Danielkoltun

Stoll v100b problem ze sterowaniem automatycznym

Polecane posty

Witam , trochę przewałkowałkowałem tematów o stollu ale nie znalazłem odpowiedzi , mianowicie kombajn nie reaguje na ruch tym automatem prawo , lewo , góra i dół nic się nie dzieje . Jak biorę z joysticka to wszystko działa normalnie i przy braniu Lewo\Prawo na tych czujnikach ( czerwonych ) zaświecają się diody , tak samo gdy opuszczam na dolnym czujniku się zaświeca dioda a jak biorę do góry to zaświeca się dioda w takim palcu nad tym czujnikiem . Problem jest taki ogólnie że zero reakcji , tak jakby napięcie nie dochodziło . Może ktoś z was miał coś podobnego ? , z góry dziękuję za każdą wskazówkę . 

IMG_20181003_182932.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Joystick może styki lub kabel od niego nie łączy i nie daje plusa na auto. Joystick przełącz plusa auto, góra i prawo, lewo dlatego te diody zaświeca. Jak nie dojdziesz to daj znać poszukam schematu elektryki.

A ręczne sterowanie działa???

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norek007    0

Sprawdź czy dochodzą zasilania do tego joysticka, masy. Tak samo  przy  tych  cewkach  bo z tego co widzę to te  czerwone kostki  to chyba cewki bo ciężko określić z tego zdjęcia. Bo zapewne te podnoszenie prawo lewo jest  sterowane jest  cewkami hydraulicznie. Na cewkach  musi być prąd dopiero po użyciu  którejś z funkcji joysticka. Jak by coś to pisz. Może  coś pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

udało się rozwiązać problem fakt brakowało zasilania , pod osłoną (tutaj gdzie pompa hydr ) była rozwalona puszka i to wszystko zaolejone , wystarczyło trochę przemyć i wsówki wyczyścić działa jak na razie . Kombajn pierwszy sezon mam , chociaż ten rok jest koszmarny w moim rejonie ( wszystkie plagi nawiedziły buraki ) , wyjdą na ZERO a człowiek narobi się jak durny . Ale myślę że może trzeba by było odświeżyć temat ogólnie co chodzi o ten kombajn , opinie , co kto sądzi , na co zwrócić uwagę przy użytkowaniu . Mam jeszcze takie do was pytanie czy ktoś z was miał styczność z tymi zamieninkami czujników czerwonych ? czasami bywają na olx po ponad 200 zł , chodzi mi czy ktoś ma to w swoim Stoll-u ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Już u siebie naprawiałem czrwony i niebieski. 200zł to przesada. Pierwsze objawy to czsem nie opuszcza albo zapycha się wyorywacz bo nie zawasz podniesie Jak te górne prawo lewo to gubi rządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była próba , działa jak powinien , wcześniej kopałem kleine 5000 ale stoll jest trochę lepszy , większy też przez co gorzej się zawraca na poprzeczkach ale czasami nadrabiam skrętną osią , czasami lubi też wywalić buraka jak kleine ale dużo mniej , myślę też przez to że czasami buraki trafiają się naruszone lub źle ukorzenione przez co koło ogławiacza go wywala , kupiłem stoll-a ze zbiornikiem na liście myślę że źle zrobiłem trochę bo było kupić na orkanie przynajmniej ja tak uważam ale pewnie lepiej by szło kopać a w tym roku dużo chwastów a buraczynie bardzo marne , same szaszłyki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam z orkanem i aktywnym wyorywaczem średno 100t dziennie. Nic się nie wywala nie gubi jak za szybko to gorzej ogłowione. Nie mam osi skrętnej na pochyłym polu by sie przydała jak mokro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
ansu tez mam stola v 100 z orkanem mam go 5lat ile wytrzyma taśma od podawania buraków ,rocznie kopie 4-6ha i co zrobić jak pęknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Już wkopałem ponad 100ha kombajn wcześniej też nie stał. Inne rzeczy się zużyły obudowa sieczkarni i ślimaka, łożyska wałki, łańcuchy zębatki, druty gwiazdy, jeśli chodzi o taśmę to wszystkie  ośki z łożyskami rolek prowadzących zmieniałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wykopałem od zakupu ponad 100ha w sumie osobiście. Taśma wygląda tak jak kupiłem nawet nie naciągałem wymieniłem kilka urwanych śrubek trzymających te metalowe zabieraki. W rolkach zmieniałem łożyska i ośki. Ośki z pręta na gotowo bez toczenia. Jedną gwiazdę musiałem dokupić bo palec był urwany. Widzę że wałek teleskopowy do traktora i do sieczkarni już mocno wytłuczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
ansu ja dopiero z 30 ha wykopałem od zakupu ale widze że będe musiał wymienić te dolne rolki po których taśma się kręci ponieważ rolki są sporo podrobione i kaleczą obrzeża taśmy , jedna roka250zł nie wiesz gdzie robią zamienniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak kopane błoto to myję jak sucho to tylko sieczkarnię. Można oszlifować te brzegi w rolkach ośki z pręta gładkiego, łożyska 2RS na klej w rolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jankes1012
      Zakupiłem używany ładowacz quicke q45 zamontowaliśmy konsole do ciągnika chcemy podczepieać, a tu problem. Po podłaczeniu węży okazuje się,  że główne siłowniki działają na tzw, krzyż jeden działa w jedną a drugi w drugą, po ponownym podłaczeniu jeden siłownik się schodzi do połowy a gdy przestanę dawać ciśnienie wysuwa się na maxa spowrotem.Euro ramka działa prawidłowo . Rozdzielacz od tura ma popsutą jedno wyjscie cały czas daje tam ciśnienie.Próbowaliśmy te siłowniki na jednej parze przy rozdzielaczu tej sprawnej poprzez rozłączanie węży dzieje się to samo. Poratuje ktoś?
    • Przez Belaruss820
      WItam. Kupię wielorak do buraków. Województwo lubelskie najlepiej ale rozważę każdą propozycję.
    • Przez staszek87
      Witam. Chciałbym zapytac czy ktos z forumowiczow kupil najnowszy ciagnik t6 produkcja grudzień 2017 z ladowaczem Stoll na joysticku w podlokietniku? Ciagnik przyjechal z Anglii z seryjna adaptacja do ladowacza po dolozeniu ramienia joystick nie dziala. Ciagnik stoi w serwisie na naprawie gwarancyjnej juz 3 tygodnie ale serwis nie wie jak to naprawic i Anglicy ponac tez. Jak ktos ma taki zestaw i wszystko dziala prosze dac znac. 
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam takie pytanie na szybkości. Nigdzie nie ma na ten temat informacji. Po ilu dniach po oprysku na chwasty dwuliścienne (goltix) mogę opryskać na chwasty jednoliścienne (perenal)? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj