GangstaRapShit

Dziwne łożysko z dziurkami i wypustką

Polecane posty

Cześć, kupiłem łożysko samonastawne do kombajnu Anna i po odpakowaniu zobaczyłem że ma ono dziurki i jakąś dziwną wypustkę nie wiadomo po co. Stare łożysko nie miało ani dziurek ani tej wypustki. Nie wejdzie mi to z tym w oprawę. Co to jest? Można to zeszlifować? Załączam zdjęcia. Z góry dziękuję za pomoc! :)

 

IMG_20181006_110106.thumb.jpg.09503ad9511cdd7c598bd8c1fd69b5f7.jpgIMG_20181006_110055.thumb.jpg.0395cad475ce80b9e374a71a3ff6b707.jpg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Wypustka jest po to by łożysko mogło być zamontowane tylko w jednej pozycji ponieważ tylko wtedy otworek będzie na przeciwko "kalamitki" i będzie mogło być smarowane. Nie wiem z czego jest to łożysko ani jakie powinno być w Annie. Jeśli rozwiążesz smarowanie w inny sposób to możesz tą wypustkę zeszlifować a łożysko włożyć jak Ci pasuje. Możesz też zrobić w obudowie szczerbinkę na tą wypustkę oraz wstawić "kalamitkę" w odpowiednie miejsce i będziesz miał zawsze nasmarowane łożysko (jeśli będziesz smarował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
No bo to łożysko do innej oprawy z kalamitką... Szlifuj bo i tak smarować tego nie będziesz przez ten otwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porade. Oddałem te łorzysko w piździel, ale w sklepie nie mieli dobrego to bede musial poszukać gdzie indziel ale lepiej jakbym miał założyć to złe i by sie zara zatarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolko    23
trzeba bylo założyć to łożysk i zeszlifowac tego dzyndzla on jest poto aby lozysko sie nie kręcilo a po za tym te otwory są po to abys mogl samemu sobie nasmarowal np.strzykawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Strzykawką to Ty sobie kolego rób co chcesz ale te otwory są tak jak pisałem smarowania towotnicą przez "kalamitki" , które są w oprawie łożyska.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robie ogólnie remont przekładni kontowej w annie i mam jeszcze takie pytanie jak się kasuje luz na tych wałkach tam? Czy między tymi pierścieniami a łożyskiem powinny tam być podkładki czy wystarczy jak przy łożyskach się dociśnie tym pierścieniem ze śrubką. 

IMG_20181007_171228.thumb.jpg.3148ac7fa794d01e4481366713e39b84.jpgIMG_20181007_172921.thumb.jpg.0245c1e361f2c0b71ee4b4e4727b3cdc.jpgIMG_20181007_171248.thumb.jpg.558667a49849bd89d47b4e7778bb4de5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gajek6666
      Witam!
      Mam zamiar wymienić wszystkie łożyska na odrzutniku i bębnie młócącym. Nigdy tego nie robilem i prosze o jakieś wskazówki jeżeli już ktoś coś takiego robił. Narazie mam zdjęte koło pasowe i piaste od napędu odrzótnika. Czym najlepie sciągnąć koła pasowe napedzające pochyły, zeby ich nie uszkodzić (bo piasta jest już spisana na straty). Z drugiej strony są dwa łożyska oporowe na których temat wiele już słyszalem. Czy ktoś może mi dać jakieś wskazówki- na co zwrócić uwage? jakie łożyska założyć? W mojej okolicy jest jeden mechanik który tak składa te elementy, że kombajny się zapalają na polu. O tym że można zamienić orczyki przy montarzu to już wiem. A i jeszcze jedno czym najlepiej sciągać tuleje żeby jak najmiej uszkodzić? Posiadam Rekorda rocznik 86 jak by to było ważne.
    • Przez ReV
      Witam, jak można łatwym sposobem bez zbędnego robzierania posmarować łożysko w obudowie koła zamachowego? Bo trochę go słychać. Proszę o pomoc.
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witajcie,
       
      czy spotkaliście się kiedyś z takimi wałami przy agregacie, czy robią one dobrą robotę czy lepiej je sobie odpuścić ?
       
      Z góry dzięki za info
       
      http://otomoto.pl/agregat-scierniskowy-rabewerk-A279453.html
    • Przez mlody8908
      mam poważny problem. przy wyproszeniu wszystie prosięta w miocie od wszystkich loch w stadzie mają pępowinę grubą jak sznur, z której leci krew i jestem zmuszona kazde prosię podwiązywac bo w innym przypadku się wykrwawi. wzywałam kilku weterynarzy i nikt nie wie co jest grane, błagam pomóżcie......
    • Przez Renault85-15TX
      Witam wszystkich. Przeszukałem całe agrofoto i nie znalazłem nic o moim problemie. A mianowicie: gdy założę jakiś ciężki sprzęt np. pług czy agregat i jadę po szosie słyszę takie jakby zgrzytanie w kole też to się pojawia przy skręcaniu. Jak jadę samym ciągnikiem takiego zgrzytu nie ma, tylko przy dużym obciążeniu jak przód zaczyna lekko podrywać pojawia się ten nieprzyjemny zgrzyt. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj