Gość

Jakiej firmy dłuta do kvernelanda

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam jakiej firmy polecacie dłuta no kvernelanda 4skiby obrotowy 2000r. Mam Waryńskiego ale to ok 15ha nic więcej nie Zaorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Mam starego kV na resorze,  zawogonowy to miałem molbro. 

Gleba 3b, dość ciężka w uprawie.  Po niecałych 30 ha wyglądały tak

IMG_20180821_153456-768x1024.thumb.jpg.dfcc23fa1de012f4ad917e40d42bf1b5.jpgIMG_20180821_153507-768x1024.thumb.jpg.43a2fedd3cc7a35d6711f9d84221714f.jpg

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
10 godzin temu, michal_xs napisał:

Witam jakiej firmy polecacie dłuta no kvernelanda 4skiby obrotowy 2000r. Mam Waryńskiego ale to ok 15ha nic więcej nie Zaorze.

Może spróbuj kupić te same i napawaj. Myślę, że dłużej wytrzymają jak niby oryginały, ja kupiłem Franka ale też cudów nie ma, choć nie ma tragedii ( lemiesze bardzo dobre, dłuta średnie). Pług to KV z zabezpieczeniem non stop (sprężyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Normalnie na dłutach robiłem około 50 ha w tym roku ponad 20 i do wyrzucenia.  Miałem Malbro i Waryński  pomieszane. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
Dnia 12.10.2018 o 06:25, daron64 napisał:

Mam starego kV na resorze,  zawogonowy to miałem molbro. 

Gleba 3b, dość ciężka w uprawie.  Po niecałych 30 ha wyglądały tak

IMG_20180821_153456-768x1024.thumb.jpg.dfcc23fa1de012f4ad917e40d42bf1b5.jpgIMG_20180821_153507-768x1024.thumb.jpg.43a2fedd3cc7a35d6711f9d84221714f.jpg

 

Odwracasz na drugą stronę i jeszcze 20 ha zaorzą czyli razem ok. 50 ha co już jest przyzwoitym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Tak też zrobiłem. Tzn dołożyłem dla pluga korpus jeden, a dwa dłuta miałem jakoś na zapas kupione, także na pierwszym i ostatnim korpusie są nowe,  a dwa środkowe to odwrócone te ze zdjęcia. Narazie 6.5 ha na nich zrobiłem, pod koniec przyszłego tygodnia powinna już pójść orka zimowa, to zobaczymy jak będą wyglądać wtedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no w tamtym roku wymieniałem w 4 skibach kv lemiesze i dłuta to zaorałem ok 24 ha , w tym roku dłuta obróciłem i starczyło na 10 ha 😃😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

No i można podsumować molbro. 

Dłuta zrobiły - niecałe 30 ha w 3 skiby i potem jeszcze 15 w 4 skiby. Czyli na jedno dłuto wychodziloby koło 13ha.

Odwracalem  po tych 30. Już na ostatnie parę hektarów były takie se.. delikatnie mówiąc,  ale czas naglil  i na nich skończyłem. Są zjechane praktycznie do lemieszy. Wszystkie orki robione na razowe. 6.5  ha w te susza jesienna. Reszta w warunkach wilgornosciowych dość dobrych. 

Jak oceniacie wynik? Szukać innych marek, czy w tych pieniądzach każda marka będzie na podobnym poziomie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

oo daron64 jak się nie mylę to malbro z grene to masz dużo lepsze wyniki odemnie na tych samych dłutach 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Tak z grene. To moje pierwsze zajechane dłuta, także nie mam żadnego porównania. Tam miałem jedno na zapas, jedno nowe kupiłem. Ale od początku do końca 2 chodziły, to wyszło na nie tak jak pisałem koło 13ha na sztukę. 

A u Ciebie ile wytrzymały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zależy w jakiej cenie je kupujesz, bo oryginał z KV jest dość tani i bardzo dobry. 

Ja mam Frank Original i jeszcze nie obracałem a zaorały ok 10 ha na dłuto. Ziemie różne, przeważnie ciężki typu rędzina ( z wapiennym kamieniem )  do płowych. Piachu nie widziały, kamienie się trafiają ale nie to, że pole minowe ale pług ma zabezpieczenia sprężynowe więc jest ok.

Kupiłem razem z lemieszami i na początku nie wyglądało to kolorowo ponieważ bardzo szybko się przytarły ale teraz nie wiele więcej ( tak jakby były twardsze w środku:) )

Niedługo do odwrócenia ale spokojnie mogę polecić.

Jak ktoś ma piachy które najmocniej wycierają elementy robocze to polecam napawanie, efekt będzie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Szczerze to nie pamiętam - 16-18zl za dłuto  chyba. Miałem problem bo po numerze że starego lemiesza  nowy miał zupełnie inne otwory (a nr niby ten sam)  no i w grene tylko mieli na miejscu żeby jakoś dopasowac, ale i tak musiałem kombinować. No i u nich wziąłem od razu dłuta. Teraz będzie więcej czasu, to poszukam czegoś innego może. U mnie do obracania zaoraly  gdzieś 9 ha na długo i były zjechane prawie do lemieszy. 

Obrocilem i oralem w te susze 6.5ha,potem jeszcze 3.5 i 2 w normalnych warunkach i na ostatnie 2.5 ha musiałem mierzyć z której strony zostało więcej dłuta. Także już sa praktycznie równo do lemiesza zjechane. 

Szkoda tylko, że u mnie na miejscu nic nie mieli. Ale stare lemiesze, na których do kupiłem, nie były ori. Ale czemu nr porównawczy by się różnił? Te co kupiłem okazało się, że na 3 z 4  śrub pasuje, ale musiałem otwory rozwiercic. Ciekawe czy teraz już według tych numerów z molbro mogę ori poszukać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Moje są praktycznie tak samo długie tylko górą je wyciera, za pewne zaczną niedługo drastycznie uciekać w stronę lemiesza ale póki co jest jak najbardziej ok, a jeszcze jest druga strona. 

Tylko ziemia a ziemia to ogromna różnica. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
    • Przez Przemek360Agro
      Witam chciałbym się zapytać posiadaczy takiej lub podobnej brony talerzowej jakiej ona jest firmy i ile waży. Nie ma na niej żadnej tabliczki. Ma 28 talerzy.


    • Przez Skanalop
      Witam serdecznie.
      Szukam konkretnych opinii o firmie RogoFarm. Kupował ktoś może od nich cielęta ? Chodzi mi głownie o byczki. Jak przedstawia się u nich zdrowotność, ceny ?
    • Przez Theone1992
      Jak w tytule. 
      Sprzedam oryginalne dłuta Kverneland o oznaczeniach :
      KK063090 - dłuto lewe
      KK053090 - dłuto prawe
       
      Cena za sztukę : 20,30 brutto.
    • Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj