik nie daje rady...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tur na 60tke to nie najlepszy pomysł jesli nie ma wspomagania i szerszego ogumienia

taki sprzet nadaje sie do słomy i big bagów oraz drobnych prac w okoł gospodarstwa ,

ja swojego zbudowałem od podstaw(zdjecie w mojej galeii) udźwig 1 tona ,ale manewrowanie z takim ciężarem to wyczyn dla Pudziana ,

ładowanie ziemi czy wapna to spore wyzwanie (łyżka pojemność 1m3)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    926

U nas tyle lat 355 z turem latała, obornik z głębokiej ściółki potem z pryzm, bele, sianokiszonki ledwo co podnosiła, big bagi, do podgarniania zboża w ciasnej stodole idealna, belki w sąsieku układać, kiszonki z kukurydzy, dosłownie wszystko i dalej robi bez wspomagania cały czas dodatkowo obciążniki z przodu 4 siedziały i wcale ciężko się nie kręciło, więc nie wiem ile wy macie siły. ze bez wspomagania nie dajecie rady, jedyny mankament to kleszczące się biegi :) Tur na linkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe nie po to inwestujesz w maszynę aby sie narobić,mi krzepy nie brakuje 

i co po całym dniu ładowania obornika czułeś sie jak bys widłami go wrzucał,  ,podejdź do tematu realnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    926

No ale właśnie po całym dniu nie czuć tak wielkiego zmęczenia od kierowania, być może, że przesiadka co chwile na drugi ciągnik i w pole ale lepsze to niż wywalać ręcznie takie ilości obornika, teraz jest większy i wygodniejszy więc obornika już małym nie tykamy, ale jak duży w polu to małym kiszonki, big baga na rozsiewacz załaduje czy belki podczas prasowania pozbiera, robota dużo szybciej idzie niż przeczepiać się co chwilę, czy zbierać belki po zmroku i owijać w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
37 minut temu, Tomasz78 napisał:

tur na 60tke to nie najlepszy pomysł jesli nie ma wspomagania i szerszego ogumienia

taki sprzet nadaje sie do słomy i big bagów oraz drobnych prac w okoł gospodarstwa ,

ja swojego zbudowałem od podstaw(zdjecie w mojej galeii) udźwig 1 tona ,ale manewrowanie z takim ciężarem to wyczyn dla Pudziana ,

ładowanie ziemi czy wapna to spore wyzwanie (łyżka pojemność 1m3)

 

 

Dokładnie kolega ma rację .

Mam wspomaganie w C-360 plus szerokie koła na przodzie i jest inna praca .Przy sprzątaniu obornika z głębokiej ściółki w stodole wcześniej trzeba było się nakręcić kierownica i wieczorem ręce odpadały .Tera to jest pikuś ta sama robota ze wspomaganiem i szerokimi laczkami z przodu .Dodam ,że mój tur jest solidny i też swoje waży .

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszu18    12
witam koledzy. podpinam się do tematu . myślę zakupić tura do mojego deutza. głównie będzie służył do transportu sianokiszonki troszkę balotów ze słomą i załadunek obornika. jakiej firmy polecacie ładowacz ? a jak sprawa z przednią osią w ciągniku w takim przypadku trzeba coś wzmacniać ? opony jakieś mocniejsze ? jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez mchojecky
      Witam. Składałem wniosek w sprawie dofinansowania małych gospodarstw. Zostało rozpatrzone pozytywnie i teraz szukam sprzętu do mojego Ursusa C-360. Chodzi o belownicę. Budżet wynosi do 60 tysięcy złotych. Jaką belownicę polecacie do tego ciągnika? Proszę o pomoc i określenie cech, które są ważne u belownic. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj