MatiTM

Modernizacja wspomagania URSUS 912

Polecane posty

MatiTM    11

Witam!

Myślę nad modernizacją wspomagania w ursusie 912. Wiadomo, orbitrol to najlepsze rozwiązanie lecz bardo drogie. Zastanawiam się czy maglownica od np golfa 4 po podłączeniu do układu w ciągniku zdało by egzamin. Czekam na sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
Według mnie głupi pomysł, pomyśl co się może stać jeżeli gdzieś w drodze Twój "wynalazek" się rozpadnie. Jeżeli chcesz się zabierać za takie przeróbki to musisz mieć coś pojęcia o mechanice i hydraulice , jeżeli masz taką wiedzę to bez problemu skompletujesz sobie we własnym zakresie wspomaganie z orbitrolem i siłownikiem.Koszt nie powinien przekroczyć 1-1,5tyś, więc nie wiem czy to aż tak dużo.

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
A dlaczego chcesz wymienić serwo na coś innego? przecieka?

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

Tak. Regeneracja wytrzymała rok. Fakt że sam uszczelniałem ale poprzednio miałem w zakładzie gdzie też wytrzymało rok, no i za lekko się nie kręci po rozgrzaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98
Zmień zakład regeneracji i po problemie. U mnie odpukać jest od 600godzin i działa elegancko

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalT25    17
W moim c-385 poprzedni właściciel przerobił serwo na pół-serwo czy jakoś tak się to nazywa, tzn. jest dołożony orbitrol który steruje serwem, zamiast siłownikiem. Wszystko fajnie lekko chodzi tylko serwo też już wysłużone i trochę myszkuje po drodze.

nowe cylindry---->500zł
nowa pompa---->300zł
ryk T-25----->bezcenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja do c-385 kilka lat temu załozyłem gotowy zestaw wyszło niecałe 2tys. Ciagnik pracuje z ładowaczem kierowanie chodzi lux takze polecam zainwestowac w gotowe zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
ja w zetorze 8111 mam serwo sterowane orbitrolem i działa super tylko nie wiem czy tak było od nowości czy ktoś to przerobił i nie wiem czy było to kiedyś naprawiane ale kieruje się bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    11

No to na pewno jest opcja takie serwo sterowane orbitrolem. Przydałby się jakiś poradnik jak to zrobić na pewno nie jedna osoba by skorzystała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Polacek
      Witam,

      Jaki olej do oryginalnego wspomagani T25 i ile. Może ma ktoś instrukcje jak wymieni ?
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj