lolq1660

pomoc w uzasadnieniu zakupu maszyn

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lolq1660    189
hej poszukuje jakiegoś dobrego uzasadnienia zakupu przyczepy skorupowej o ład. 8t i wału posiewnego o szer. 5m na areał 23ha, może jest jakiś "specjalny" język który oni akceptują? Zależy mi na czasie więc jeżeli ktoś byłby skłonny mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny, a jeżeli owe uzasadnienia przejdą jestem w stanie za to zapłacić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

1. Odległość pól od gospodarstwa.

2. Zmienne Warunki pogodowe, które zmuszają do jak najszybszego transportu ziarna z pól do co magazynu co wymaga sprzętu o odpowiednich gabarytach

3. Prosta budowa skorupy co wpływa na jej bezpieczeństwo, szczelność i łatwość obsługi przez 1 operatora z poziomu kabiny. 

4. Tandem dociaza oś ciągnika przez co zdecydowanie polepsza trakcie ciągnika na polu co pozwolą zmniejszyć ugniatanie gleby. 

A teraz się pochwal co żeś za 8 tonowe skorupa znalazł?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Szkoda, że we wnioskach nie akceptują takich powodów jak np. bo dla somsiada by gul skoczył ;) A tak już serio to skorupa super rzecz do zboża ziemi, obornika, i czegokolwiek jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

dla mnie jedyna wada skorupy to niewygodne wożenie bigbagów i ewentualnie jak ktoś ma niski magazyn zbożowy to wywrot na tył


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolega kupił na mgr monosema 6 rzedowego z podsiewaczem do kuku a sieje tylko 6 ha u siebie.... oni że nie bo za duży siewnik i nie dadzą i teraz pompa z uzasadnienia: musi zakupić taki siewnik ponieważ maszyna która przyjeżdża na usługę koszenia jest 6 rzedowa. i dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

kali2107 napisał:

kolega kupił na mgr monosema 6 rzedowego z podsiewaczem do kuku a sieje tylko 6 ha u siebie.... oni że nie bo za duży siewnik i nie dadzą i teraz pompa z uzasadnienia: musi zakupić taki siewnik ponieważ maszyna która przyjeżdża na usługę koszenia jest 6 rzedowa. i dostał.

Niezłe jaja, tutaj by było że kombajn co przyjeżdża na usługę koszenia ma zbiornik 8 ton :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

o kombajnie też napisałem że duże pojemności i na mniejsze nie starcza😊 nie wystarcza, ogólnie to przyczepili się nawet że w piśmie przewodnim napisałem wał posiewny a w zestawieniu mam napisane wał uprawowy i proszą o wyjaśnienia, a dzwoniąc do sprzedawcy mówi mi że to wał uprawowy posiewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Co do wału znam kilka osób które brały expomy progress i one są oznakowane jako uprawowe A dali kasę na wały do ugniatania kiszonki, producent przysłał wały i do tego tabliczki znamionowe gdzie już są to wały do ugniatania A nie uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
2 minuty temu, sadek9 napisał:

Co do wału znam kilka osób które brały expomy progress i one są oznakowane jako uprawowe A dali kasę na wały do ugniatania kiszonki, producent przysłał wały i do tego tabliczki znamionowe gdzie już są to wały do ugniatania A nie uprawy

no to jest przewał🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja może podpowiem z innej strony co do przyczepy niemieckie marki podają DMC zamiast ładowności przez co w dowodzie jest ona zanizona i można kupić większą ewentualnie można kupić z homologacja od innego modelu dealer będzie wiedział o co chodzi-zapytaj. 

Zachodnie co wiem że jest DMC w dowodach to strautmann oraz fliegl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
@witejus Nie do końca to jest przewał, bo widzisz te wały są do tego zakupione właśnie i raczej nie będą służyć jako uprawowe, chociaż mogą. Tu jest problem w tym że jeśli wał nazwany jest uprawowym to już nie może być uwzględniony we wniosku jako taki do ugniatania chociaż to jedna i ta sama maszyna... przepisy same zmuszają aby kombinować, a gdyby była komisja która sprawdzą takie zakupy byłoby z bani, wpadlby zobaczył i stwierdził: o jak zajebiście gniecie ten wał uprawowy. Ale tu tylko patrzą przez pryzmat papieru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
koledzy to jeszcze jakaś talerzowkę trzeba wybrać co byście polecili do 25tys? Niestety dostalem tylko 3m ale i to dobre myślałem nad mandamem,staltechem i landstalem ale potrzebuje jej na już bo do 29 paź mam rozliczenie, także może macie coś u siebie na placu w okolicy😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

lolq1660 napisał:

koledzy to jeszcze jakaś talerzowkę trzeba wybrać co byście polecili do 25tys? Niestety dostalem tylko 3m ale i to dobre myślałem nad mandamem,staltechem i landstalem ale potrzebuje jej na już bo do 29 paź mam rozliczenie, także może macie coś u siebie na placu w okolicy😉

Z tych 3 firm to tylko mandam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
32 minuty temu, kellyq napisał:

Brał ktoś tura nie mając zwierząt, jak się wybronić w przypadku odmowy

Ładowanie zboża, rozładunek big bagów. 

Wapno sypkie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
chłopaki wszystko mi przeszło także dzięki za pomoc i czas na zakupy😅 mandam już opłacony czeka na odbiór
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Dnia 14.10.2018 o 15:25, kellyq napisał:

Brał ktoś tura nie mając zwierząt, jak się wybronić w przypadku odmowy

U mnie nawet nic nie musiałem pisać po co mi ładowacz. Poprostu wpisałem i przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

pytam bo robiłem zmiany do biznesplanu i dołożyłem tura, pani w odr zrobiła oczy i pyta "a ma pan zwierzęta? bo jeśli nie to nie dadzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj