majes

automatyka w budynkach gospodarskich

Polecane posty

majes    5

Cześć

Mam do Was pytanie, czy macie u siebie zainstalowane jakieś systemy automatyczne w oborach, chlewniach, garażach, itd.

Chodzi mi np. o automatyczne zapalanie-gaszenie światła, sterowanie wentylatorami np. włącza się gdy jest ciepło albo stężenie CO2 jest wysokie, ogrzewaniem.

Napiszcie co macie i w jaki sposób to zrobione (jaki system, elementy).


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Masz tu prosty sterownik wentylatora na temperaturę i co2 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7545995463 a jak chodzi o automat do światła też tego pełno zależy jak chcesz czy na światło czy na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
Jedyne co to paszociągi no i sterowane temperaturą wentylatory. Światło włączyć/wyłączyć to jest moment a na automatycznie zamykanych wentylatorach gostek się niedaleko tak przejechał, że mu 1400 świń się udusiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofermk4    1
trochę mi się wierzyć nie chcę, jak jest dobry sterownik(komputer) to musi działać. A co z alarmem, powiadomieniem na telefon ? to już teraz jest podstawą przy tak dużej chodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Dobry sterownik to jaki? Chodzi o sterowanie całością nie pojedynczym elementem. Czyli jeden sterownik/komputer do oświetlenia, wentylacji, mierzenia temp, stężenia gazów, powiadamianie, itd.

 

Ja też znam przypadek gdzie cały kurnik się udusił. Powodem było podłączenie wszystkich wentylatorów do jednej fazy. Pech chciał że akurat ta faza padła a czujnik zaniku fazy był na innej akurat działającej i żadne powiadomienia się nie wysłały, żaden alarm się nie uruchomił.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofermk4    1
w dzisiejszych czasach jest tak duży wybór sterowników że głowa boli, trochę się w tym orientuje, a co do czujnika zaniku fazy u mnie jak jest spadek napięcia to już się alarm włącza poprost musi być wszystko dobrze podłączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Możesz podać kilka które byś polecił, preferujesz jakąś konkretną firmę? Chciałbym na początku sterować oświetleniem z przycisków dzwonkowych + czujnik zmierzchowy lub zegar astronomiczny + w niektórych pomieszczeniach czujnik obecności, sterowac wentylatorami w zalezności od stężenia co2, powiadamianie na tel o zaniku napięcia. Fajnie jak by to wszystko było zwizualizowane na apce na telefon dostępnej z Internetu.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofermk4    1
u siebie mam sterowniki mikroklimatu Rotem REC i Rotem Smart a od światła mam Jotafan Duo timer czy jakoś tak. Zakładane kilka lat temu i działa naprawdę dobrze. Dzwoń do firm które zajmują się wyposażaniem kurników, chlewni wszystko ci powiedzą, doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

majes napisał:

wiesz co się stało?

Gospodarz dostał esemes- poszedł, zobaczył i nic się nie stało tak 3 razy aż za czwartym stwierdził że nie idzie no i się na tym przejechał. Z jednej strony wina gospodarza a z drugiej systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Ja mogę tylko powiedzieć na temat napędu do bramy garażowej na posesję - mam od BFT.

Ale to chyba nie jest produkt, którego szukasz, niemniej zapytałeś o to. :) Na pewno tak jak pisze gofermk tego jest bardzo dużo, bo robiłem przegląd jakiś czas temu i też takie odniosłem wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez paczkaexpres
      Witam,
       
      Jakiś czas temu dostałem od znajomego profesora zadanie ,aby sporządzić listę możliwych sytuacji w których można by było wykorzystać wszelakiego typu roboty w rolnictwie. No i prawdę mówiąc jestem trochę w kropce. Po paru godzinach myślenia nad możliwymi zastosowaniami wpadłem tylko na parę pomysłów (część z nich to materiały znalezione w internecie).
      Są to między innymi:
      -znane nam wszystkie roboty zajmujące się dojeniem krów,
      -robot donoszący paszę dla zwierząt,
      -robot który by jeździł po polu i wycinał w sposób mechaniczny chwasty (oszczędzamy na opryskach)
      -zrobotyzowany sprzęt rolniczy (taki jak np. kombajn) który byłby w stanie na podstawie GPS i czujników samodzielnie zająć się uprawą.
       
      Niestety na tym moje pomysły się kończą. Byłbym bardziej wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł i powiedział gdzie jeszcze mogło by się znaleźć zastosowanie dla robotów ,albo gdzie w rolnictwie przydałyby się usprawnienia.
       
      Popracuj jeszcze nad ortografią !!
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
    • Przez MichalO81
      Witajcie!
      To mój pierwszy temat na tym forum. Jestem młodym rolnikiem po 30. Prowadzę z ojcem gospodarstwo rolne w okolicach Stargardu Szczecińskiego. Ojciec już swoje lata ma, więc przejmuję powoli pałeczkę i wprowadzam powoli własne rozwiązania, bo rodzice dość konserwatywnie podchodzili przez lata do tego tematu. Jakieś 2 lata temu postanowiłem zainwestować w siłowniki do bram, wraz z centralą sterującą. To był bardziej prywatny cel. Wiadomo wygoda i te sprawy. Sprzęt do dziś trzyma, chodź raz był w naprawie, ale to z mojej nieuwagi. 
      Pomyślałem, że takie zastosowania można wykorzystać w gospodarstwie. W zaufanym sklepie www.elektrobim.pl, gdzie kupowałem wyżej wymieniowe siłowniki, znalazłem też mniejsze, które mogłem wykorzystać do innych celów takich jak zautomatyzowane klapy, bramy w zagrodach itd. Dziś mam około 8 siłowników i planuję dalsze zakupy.
      Chciałem jednak zapytać co wy sądzicie o takich rozwiązaniach? 
      Pozdrawiam Michał. 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj