dzarjan8111

Jałówka charczy od kilku dni.

Polecane posty

dzarjan8111    271

Przy oddychaniu jałówka ok. 350kg charczy przy każdym wdechu, trwa to od prawie tygodnia. Jałówka normalnie pobiera pasze, nie ma gorączki, nie ma kataru, czasem kaszlnie zeby sobie odksztusić ale nic z tego, zachowuje się normalnie . Był wet , stwierdził ze płuca czyste i dał antybiotyk na 3 dni ale nic to nie dało, jałówka dalej stoi i charczy. Nie wiem jak mogę jej pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16823
nie zadlawila sie niczym? chodza wolno na pastwisku czy trzymasz w oborze? moze jakies jablko zlapala lub ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

A  czasami nie włożyła gdzieś głowy i nie nadciągała czegoś lub jakaś linka  to lepsza opcja  , raz miałem takiego byka charczał dość mocno czasami przestawał a czasami mocno byk jadł i rósł normalnie . Jak sprzedawałem byki to handlarz mówił żebym z nim uciekał bo zdechnie, i akurat miał racje padł po ok miesiącu ok 450 kg  poszła krew z pyska . Więc jeśli jest to głośne( u mnie było go słychać z 20 metrów od obory) to ja bym z nią uciekał płuca może mieć czyste ale coś pęknie i koniec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

U mnie jak miały kaszel i charczały weterynarz zaleciła parzyć tymianek po tyg. przeszło . nie wiem jak to wygląda u ciebie ale to tylko sugestia z mojej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28
Takie harczenie to są powikłania po jakieś chorobie, czasami takie bydle będzie z tym żyć i normalnie rośnie, a czasami pada. Ostatnio u mnie byczek 150kg harczał początkowo po wysiłku później cały czas mocniej aż padł, gorączki też nie miał. Znowu mam drugiego ma już 500kg i też harczy od małego ale tylko po wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, dzarjan8111 napisał:

Przy oddychaniu jałówka ok. 350kg charczy przy każdym wdechu, trwa to od prawie tygodnia. Jałówka normalnie pobiera pasze, nie ma gorączki, nie ma kataru, czasem kaszlnie zeby sobie odksztusić ale nic z tego, zachowuje się normalnie . Był wet , stwierdził ze płuca czyste i dał antybiotyk na 3 dni ale nic to nie dało, jałówka dalej stoi i charczy. Nie wiem jak mogę jej pomóc.

Znawcąw tym temacie nie jestem ale słyszałem że może być to jakiś pasożyt który jest w płucach i moim zdaniem przyadałoby się odrobaczyć porządnym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Właśnie nie była chora wcześniej , zrobiło jej się to z dnia na dzien. Będę sprzedawał byki niedługo i jeśli ją zechcą zabrac to pewnie sprzedam bo strach trochę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Dobra juz wszystko ok. Było dwóch wet i dopiero trzeci starszy stwierdził że to musi być angina. Dał jej spore dawki antybiotyku jakiegoś  z działaniem 48 godz w dwóch dawkach i odziwo po 4 dniach jałówka zaczeła przestawać charczeć a teraz jest juz praktycznie idealnie. Dziękuje za wszystkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez node3mer
      Mam problem z moim kombajnem. Pochodzi trochę a potem silnik gaśnie jakby brakowało paliwa. Postoi 10 min i jedzie dalej. Wszystkie przewody i zbiornik paliwa były czyszczone, zmieniony filtr paliwa. Nie wydaje mi się żeby kiepskie paliwo było przyczyną bo było spuszczane z baku i różne próbowane.
      Co jeszcze mogę zrobić?
    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez Bercik92
      witam. otóz mam problem z pewną jałówka (wysoko cielna) która potrafi sie sama dojić. czy może znacie jakies sposoby aby zaprzestała sie dojić. co prawda nie jest to jałówka z wyższej półki ale szkoda aby sie sama dojiła
    • Przez adamjazyniec
      Witam
      Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.
      Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 
    • Przez PaulinaJakubiak
      Kupię krowy i jałówki mleczne, najlepiej wysokocielne.
       
      Okolice Olsztyna, warmińsko-mazurskie.
       
      Pozdrawiam Paweł 511693715
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj