Polecane posty

Michał6180    2

witam mam problem z ciągnikiem 6180 polega on na tym ze traktor nie chce jezdzic po rozgrzaniu ostatnio prasowałem słome ok 8ha po przepracowaniu 4 hektarów traktor ustał na polu nie chciał jeździć biegi bez sprzegła wchodziły po jakimś czasie traktor zaczął jezdzić cały czas sie to działo wymieniłem pompkę sprzęgła był jakiś czas spokój a później przyszedł czas na kukurydzę woziłem nim jakiś czas był spokój po paru godzinach traktor na pusto nie dawał rady podjeżdżać pod z górkę na drodze silnik nie tracił obrotów tylko było czuć jak traktor spowalniał a wjazd na pryzmę nie było mowy zebym wjechał szosowymi biegami traktor stawał w miejscu i nie chciał jechać z terenowymi miał nawet problemy wjezdzać zdecydowałem wymienić pompę w skrzyni wymieniłem ale okazało sie ze nadal ciężko podjeżdża pod górę i teraz stoi na podwórku i nie chce jezdzić biegi wchodzą bez sprzęgła i nie wiem co robić więc prosze was o pomoc co z tym robić za wszelkie odpowiedzi Bardzo Dziękuję :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tu bym się zastanowił czy sprzęgło jak by ono siadło to bez zgrzytu by biegu nie wrzucił jeżeli robi się problem po czterech godzinach pracy gdy się rozgrzeje to obstawiałbym coś w stylu dynashift czy co on tam ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Sprzęgło padło a ten pompy wymienia... Ciekawe czy aby sprzęgło mokre ma i czy dobrą pompę wymienił

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Że się zepsuł ciągnik nie oznacza że musi od razu go sprzedać od tego są części zamienne kupując drugi może natknąć się na taki sam lub gorszy problem po paru miesiącach także takie komentarze są zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Może ma multiplikator/wzmacniacz i mu się przycina na siłowniku. Syf w zaworze, kanale. Tu również jest sprzęgło. Na początek pytanie co to za skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalc355    104

W c355 miałem tak że jak trochę pojeżdżę to olej który ciekł z wałka w skrzyni rozchlapywał się na tarcze i tlochę się sprzęgło ślizgało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173
Tylko że Mf ma mokre sprzęgło więc to nie jest tak jak w starym ursusie....

Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
A skąd wiesz jakie tam sprzęgło? Gostek posta wywalił że się czytać nudzi ale podstawowych rzeczy nie opisał dlatego można sobie postrzelać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
podstawowe pytanie to czy masz twardy pedał sprzęgła jak wciskasz czy wciska się lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

lukbold napisał:

A skąd wiesz jakie tam sprzęgło? Gostek posta wywalił że się czytać nudzi ale podstawowych rzeczy nie opisał dlatego można sobie postrzelać

Gwiazdy mi powiedziały....


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł1996    1
Miałem podobny problem w MF 6260 myślałem że tarczki na sprzęgle. Okazało się że potencjometr na sprzęgle się przycinal i nie odczytywal sygnału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
11 godzin temu, DTaras napisał:

Może ma multiplikator/wzmacniacz i mu się przycina na siłowniku. Syf w zaworze, kanale. Tu również jest sprzęgło. Na początek pytanie co to za skrzynia.

dynashift 

9 godzin temu, ZELKOW napisał:

podstawowe pytanie to czy masz twardy pedał sprzęgła jak wciskasz czy wciska się lekko

wciska sie lekko ale gadałem z znajomym mechanikiem powiedział ze mogło się przypowietrzyć tylko jutro je spróbóje odpowietrzyc i zobacze powiedzial ze jak to nie pomoże to sprzęgło bede musiał robić

9 godzin temu, lukbold napisał:

A skąd wiesz jakie tam sprzęgło? Gostek posta wywalił że się czytać nudzi ale podstawowych rzeczy nie opisał dlatego można sobie postrzelać

ma mokre sprzęgło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał6180    2
21 godzin temu, lukbold napisał:

A filtr w moście? Ten za imbus

nie ich nie wymieniałem tylko te z prawej strony wymieniłem. przyczyną tego okazała sie wadliwa pompka sprzegła uszczelniacz jeden pękł i sprzegło gubiło cisnienie założyłem druga pompkę i jest juz dobrze traktor chodzi i nie staje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2023

Hondia ma pełne dwa kolanka. Jak będę miał czas jutro to potnę ja.

IMG_20190415_175130.jpg

IMG_20190415_175102.jpg

IMG_20190415_175050.jpg

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam wszystkich. Posiadam Farmtrac 685 i problem mam taki ze po wciśnieciu hamulca załącza się przedni napęd tylko że póżniej nie chce się rozłączyć. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Dodam że na guzik działa bez zarzutu czyli załączy i rozłączy bez problemu. Z góry dzięki za pomoc 
    • Przez MIKUr1
      Witam.
       
      Nie ma chyba w Polsce forum z lepszymi fachowcami od sprzętów rolniczych, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mój tata kupił ciągnik Case 5130, praktycznie nic nie zdążył popracować i sprzęt po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie chce jechać. W ogóle nie rusza ani do przodu ani do tyłu, WOM działa, wspomaganie działa. Co sprawdzić? Jaka może być przyczyna?
       
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez marcin00
      Witam. Mam problem z moim MF bo coś szwankują mi hamulce. Mam go już z 4 lata i wszystko było ok i nagle pedał hamulca zrobił się miękki i wpada w podłogę. Hamować coś tam hamuje ale to już nie jest to. I teraz takie pytanie za co najpierw się złapać bo tu są chyba te hamulce hydrauliczne bez zbiorniczka i wogole nie tak jak w moim starym ursusie 1012. I tak naprawdę nigdy nie miałem doczynienia z takimi hamulcami. Szukałem czegoś na forum i w Googlach ale nic nie znalazłem. Może ktoś coś podpowie co z tym zrobić. Teraz jesień jeszcze przemęczenie ale na wiosnę pasuje to ogarnąć.
    • Przez mustafakali
      Witam chciałem dzisiaj przestawić kombajn i powstał problem bo kombajn nie chce zapalić nawet na prostowniku odpowietrzyłem cały układ i dalej nic nawet dymka nie puści z komina
    • Przez Zdzisiu97
      Witam,
      Od niedawna jestem właścicielem Fergusona 6180, dzisiaj jadąc sobie spokojnie z przyczepą usłyszałem dziwny dźwięk coś takiego jak by z wąż spadł z przyczepy i tarł o asfalt tą metalową końcówką, lecz po wstępnych oględzinach zauważyłem, że owy dźwięk wydobywa się z tyłu traktora.
      Słychać to tylko jadąc z prędkością wyższą od 10km/h. Bez różnicy czy mam "żółwia" czy "zająca" czy to wsteczny czy nie. Próbowałem nawet 4x4 włączyć ale dźwięk nie znikał.
      Po głębszych oględzinach zauważyłem też, że przy puszczaniu sprzęgła (przy samej końcówce) jest takie lekkie stuknięcie jak by w skrzyni (co do miejsca nie jestem na 100% pewny)
      Sprawdziłem poziom oleju hydraulicznego i jest ok.
      Bardzo proszę o pomoc, bardzo mi na tym zalezy.
      Dodam, że jestem zielony jeśli chodzi o Massey Fergusona (nie wiem jeszcze co gdzie i jak) posiadam go dopiero niecały miesiąc.
      Wcześniej wszystko poza tak jak by przeskokiem po puszczania sprzęgłą (przy końcówce gdy ciągnik zaczynał ruszać to tak jak by znowu wciskało się sprzęgło i dopiero potem znowu ruszał. nie wiem jak to wytłumaczyć, po prostu była taka "dziura" w sprzęgle)
       
      Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to postaram się pomóc. Liczę na szybką odpowiedź z Waszej strony.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj