Skocz do zawartości
kreda79

krowy nie chcą żreć sianokiszonki

Polecane posty

kreda79    0

Krowy nie chcą żreć sianokiszonki, nie jest zbyt sucha, nie jest zapleśniała ani zgrzana, dodana do tmr z kiszonką z kukurydzy, soją i mielonym ziarnem kukurydzy. Nie chcą tego żreć. Może ktoś podpowie co może być nie tak i co zrobić? 

leszek1000    79

Miałem to samo. Nic nie zrobisz 

Jaki pokos ? Na pewno za szybko wprowadziłeś ? Napisz mi numer na priv to pogadamy 

Po miesiącu dawania nie było poprawy. I nikt nie pomógł i to zmienić. 

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    201
albo polej wodą z sola

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

extrabyk    2163

Solanka też jest dobra ale łatwo można przesadzić no i trzeba by krowom zabrać dostęp do lizawek przynajmniej na kilka dni żeby polanie solanką je zachęciło.

przemek28_28    101

A nie masz przypadkiem jakiś ziół na tej łące? Moje byczki jedzą wszystko. Sianokiszonkę przywieziona od wyją nawet nie rusza jak są głodne.

kreda79    0

Coś w niej musi być że nie chcą , to na pewno, ale to jest kiszonka z pryzmy, pomieszana z wszystkich łąk: pastwisk, sianej trawy, koniczyny, z torfowej łąki,  pryzmę robioną w zeszłym roku z tych samych łąk pożerały i to ze smakiem, a tegorocznej nie chcą.  Nic nowego na tych łąkach nie było widać

PRIMO    750

Trawy z torfowych łąk w nich jest problem bo na sianokiszonkę się nie nadają. 

• Like 4

staszek131415    2863
38 minut temu, PRIMO napisał:

Trawy z torfowych łąk w nich jest problem bo na sianokiszonkę się nie nadają. 

Dokładnie jak piszesz ten zapach je zniechęca z torfowych tylko siano

kreda79    0

Wiem, że to możliwe. Tylko że w pryzmach z zeszłego roku były trawy z dokładnie tych samych łąk i żarły.

Pytanie jest takie co zrobić żeby zaczęły to żreć, nie mam innej kiszonki 

extrabyk    2163

Nie wiem jak u Ciebie ale ten rok był bardzo upalny i suchy. Być może przy takich warunkach zapach torfu jest bardziej intensywny w paszy z takich łąk.

Dostałeś tu kilka rad i może po prostu wypróbuj każdą przez kilka dni na 2-3 sztukach i zobaczysz co będzie najbardziej skuteczne. Z tym piwem to nie żartowałem tylko najlepiej jak ma jak najmniej alkoholu ale wysoki procent extraktu chmielu bo to właśnie ta goryczka pasuje bydłu. Weź puszkę piwa, porządnie wstrząśnij i otwieraj tak żeby spryskało kiszonkę przed tymi 2-3 krowami. Powinno Ci zostać tak z pół puszki to możesz sobie wypić czekając na efekt.

Przyczyną może być też jakiś brak mikroelementów co powoduje osłabienie apetytu. Podejrzewam,że raczej do wody i lizawek krowy mają u Ciebie dostęp non-stop ale może zmiana lizawki na inną też może coś dać w tym temacie.

• Like 1

Marecki2922    61

Jeżeli lałeś szambo na łąki to też nie będą jadły , obecnie u mnie wypasam krowy na poplonach , szambo rozlewałem przed uprawą pożniwną a w miejscach gdzie poszło więcej szamba to nawet nie tkną poplonu a taki piękny owies

Edytowano przez Marecki2922

Sprzedam siewnik do kukurydzy kuhn maxima 4 , zasiał około 500 ha stan idealny

Skoczek1994    146

Bez urazy ale pieprzycie glupoty, sam mam ponad 3 ha łąk torfowych i jak sam nic nie zepsuje to krowy zjedzą sianokiszonkę co do źdźbła. Pierwszy warunek to grabienie. Tak by nie nagarnąć ziemi. Mam wrażenie że gwiadówka dużo bardziej zbierała ziemię niż karuzela. Ale wiadomo że nie zależnie torf czy czarnoziem sianokiszonki z ziemią jeść nie będą. Druga sprawa w moim przypadku, muszę omijać niektóre miejsca nad rowem melioracyjnym, ponieważ woda w nim śmierdzi szmben. Trawę z tych miejsc muszę zbierać oddzielnie. Najlepiej wysuszyć wtedy wrzucam cielakom do końca pod nogi, coś tan przebiorą reszte przemielą i pójdzie jako obornik. Tylko należy poczekać by dobrze się przerobił bo trawa strasznie się nawija na wałki w rozrzutniku.

Tyle tylko że u mnie niezależnie torf czy grunty orne 5 lat i przesiew.   

Edytowano przez Skoczek1994

sebe1033    108

no tak ale ty masz przesiane torfy to co innego jak naturalne... 

Dnia 13.10.2018 o 08:52, kreda79 napisał:

Krowy nie chcą żreć sianokiszonki, nie jest zbyt sucha, nie jest zapleśniała ani zgrzana, dodana do tmr z kiszonką z kukurydzy, soją i mielonym ziarnem kukurydzy. Nie chcą tego żreć. Może ktoś podpowie co może być nie tak i co zrobić? 

a zapach zapach też musi być dobry przyjemny i dla człowieka , druga sprawa próbowałeś samą dać bez tmr , może jeszcze inne składniki są złe , a kukurydza , albo spróbuj dobrej jakości siano , sianokiszonkę oddzielnie dać czy będą jadły , 

Tmr nie mam ale kiedyś też miałem problem z sianokiszonką nie chciały jeść dałem im kare  , dwa -trzy dni siana zamiast sianokiszonki , potem jak dałem spowrotem sianokiszonkę wpieprzały już bez grymaszenia 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wysos
      lemken VarioOpal x140 podczas obrotu wykona go do połowy i cofnie spowrotem, co może być tego przyczyną?
    • Przez dragonmt852
      Witam podłączyłem alternator tak że czerwony przewód (B+) do rozrusznika a przewód D+ czyli od kontrolki podłączyłem do pina widocznego na zdjęciu ( tylko od był wolny) i problem polega na tym że na tym wyjściu nie ma w ogóle napięcia, na alternatorze nie ma żadnych oznaczeń ale wydaje mi się że ten pin to jest D+.Co jest nie tak, alternator uszkodzony?

• Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

Z góry dzięki
    • Przez audia424
      Witam mam nastepujacy problem  . Po zapaleniu ciagnika podnioslem podnośnik do gory i opuscic juz niechce... Jaka może byc tego przyczyna..???
      Podnośnik byl podnoszony bez zadnego obciążenia 
    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Posiadam Farmtrac 685 i problem mam taki ze po wciśnieciu hamulca załącza się przedni napęd tylko że póżniej nie chce się rozłączyć. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Dodam że na guzik działa bez zarzutu czyli załączy i rozłączy bez problemu. Z góry dzięki za pomoc 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.