michal_19

Pług jaki wybrać i jakie opcje dodatkowe warto

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal_19    181

Jaki nowy pług do 20k na resorze 3skibowy. spodobały mi sie akpil kmjr 3 jakie opcje warto dołożyć. Gleby mam dość lekkie 4kl orac będą głównie pola po zbożu i trochę po qq na kiszonke. Jakie są wasze opinie na temat tego pługa, lub jakie inne marki możecie polecić w tym przedziale cenowym?

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRASSIC    6

W tym przedziale, to szukałbym używanego. To nie jest inwestycja na rok czy dwa.  Znikąd nie bierze się cena Kuhna w podstawie na kołkach od 30 i Lemkena od 45.

Edytowano przez BRASSIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
4 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Jak qq to warto zainwestować w przedpłużki ;) W podobnym przedziale powinien być jeszcze Agro-Masz, Unia pewnie będzie trochę droższa.

Co sądzisz o wzmocnieniu resora o 2 pióra czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Jeżeli kukurydza na kukurydzę to nawet nie koniecznie trzeba to orać i zwykłe ścinaczę dają radę. Radził bym zamiast resorów zabezpieczenie hydrauliczne a ramę najlepiej 3+


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62
Moim zdaniem nie widzę potrzeby dokladania dodatkowych piór. W tej cenie jeszcze Staltecha Resoraka byś kupił, tylko on jest trochę długi, robotę dobra robi. Tylko trzeba uważać żeby otworu prostokątnego tam gdzie jest belka zaczepowa nie rozbiło na przestrzeni kilku lat bo na górkach potrafi ciagnik w stronę oranego wyciągnąć żywcem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
42 minuty temu, Finlan napisał:

Moim zdaniem nie widzę potrzeby dokladania dodatkowych piór. W tej cenie jeszcze Staltecha Resoraka byś kupił, tylko on jest trochę długi, robotę dobra robi. Tylko trzeba uważać żeby otworu prostokątnego tam gdzie jest belka zaczepowa nie rozbiło na przestrzeni kilku lat bo na górkach potrafi ciagnik w stronę oranego wyciągnąć żywcem...

Widziałem na placu akpila i staltecha długości podobne . akpil wydaje mi się lepiej wykonany Akpila w akcji nie widziałem, widziałem staltecha i jesli jest dobrze ustawiony to naprawdę ładnie pole wygląda. Staltech najtańszy

49 minut temu, Bartek933 napisał:

Jeżeli kukurydza na kukurydzę to nawet nie koniecznie trzeba to orać i zwykłe ścinaczę dają radę. Radził bym zamiast resorów zabezpieczenie hydrauliczne a ramę najlepiej 3+

Chyba hydraulicznych zabezpieczeń  w takich pieniądzach nie znajdę ,a w akpilu rama 3+ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Tylko nie kupuj vogell & noota  bo  M 950 po 500 ha orki wszystko sie posypałó /siłownik,śruba regulacji szerokosci orki,rama,koło podporowe,zderzaki obrotu,oś obrotnicy ,to tylko główne i masa innych/Jeden wielki bubel/

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Anetka to niezłe z was janusze 😂😂😂 bo mój zaorał ponad 500 ha i wygląda jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
akurat tez mam voogel noota xms950 i tez nie polecam ( chociaz teraz pod nazwa amazone) . Kazda strona orze inaczej a ustawić ten pług to dramat. Na początku myślałem ze to ja nie umiem tego zrobić ale serwis jak i inni koledzy tak samo sobie z tym nie poradzili. Kolo podporowe po 800 ha jest tak wyrabane ze praktycznie trzeba by komplet wymienic. Ostatnio rozlecial mi sie w mak ten amortyzator hydrauliczny a koszt nowego to 1,5K zl. Na szczęście dało sie to jakos zregenerować. Z tego co zauważyłem ten pług orze jako tako przy prędkościach powyżej 9 kmh i głębokości co najmniej 25cm co na piaskach jest totalna głupotą. Ogólnie jak bym miał teraz kupić pług to albo kuhn albo gregorie besson ale tam kasa już konkretna potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie obraź się ale to nie wina pługa tylko złego wyboru, na ciężkich zwięzłych glebach byłbyś zadowolony ale na piachy z takim korpusem się zbytnio nie nadaje ( stąd potrzebna ta prędkość i głębokość ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
akuart gliny, rędziny i iły tez mam a plug ziemie garnie/redli bez różnicy co się orze. Może faktycznie odkładnice są źle dobrane co nie zmienia fakt że moja opinia o tej marce nie jest najlepsza ( tak w ogóle koledzy tez maja voogle i nachwalic sie nie moga 🤔)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Jeśli chodzi o Akpila to rok temu za 24k zł netto wziołem Km 180 3+1. Pracuje w rozstawie 4x48 na 3-6 klasie. Narazie tylko po 40ha obróciłem dłuta. Fakt czasami trzeba wymienić kołek. Jak dobrze ustawiony to przy prędkości 8,5-9 Km/h można siać w orane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma John Deere 2130. 
    • Przez daniel20v
      Witam. Potrzebuje informacji jakie ciśnienie na tylnym wyjściu hydraulicznym ma International 684
       
    • Przez Lukecki
      Witam
      Mam do kupna MFa 3115 z 90' roku, 115km skrzynia 16/16 40km/h tylko podobno jest problem z 3 biegiem, raz wchodzi raz nie. Facet mówi że to tylko w transporcie tego biegu sie używa i wtedy czasem nie wchodzi. Cena sporo mniejsza od rynkowej, jednak nie wiem czy warto zaryzykować 
      Co myślicie? 
      https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-3115-CID757-IDxPlKw.html
    • Przez darsonspire
      Witam i jak w temacie i chcialem dodac ze potrzebuje ladowacza do ciagnika lamborghini spire jest to odpowiednik R2 ciagnik 90 konny i złożony jest wniosek na udzwig do 1600kg. Co byscie polecili a dokladniej jaka firma chwali sie obecnie najlepsza opinnia uzytkownikow, co byscie mogli mi podpowiedziec przy kupnie na co zwrócić uwage przy eweltualnym dogadywaniu u dealera? Osobiscie zastanawialem sie nad agromaszem oraz intertechem a i oczywicsie traktor nie ma adaptacji i czy robia ja firmy produkujace tury czy to trzeba gadac z dealerem czy owa produkuje? 
    • Przez PrzemekRol29
      Witam. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, kupiłem Ciągnik Massey Ferguon 6180 Dynashift z 1997 roku z oponami: przód 380 mm szerokości, tył 600mm.
      Czy jest możliwość zmniejszenia szerokości z tyłu opon jak tak to na jakie, interesuje mnie szerokość między 450 - 500, czy przy tym będę musiał zmieniać felgi czy jest opcja zwężania, oraz dodatkowo czy będę musiał zmieniać coś przy oponach z przodu ? Dziękuje za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj