News
Danielkoltun

Stoll v100b problem ze sterowaniem automatycznym

Polecane posty

Witam , trochę przewałkowałkowałem tematów o stollu ale nie znalazłem odpowiedzi , mianowicie kombajn nie reaguje na ruch tym automatem prawo , lewo , góra i dół nic się nie dzieje . Jak biorę z joysticka to wszystko działa normalnie i przy braniu Lewo\Prawo na tych czujnikach ( czerwonych ) zaświecają się diody , tak samo gdy opuszczam na dolnym czujniku się zaświeca dioda a jak biorę do góry to zaświeca się dioda w takim palcu nad tym czujnikiem . Problem jest taki ogólnie że zero reakcji , tak jakby napięcie nie dochodziło . Może ktoś z was miał coś podobnego ? , z góry dziękuję za każdą wskazówkę . 

IMG_20181003_182932.jpg

ansu    218

Joystick może styki lub kabel od niego nie łączy i nie daje plusa na auto. Joystick przełącz plusa auto, góra i prawo, lewo dlatego te diody zaświeca. Jak nie dojdziesz to daj znać poszukam schematu elektryki.

A ręczne sterowanie działa???

Edytowano przez ansu

Wiadomość z agroFakt.pl

norek007    0

Sprawdź czy dochodzą zasilania do tego joysticka, masy. Tak samo  przy  tych  cewkach  bo z tego co widzę to te  czerwone kostki  to chyba cewki bo ciężko określić z tego zdjęcia. Bo zapewne te podnoszenie prawo lewo jest  sterowane jest  cewkami hydraulicznie. Na cewkach  musi być prąd dopiero po użyciu  którejś z funkcji joysticka. Jak by coś to pisz. Może  coś pomogę.

udało się rozwiązać problem fakt brakowało zasilania , pod osłoną (tutaj gdzie pompa hydr ) była rozwalona puszka i to wszystko zaolejone , wystarczyło trochę przemyć i wsówki wyczyścić działa jak na razie . Kombajn pierwszy sezon mam , chociaż ten rok jest koszmarny w moim rejonie ( wszystkie plagi nawiedziły buraki ) , wyjdą na ZERO a człowiek narobi się jak durny . Ale myślę że może trzeba by było odświeżyć temat ogólnie co chodzi o ten kombajn , opinie , co kto sądzi , na co zwrócić uwagę przy użytkowaniu . Mam jeszcze takie do was pytanie czy ktoś z was miał styczność z tymi zamieninkami czujników czerwonych ? czasami bywają na olx po ponad 200 zł , chodzi mi czy ktoś ma to w swoim Stoll-u ?  

Wczoraj była próba , działa jak powinien , wcześniej kopałem kleine 5000 ale stoll jest trochę lepszy , większy też przez co gorzej się zawraca na poprzeczkach ale czasami nadrabiam skrętną osią , czasami lubi też wywalić buraka jak kleine ale dużo mniej , myślę też przez to że czasami buraki trafiają się naruszone lub źle ukorzenione przez co koło ogławiacza go wywala , kupiłem stoll-a ze zbiornikiem na liście myślę że źle zrobiłem trochę bo było kupić na orkanie przynajmniej ja tak uważam ale pewnie lepiej by szło kopać a w tym roku dużo chwastów a buraczynie bardzo marne , same szaszłyki . 

Piotr1711    0
ansu tez mam stola v 100 z orkanem mam go 5lat ile wytrzyma taśma od podawania buraków ,rocznie kopie 4-6ha i co zrobić jak pęknie?

ansu    218

Wykopałem od zakupu ponad 100ha w sumie osobiście. Taśma wygląda tak jak kupiłem nawet nie naciągałem wymieniłem kilka urwanych śrubek trzymających te metalowe zabieraki. W rolkach zmieniałem łożyska i ośki. Ośki z pręta na gotowo bez toczenia. Jedną gwiazdę musiałem dokupić bo palec był urwany. Widzę że wałek teleskopowy do traktora i do sieczkarni już mocno wytłuczony.

Piotr1711    0
ansu ja dopiero z 30 ha wykopałem od zakupu ale widze że będe musiał wymienić te dolne rolki po których taśma się kręci ponieważ rolki są sporo podrobione i kaleczą obrzeża taśmy , jedna roka250zł nie wiesz gdzie robią zamienniki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kris5
      witam mam problem z przekładnią siewnik z 2015 roku z nowa przekładnią bezstopniowa, problem polega na tym że kręcąc kolem przekładnia nie ciagnie tak jak powinna i walki wysiewajace się nie kręcą tak jak by się cos zerwalo w środku moze ktos mial juz cos podobnego i wie jaka jest przyczyna?
    • Przez RolniczyAdam
      Witam wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy. Mam problem z Ursusem c 385. Kiedy włączę drugi bieg z prawej strony to dźwignia tak wibruje. Denerwuje mnie trochę ten odgłos. Biegi nie wyskakują i przy wlaczaniu innych biegów jest ok. Co waszym zdaniem może być przyczyną tego drżenia, wibrowania?
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez pi0mak
      Witam. Jestem posiadaczem ciągnika cese SC 86 i mam problem z przednim napędem. Włączyłem go i nie chce się wyłączyć.
    • Przez ma123
      Witam mam problem ponieważ założyłem dwa dni temu nową pompe hydrauliczną wszystko było ok dziś podczepiłem tłukę noi pojechałem w pole i na końcu kawałka nie da sie podnieś nawet na pusto gdy unoszę ramiona bardzo lekko chodzą. jak podniosę to gdy stanę na ramieniu to opada i sprężynuje co to może być ja podejrzewam tłoka i tuleje .
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.