Scappy

Lemken Opal 90 śruba rzymska regulacji

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Scappy    14

Cześć wszystkim .

W pługu mam dwie śruby rzymskie od regulacji . Niestety jedna ma już zaspawaną jedną stronę ,a druga strona ma już tak duży luz że niedługo zerwie gwint .

Teraz już po orce ale muszę to zrobić ,bo regulować pług trzeba obiema śrubami jednocześnie .

Nowa śruba to koszt około 800 zł .

Chcę wstawić gwinty od łącznika centralnego wspawać je zamiast tych starych no i końcówki też przeszczepić .

Czy takie gwinty z łącznika centralnego od  powiedzmy od c360 czy c385 wytrzymają ?

Załączam zdjęcie śruby rzymskiej .

20181007_160032.jpg

20181007_160038.jpg

Edytowano przez Scappy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Nie łatwiej od odciągów ?

Nie orientowałem się ale czy są wystarczająco wytrzymałe  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Ja bym kupił 2 łączniki taki od c360 skrucił na wymiar tych co masz i tylko przeszczep końcówek ew. poszukać zrób od wieszaków to może i z uszami coś znajdziesz tylko przy wieszakach będzie pewnie problem z lewym gwintem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
2 minuty temu, sadek9 napisał:

Ja bym kupił 2 łączniki taki od c360 skrucił na wymiar tych co masz i tylko przeszczep końcówek ew. poszukać zrób od wieszaków to może i z uszami coś znajdziesz tylko przy wieszakach będzie pewnie problem z lewym gwintem

Dla jasności tylko ta spawana śruba jest to zrobienia :D

 

 

Tak tylko tu mam regulację na klucz ,a jakbym wstawił całość od c360 to tylko na pręt i nie wiem czy on by nie przeszkadzał :) .

Z wieszakami dam sobie spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Tomasz78 napisał:

do tokarza daj  dopasuje jakość materiału a ucha przespawasz

U mnie tacy fachowcy nie chcą się bawić w takie rzeczy 😁. Za dużo czasu im to zabiera i za mało zarobią 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez John175
      Witam. Rozważam kupno grubera do uprawy bezorkowej do traktora 230kM. W gre wchodzą takie maszyny jak :  Kockerling Trio4m , Horsch Terrano 4FX, Lemken Karat 4m, Vaderstad TopDown 300. Ma ktoś doświadczenie z tymi maszynami? jakieś wady, zalety poszczególnych maszyn? Może znacie też ceny? Szukam maszyny która może pracować bez podcinaczy do min.30cm i z podcinaczami po ściernisku na 12-15cm. Wszystkie oprócz vaderstad to maszyny zawieszane lecz rozważam także inne marki maszyn, jeśli ktoś ma proszę o opinie.
    • Przez damiane36
      Kupię ładny sprawny plug lemken opal 90 
      3 skiby obrót 2 węże 
      Koło podporowe kroj talezowy przedpluszki
      Lemiesz 35cm mac
      Czekam na propozycje
      Małopolska 
      500 506 407
    • Przez Radan
      Witam.
      Chcę wiedzieć którą z tych firm polecacie i dlaczego. Mowa tu o agregacie / bronie talerzowej do uprawy ścierniska na 15 - 25 cm.
    • Przez wysos
      muszę wymienić wszystkie elementy robocze w moim pługu, zastanawiam się na jaką firmę postawić? czy lepsze będzie molbro czy unirol, a może jakaś inna firma robi dobre zamienniki, jak macie jakieś doświadczenie  proszę o rady. dodam że rocznie pod pług idzie ok 35-40ha różnego rodzaju ziemi od piasków jak na pustyni do gliny jak na cegły
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj