pop129

Żyto Dańkowskie Hadron problem?

Polecane posty

pop129    114

Witam, dzisiaj będąc na polu, zauważyłem na życie właśnie takie plamy, niestety nie mam lepszych zdjęć, ale może ktoś będzie wiedział, co to za plamy na liściach, od czego się pojawiły i ewentualnie co trzeba z tym zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

plamy.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114

Dzień dobry, tak prawdopodobnie chodziło o niedobór fosforu i potasu, wywołany właśnie albo suszą, albo co chyba bardziej prawdopodobne niskimi temperaturami jakie miały wtedy miejsce, bo zrobiło się cieplej i plamy po prostu zniknęły, a żyto wyraźnie "odbiło". Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. 

krze.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Witam ja dziś siałem Hadrona i zamiast 4 jednostek po 650 tys.  nasion na hektar wyszło mi 3  jednostki po 16.2 kg czyli jakieś 49 kg na hektar nie wiem jak to się stało, robiłem próbę kręconą i miało wyjść 65 kg może to poślizg koła bo było mokro? Jak myślicie zostawić to czy jeszcze raz jutro siać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xmff    2

I jak wygląda twoje żyto teraz mimo tak małej gęstości siewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dobrze pole wygląda ok  wszędzie równa obsada dobrze się krzewi, zobaczymy w żniwa ale myślałem że będzie gorzej . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj