pxe

samosiewy jęczmienia w pszenicy

Polecane posty

pxe    0

Witam Wszystkich. W tym roku miałem problemy z orką zimową pod jesienne  zasiewy z powodu suszy i  nie udało mi się dobrze zlikwidować jęczmienia ozimego  z poprzedniego roku, który wzeszedł po uprawie ścierniska. Na tym miejscu zasiałem pszenicę ozimą i niestety rosną już samosiewy jęczmienia. I tutaj mam pytanie czy są jakieś środki chemiczne, które pomogą mi w usunięciu tych samosiewów jeszcze jesienią. Doczytałem, że radzi sobie z nimi Apyros 75WG, ale jest do użycia dopiero na wiosnę,a chcę zlikwidować konkurencję już jesienią. Co byście poradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
U nas też są cyrki z samosiewami przez tą suszę. Większość nie skiełkowała i teraz łeb wytyka. Będę miał pszenżyto w jęczmieniu i pszenicę w pszenżycie. Dobrze że pszenica siana po burakach bo na drugi rok byłyby wszystkie zboża do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pxe    0

Attribut niestety też chyba na wiosnę posiada substancję propoksykarbazon sodowy, znalazłem jeszcze dwie substancje, które nie mają rejestracji w jęczmieniu flupyrsulfuron metylowy, sulfosulfuron ten ostatni w apyrosie, ale to też na wiosnę. 

A czy ktoś miał doświadczenie w pszenicy z herbicydem Lexus 50 WG bo zawiera flupyrsulfuron metylowy i jest do użycia jesienią od pierwszego liścia do końca fazy krzewienia. Jak działa na jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

złotej łopaty nie dostanę ale czy ktoś wie jak się pozbyć jęczmienia jarego w pszenicy ozimej?

Lancet? Tak 130-160gram? Kiedyś sam pisałem że jest coś co bierze samosiewy jęczmienia w pszenicy a teraz nie mogę tego znaleźć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Znajomy apyrosem prysnął j. ozimy , jak skończył to się wziął za czytanie etykiety, jęczmienia odrobinę  się ostało ( opryskiwacz  bardziej lał niż pryskał). Także może o Apyros chodziło .  PS. "Pomocny okazuje się też, jeśli musimy wyeliminować samosiewy jęczmienia w pszenicy bądź w pszenicy jarej mamy problem z włośnicą czy chwastnicą – wyjaśnia Grzegorz Wieszołek, doradca rolny z firmy Nufarm. https://www.agrofakt.pl/apyros-walka-z-chwastami-nie-straszna/

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

bardziej obstawiam lancet ale nie jestem właśnie pewien a nie pamiętam gdzie i kiedy likwidowałem właśnie samosiewy jęczmienia w pszenicy.

PS: jedno z pól po jęczmieniu graniczy z tym na którym będę stosował i tak apyros więc tam pójdzie apyros a na drugim chyba poleci lancet.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tprc330
      Witam chciałbym się dowiedzieć jak można tanio i skutecznie nawozić jęczmień i w jaki sposób maożna pozbyć się owsika? Liczę na wasze porady :rolleyes:
    • Przez Arek
      Jak u was w tym roku plonował jęczmień ozimy? I jakie odmiany ?
    • Przez tomekgeo2
      Witam wszystkich, wydzierżawiłem od agencji 4ha porośnięte drzewami są to grunty orne i chciałbym to przywrócić do ich pierwotnego stanu będąc , dziś w gminie o pozwolenie pan mi powiedział że za wycinkę na tych gruntach będę musiał ponieść koszty kilkuset tysięcy. Znacie jakieś rozwiązania aby to zrobić bez wnoszenia opłaty, jakaś rozsądna argumentacja, może  ktoś był w podobnej sytuacji ? Proszę o pomoc.
    • Przez shiftman
      Jakimi środkami skracanie lub usztywniacie jęczmień? I w której fazie najlepiej go zastosować. Jęczmień KWS Meridian. Razem dostanie ok.120kg/N
    • Przez Jarecki94
      Witam 
      Mam problem z omłotem jęczmienia classem consulem. Kombajn nabyliśmy w tym roku i pierwszy wyjazd pojechaliśmy w jęczmień jary. Klepiska ustawione dźwignią na maksa, żaluzja pierwsza większe otwarcie druga mniejsze, obroty młocarni 1100 wiatr ponad połowę zakresu na +. Problem w tym że do zbiornika trafiają ziarna z charakterystycznymi dla jęczmienia "wąsami''nie wszystkie zostają oderwane od ziarna. W zbiorniku nie ma niewymłuconych kłosów ani syfu tylko te" wąsy ". Zdjęcia problemu poniżej. Proszę o pomoc może ktoś z posiadaczy wie co trzeba zrobić aby problem ustąpił. Z góry dziękuje za pomoc 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj