Polecane posty

TomaszN    4
Witam od pewnego czasu przymierzam się do kupna agregaty talerzowego. I mam pytania . czy lepiej wybrać 1.8m czy 2m ? jakiej firmy wybrać . Bo ja przeglądałem tolmwy i euro masza Ma służyć do uprawy scierniska i pod siew . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

A czy talerzowy nie jest przypadkiem przerostem ambicji do tego ciągnika? Pierwsze lepsze ogłoszenie podaję wagę niecałe 900kg i zapotrzebowanie mocy od 55km..przy 1.8m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Zobacz sobie na kanale PawNic14 na YT ma agregat talerzowy do 3p, kilka filmikow jest i sporo sie dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszN    4

daron64 napisał:

A czy talerzowy nie jest przypadkiem przerostem ambicji do tego ciągnika? Pierwsze lepsze ogłoszenie podaję wagę niecałe 900kg i zapotrzebowanie mocy od 55km..przy 1.8m 

taki euro masz 600 kg A tolmet 750 kg waży także myślę że nie powinno być problemy A zapotrzebowanie to 40 50km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Tylko ciekawe że mój 3p jak mu załadować 500kg nawozu w rozsiewacz to już zaczyna skakać... A teraz pomyśl ile wystaje rozsiewacz a ile ten twój agregat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    247

Tylko pamiętaj @TomaszN, że aby uprawa agregatem talerzowym była efektywna potrzeba prędkości przynajmniej 8-10km/h i odpowiedniej głębokości.. sam posiadam agregat talerzowy 3m (1350kg waży bez hydropaka) i ciagnik 110km 4x4 czasem ma co robić, szczególnie przy uprawie przedsiewnej gdy robię głęboko w świeżej ziemi. Poprostu bierz jak najlzejszy i z mniejszymi talerzami.(z doświadczenia wiem, że takimi lżej się pracuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
20 godzin temu, lukbold napisał:

Tylko ciekawe że mój 3p jak mu załadować 500kg nawozu w rozsiewacz to już zaczyna skakać... A teraz pomyśl ile wystaje rozsiewacz a ile ten twój agregat...

lekkie te perkinsy

pod oziminę sypałem po te 500kg i 360 dalej stabilna, choć oczywiście po strzale ze sprzęgła przód by poderwało


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez pawelek11
      Witam, czy jest ktoś z województwa lub pogranicza tego województwa kto posiada zestaw do uprawy strip till Szewera i podzieli się swoją opinią i zgodzi się na oględziny maszyny na żywo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj