daniel1wisniewski

Case mx120 problem z numerem VIN

Polecane posty

Witam wszystkich

Dwa lata temu zakupilem od posrednika ciagnik rolniczy Case mx120 z 1999 roku sprowadzony z kompletem dokumentow.

Po 2 latach na przegladzie diagnosta stwierdzil niekompletny nr VIN.  Jest w dowodzie wpisane 10 znakow tak jak bylo na dowodzie zagranicznym.

Na ramie jest natomiast 17 znakow. Pietwsze 7 znakow nie widnieje w dowodzie rej.

Czy konieczna jest interwencja rzrczoznawcy i wymiana dowodu? Czy moze 10 cyfrowy VIN jest zupelnie normalny.

Prosze o pilna pomoc.

Pozdtawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np.przy zetorze też nie mam w dowodzie wszystkich numerów wpisanych  i jest ok. Jeśli pierwszy przegląd przeszedł pomyspomyślnie to idź do innego diagnosty. Najważniejsze żeby były zgodne Vin z ramy i w dokumentach które posiadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a co masz na tabliczce w ciągniku na 10 czy 17 znaków VIN , na pewno w dobrym miejscu na ramie znalazłeś te znaki może to nr ramy a nie VIN , przy okazji mx są na ramie ? 

Bo wszyscy przyzwyczajeni że nr ramy z przodu jest jak w ursusach/zetorach , a u mnie diagnosta szukał w fiacie nr i nie znalazł że niby zakryty ramą od tuz przedniego , a nr mam VIN na skrzyni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

W czym problem ?  Jedziesz na stacje diagnostyczną i to diagnosta ma ocenić ,czy jest dobrze , czy źle .  Jeżeli na tabliczce znamionowej i na ramie  masz identyczny numer 17 znakowy   to powinien być poprawiony. Tabliczka powinna być z prawej strony koło chłodnicy.W takiej sytuacji nie ma potrzeby zasięgnięcia opinii rzeczoznawcy, bo i tak diagnosta musi zrobić opis dla WK. Gdyby był błąd w numerze to jest to powód do zmartwienia , ale sytuacje z niepełnym numerem są częste  w tych pojazdach , gdzie nie jest wymagany. Polska ta jest taki kraj , niby w Unii , niby te same przepisy , za granicą kilkanaście lat było dobrze a u nas źle.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel93puma    0

case to normalna sprawa ze niepełen numer jest wpisany ,nie wiem czemu ale one tak majo mam trzy  nowe i tak jest w każdym.

diagnosta może ci wystawić taki kwit z którym idziesz do wydziału komunikacji i ci dopiszą bo była o tym mowa kiedyś na przeglądzie, TEŻ MÓWIŁ ZE CASE TAK MAJO.

ja nie dopisywałem do dowodu reszty numeru , ale jest taka możliwość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj