Polecane posty

Piszczu    1

Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
W młodym rolniku nie można pracować przez rok od dnia przyznania dofinansowania, inaczej mówiąc trzeba opłacać KRUS przez rok. Opłacając KRUS nie można jednocześnie odprowadzać składek do ZUSu i na odwrót .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Możesz bawić się w jakieś spółki jak ci zależy, ale czy to juz nie jest uznawane jako obejście prawa tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki19    1

w czerwu minął rok odkąd wziąłem premie młody rolnik ,przez ten rok opłacałem krus . czy moge teraz podjąć normalna prace na zusie ? i zrezygnowac z krus ?

jeszcze jedno jak to sie ma do wyjazdu za granice ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

A w młodym nie można pracować na zleceniu do tych 2100 brutto? A co z działalnością na krusie można ją prowadzić w trakcie młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

DG na KRUSie można założyć po upływie 3 lat ubezpieczenia w pełnym zakresie jako rolnik (z mocy ustawy) więc jedno z drugim się wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
    • Przez qtasiarz
      Czołem, zastanawiam się nad pewną możliwośćią i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was mógłby mi pomóc to rozegrać.
      Mianowicie, mój ojciec ma 38ha dzierżawy od ANR i od kilkunastu lat jest na rencie, ale jako że jest czynnym rolnikiem, to dostaje tylko mały procent tej renty (200 zł/mies). Teraz ja skończyłem szkołę i chciałbym przejąć całe jego gospodarstwo, a jego wysłać na pełną rentę, ale on twierdzi, że nie można przenieść na mnie gospodarstwa z uwagi na tę dzierżawę z ANR, że jej niby przepisać nie można.
      Mieliście podobną sytuację? Jest możliwe przepisanie na mnie ziemi z ANR z całym gospodarstwem?
    • Przez farmer_89
      Witam, pytanie do MR z naboru 2015 czy ktoś już dostal wyplate drugiej części premii 20%, jeśli sa takie osoby proszę napiszcie!
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam pytanie odnośnie renty KRUS za 35 lat składek, w wieku 55 lat(choroba kręgosłupa).Czy można wystąpić o rentę? Może ktoś jest w podobnej sytuacji,bardzo dziękuje za odpowiedz!
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj