Zaloguj się, aby obserwować  
mati00733

Obsługa Claas Rollant 46 Roto Cut

Polecane posty

mati00733    25

Witam wszystkich:D

Jako ze jestem posiadaczem belarki Claas Rollant 46 Roto Cut,chciałbym zaczerpnac sugesti posiadaczy owych pras,bad podobnych-co do sposobu użytkowania.Jest to moj pierwszy sezon z ta prasa,wiec wszelkie komentarze,rady,sygestie co do obsługi,czesci eksploatacyjnych milo wdziane.Prasa jest z 1997 roku,wiazanie tylko sznurkiem,jest na fotografi w mojej galerii.Bedzie napedzana Masseyem Fergusonem 3080 (107km).Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam:-)

 

Witam wszystkich:D

Jako ze jestem posiadaczem belarki Claas Rollant 46 Roto Cut,chciałbym zaczerpnac sugesti posiadaczy owych pras,bad podobnych-co do sposobu użytkowania.Jest to moj pierwszy sezon z ta prasa,wiec wszelkie komentarze,rady,sygestie co do obsługi,czesci eksploatacyjnych milo wdziane.Prasa jest z 1997 roku,wiazanie tylko sznurkiem,jest na fotografi w mojej galerii.Bedzie napedzana Masseyem Fergusonem 3080 (107km).Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam:-)

 

ach te chochliki komputerowe-wiazanie w prasie tylko siatka,sorki za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawello15    1

mogę ci doradzić tyle że jak będziesz dobijał bele to jak dojdzie na czerwone pole na zegarze to domknij klape hydrauliką i jedź dalej aż znowu wejdzie na czerwone.

jak włączasz okręcanie siatką to trzymasz przycisk zacznie się kręcić powoli później szybko to jak zacznie szybko się kręcić to szybko puszczasz przycisk.

to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

prasa bardzo dobra, mało awaryjna ogólnie tylko lać olej do centralnego i jechać. jeżeli chodzi o dobijanie bel to będziesz musiał trochę nią porobić i wyczuć ten manometr bo jeżeli masz dobity zawór to klapkę będzie ci podnosić ale na to jest rada...wystarczy podkładki podłożyć i ciśniesz belki do końca czerwonego, w słomie nie ma z nią najmniejszych problemów. a po za tym tu masz tematy o niej

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24982-kilka-pytan-o-claas-250rc-i-46rc/page__p__493689__hl__claas%2046__fromsearch__1entry493689

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23746-claas-rollant-46-roto-cut/page__p__454743__hl__claas%2046__fromsearch__1entry454743

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5544-claas-rollant-46-roto-cut/page__p__254537__hl__claas%2046__fromsearch__1entry254537

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/23440-claas-46-opinie/page__p__443865__hl__claas%2046__fromsearch__1entry443865

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Dzieki Panowie,powiedzcie jeszcze,jaki olej stosować do ukladu centralnego smarowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

ja leje taki jaki znajdę :lol: najczęściej lux tani, rzadki i dobrze po tych pędzelkach się rozprowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

No w sumie racja,aby był żadki i mial dobre właściwości smarujace,nic wiecej nie trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Kiedyś użytkowałem ROLANDA 44 i w sumie to centralne smarowanie było zbyt wydajne bo po dniu pracy niestety ale dosłownie lało się z łańcuchów.

Nie wiem jak jest u ciebie ale tam nie ma regulacji wydatku tej pompki, dlatego powinieneś poeksperymentować z olejem , albo pomiędzy zbiornik a pompkę wstawić zaworek.

Ja tak zrobiłem, a zaworek był od chłodnicy i nim regulowałem przepływ albo go zamykałem.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja mam rollant 66 i nie wiem kolego o czym mówisz, olej leje byle jaki i smarowanie działa bez problemu, nie za dużo nie za mało i jest akurat, z łancuchów sie nie leje nic a nic;) co do kolegi to bardzo dobry zakup i i teraz to tylko olej do smarowania i gaz na maxa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tollo    0

Witam, jestem tu nowy i chcę się spytać czy te Belarki Claas 46 posiadają podnoszenie podbieraka hydraulicznie? Bo nigdzie tego na aukcjach nie widzę żeby miały siłowniki. Bo chcę kupić tą belarkę ale nie wiem jak z tymi siłownikami. Pozdrawiam

 

PS. Dodam jeszcze że chcę kupić Claas 46 bez rotoru, zwykłą do traktora Reno 75 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

jeżeli chodzi o tą prasę to nie mam pojęcia bo ja mam z szerokim podbierakiem...w tej sprawie niech się wypowiedzą inni właściciele z wąskimi podbierakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

jeśli chodzi o smarowanie to ja w 1sezonie leje do niej olej do smarowania łańcuchów taki jak do łańcuchów w pile stihl, u mnie też jest problem po sprasowaniu 10ha skończył mi się(nie był pełny zbiornik) to kołejne 5.5ha bez smarowania jechałem i dalej łańcuchy śmigają, nadal jest olej na nich.

mam rollanta 44 rok 85, ale po stanie to nieduzo było nia robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj